2015 11 04

Bandymas traumuoti J.Valančiūną: Torontas skalpuoja amerikietį, Dalasas kaltina lietuvį

Kova po krepšiu. Kyle'as Lowry švysteli akrobatišką metimą, kuris skrodžia tinklelį. Jonas Valančiūnas – prieš dviem galvomis žemesnį varžovą. Deronas Williamsas bando atsitverti lietuvį nuo krepšio. JV eina į kontaktą, „Dallas Mavericks“ gynėjas užsikabina už „centro“ rankos ir tempia varžovą ant žemės. J.Valančiūnas klykia ir griebiasi už peties.

„Toronto Raptors“ sirgaliai jau plojo žaidėjams už artėjančią neišvengiamą istorinę pergalę. Tačiau vos per plauką kanadiečių džiaugsmo nepakeitė tragiška neviltis.

„Šūdas! Aš stiprus!“ – keldamasis nuo žemės suriko J.Valančiūnas.

Netrukus 23 metų „centras“ jau šypsojosi. „Raptors“ šventė pergalę 102:91 ir sezoną pradėjo geriausiai klubo istorijoje – keturiomis pergalėmis.

Torontas D.Williamso veiksmą po krepšiu tiesiai šviesiai apibūdino „rankos laužimu“ ir „purvinu žaidimu“.

Tuo tarpu susitikimą komentavę „Mavericks“ komentatoriai nusprendė, kad J.Valančiūnas pats kaltas dėl incidento.

„Valančiūnas pats į jį įbėgo“, – sakė komentatorius.

Po grumtynių po krepšiu teisėjai pražangą užfiksavo D.Williamsui. JV realizavo du baudų metimus.

​​Dievina lietuvio pokyčius

Rungtynėse su „Mavericks“ J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Ketvirtajame kėlinyje jis drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir svariai prisidėjo prie pergalingo „Raptors“ spurto paskutinėmis minutėmis.

Tos dienos, kai Jonas gaudavo kamuolius tik pirmajame kėlinyje, baigėsi.

„Jonas labai atkakliai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir suteikia mums papildomų progų. Jei žaisi sunkiai, šioje lygoje iškovosi daug pergalių. O mes dabar bent jau taip žaidžiame“, – partnerį po krepšiu gyrė argentinietis Luisas Scola.

„Raptors Republic“ kritikai J.Valančiūną įvertino aukštu balu – „B+”.

„Dievinu jo pasitikėjimą savo jėgomis šį sezoną. Tos dienos, kai Jonas gaudavo kamuolius tik pirmajame kėlinyje, baigėsi. Dabar jis reikalauja kamuolio lemiamomis minutėmis. Ir komandos draugai juo pasitiki. Šiemet jis ryžtingesnis ir patobulinęs judesius po krepšiu“.

Torontas džiūgauja ir dėl J.Valančiūno žaidimo, ir dėl rekordinio „Raptors“ sezono starto. Bet treneris Dwane'as Casey nepraranda budrumo.

„NBA sezonas yra maratonas, ne sprintas. Dar anksti džiaugtis. Turime tęsti darbus“, – neatsipalaidavo specialistas.