2017 03 30

„Karjeros kėlinį“ sužaidęs J.Valančiūnas nuo netikėto kluptelėjimo neišgelbėjo

Vienoje aikštės pusėje Jonas Valančiūnas smaginosi kraudamas kamuolį iš viršaus, o kitoje lyg siena blokavo varžovų reidus. Tačiau „geriausią gyvenimo kėlinį“ sužaidęs lietuvis neišgelbėjo „Toronto Raptors“ nuo netikėto kluptelėjimo. Toronto šešių pergalių serija namuose nutrūko prieš „Charlotte Hornets“ 106:110.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nusileido „Hornets“ 106:110.
  • Ketvirtajame kėlinyje „Hornets“ pataikė 8 tritaškius iš 10.
  • Nutrūko „Raptors“ šešių pergalių serija.
  • J.Valančiūnas pelnė 14 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir blokavo 3 metimus.

O viskas iki ketvirtojo kėlinio atrodė pakankamai gražu.

J.Valančiūnas bloku negailestingai stabdė Michaelo Kiddo-Gilchristo reidą krepšio link ir išvedė DeMarą DeRozaną į greitą puolimą.

Vėliau pats D.DeRozanas atsidėkojo lietuviui padėdamas perdavimą ant lėkštutės po krepšiu, kuris baigėsi „centro“ dėjimu iš viršaus.

J.Valančiūnas su rezultatyviausiu „Raptors“ žaidėju užkūrė komandą fantastiškam trečiajam kėliniui, po kurio prieš ketvirtąjį kėlinį šeimininkai susikrovė 8 taškų pranašumą – 74:66.

Per trečiąjį ketvirtį J.Valančiūnas pelnė 8 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 3 metimus.

„Vienas geriausių Valančiūno sezono kėlinių. Galbūt net karjeroje. Dominavimas abiejose aikštės pusėse“, – lietuvio žaidimu žavėjosi „Raptors“ apžvalgininkas Ryanas Wolstatas.

Tačiau visą J.Valančiūno sukeltą euforiją nuplovė „Hornets“ tritaškiai.

Ketvirtajame kėlinyje Šarlotės krepšininkai pataikė net 8 tritaškius iš 10, iš viso – 16 iš 32. Dviem kritiniais tritaškiais per dvi paskutiniąsias minutes „Raptors“ gynybą „sugėlė“ Kemba Walkeris. Būtent po jo tolimo šūvio likus žaisti 37,5 sek. „Hornets“ atsidūrė priekyje 104:101.

Lemiamame kėlinyje „Raptors“ gynyba praleido net 44 taškus.

J.Valančiūnas iš viso per 29 minutes pelnė 14 taškų (5/6 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 15 kamuolių, perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 metimus, nė karto nesuklydo ir prasižengė 2 kartus.

DeMaras DeRozanas pasižymėjo 28 taškais. Varžovų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 21 tašką įmetęs italas Marco Belinelli.

Tai buvo penktoji „Hornets“ pergalė per 6 pastarąsias rungtynes, kuri sutrukdė „Raptors“ pergalėmis pavyti trečioje vietoje Rytų konferencijoje žengiančius „Washington Wizards“.

„Raptors“: D.DeRozanas 28, C.Josephas 18, S.Ibaka 15, J.Valančiūnas 14 (15 atk. kam.), N.Powellas ir P.Pattersonas po 10.

„Hornets“: M.Belinelli 21, K.Walkeris 19, M.Williamsas 18 (12 atk. kam.), N.Batumas 15.