2016 12 29

Jonas Valančiūnas ir „Raptors“ atlaikė NBA vicečempionų taškų pūgą, bet pralaimėjo

„Golden State Warriors“ krepšininkai per 118 NBA reguliariojo sezono rungtynių nebuvo pralaimėję dukart iš eilės ir „Toronto Raptors“ nebuvo lemta sulaužyti šios tradicijos. NBA vicečempionų taškų pūga nuo pirmųjų minučių užgriuvo Joną Valančiūną ir „Raptors“ komandą. Lietuvio klubas pagirtinai laikėsi, bet galiausiai krito 111:121 (17:42, 38:30, 32:32, 24:17).
Jonas Valančiūnas ir Kevinas Durantas
Jonas Valančiūnas ir Kevinas Durantas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo „Warriors“ klubui 111:121.
  • Pirmąjį kėlinį „Raptors“ pralaimėjo net 17:42, bet sugrąžino intrigą.
  • J.Valančiūnas surinko 7 taškus 5 atkovotus kamuolius.
  • D.DeRozanas tapo rezultatyviausiu „Raptors“ žaidėju istorijoje.

Startavusi net 22:4, „Warriors“ pirmąjį kėlinį laimėjo gniuždančiu 25 taškų skirtumu (42:17).

Pirmoje rungtynių pusėje „Warriors“ pataikė net 74 proc. visų metimų (geriausias rezultatas NBA per dvejus metus) ir surinko net 74 taškus. Tiesa, „Raptors“ atsitiesė ir dar laikėsi 59:74.

„Tai buvo keisčiausias rungtynių protokolas, kokį buvau matęs“, – juokavo „Warriors“ treneris Steve'as Kerras.

Tai atrodė kaip taškų lenktynės su aiškiu nugalėtoju. Dar iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Warriors“ pasiekė 100 taškų žymą (101:81). Bet „Raptors“ pagirtinai kovojo ir nesileido triuškinami, o po spurto 15:2 likus žaisti 3 minutėms priartėjo 109:114.

Vis dėlto „Warriors“ išsaugojo pergalę.

Oklande Jono Valančiūno figūra nebuvo labai ryški. 24 metų „centras”per 21 minutę pelnė 7 taškus (2/5 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 1 metimą ir 3 kartus prasižengė.

Kitoje aikštės pusėje jam nenusileido gruzinas Zaza Pačulija, surinkęs 8 taškus, 3 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus per 18 minučių.

„Warriors“ taškų lyderių trijulė pelnė bent po 20 taškų (11-ąjį kartą šį sezoną): Stephenas Curry (7 rez. perd.) – 28, Kevinas Durantas – 22, Klay'us Thompsonas – 21.

Beje, K.Durantas dar pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus, net 17 atkovotų kamuolių ir išrašė bent 6 blokus.

Pralaimėjusiems DeMaras DeRozanas pelnė 29 taškus ir tapo rezultatyviausiu „Raptors“ žaidėju klubo istorijoje (10 tūkst. 290 tšk.), aplenkdamas Chrisą Boshą (10 tūkst. 275 tšk.).

„Jis labai užaugo. Kas sezoną jis smarkiai tobulėja ir neįsivaizduoju, kas dar labiau būtų nusipelnęs šio istorinio pasiekimo Toronte nei DeMaras. Manau, kad DeRozanas yra Toronto klubo veidas“, – auklėtinio istoriniu įrašu pasidžiaugė karščiuodamas rungtynėse dalyvavęs „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

„Patys išsikasėme sau duobę. Išsikapstėme, bet to neužteko sėkmingai finišuoti“, – atsiduso 27 taškus pelnęs „Raptors“ įžaidėjas Kyle'as Lowry, košmariškame pirmajame kėlinyje nesurinkęs nė taško.

Beje, nors buvo abejojama, ar į aikštę galės išbėgti „Raptors“ gynėjas Terrence'as Rossas, 8-asis 2012-ųjų NBA naujokų biržos šaukimas pakilo nuo suolo ir pridėjo bent 24 taškus.

Dvejų rungtynių iš eilės „Warriors“ nepralaimėjo visą 2015-2016 metų sezoną ir 33 pirmąsias 2016-2017 metų sezono rungtynes. Ši serija tęsiasi nuo 2015-ųjų balandžio.

Pralaimėjimu Oklande nutrūko keturių iš eilės „Raptors“ pergalių serija. „Warriors“ komandai J.Valančiūno klubas nusileido antrą kartą šį sezoną.

„Raptors“: D.DeRozanas 29, K.Lowry 27 (11 rez. perd.), T.Rossas 24, D.Carrollas 13.

„Warriors“: S.Curry 28 (7 rez. perd.), K.Durantas 22 (17 atk. kam., 7 rez. perd.), K.Thompsonas po 21, D.Greenas 14 (10 rez. perd.).