2016 10 27 /06:45

Karjeros rungtynės: siautęs Jonas Valančiūnas ant žemės guldė 221 cm ūgio milžiną

Jonas Valančiūnas su griausmu pradėjo naująjį NBA sezoną. Į aikštę besiveržęs lietuvis galingu dėjimu ant žemės nubloškė 221 cm ūgio milžiną Bobaną Marjanovičių, o visa „Toronto Raptors“ komanda patiesė „Detroit Pistons“ krepšininkus 109:91 (33:23, 25:23, 28:25, 23:20). JV sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes NBA – pelnė 32 taškus.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas dar iki ketvirtojo kėlinio buvo pelnęs 23 taškus ir varė į neviltį ir savo oponentą Andre Drummondą, ir „Pistons“ trenerių štabą.

Antrajame kėlinyje ant žemės jis guldė 221 cm ūgio milžiną Bobaną Marjanovičių. Suklaidinęs serbą prie baudų metimo linijos, JV aplenkė priešininką ir sugrūdo kamuolį iš viršaus.

B.Marjanovičius dar bandė gelbėtis, bet buvo nubaustas galingu dėjimu su pražanga.

Po dėjimo B.Marjanovičius liko gulėti ant žemės, o J.Valančiūnas grėsmingu veidu mėgavosi epizodu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aikštėje siautęs Jonas Valančiūnas: „Anksti džiaugtis, laukia ilgas kelias“

Tai buvo jo vakaras. J.Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes NBA.

Jonas per 35 minutes pelnė 32 taškus (10/15 dvit., 12/14 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 1 ir prasižengė 4 kartus.

„Raptors“ gretose geriau pasirodė tik DeMaras DeRozanas, kuris taip pat surengė išskirtinį pasirodymą – surinko 40 taškų. Tai „Raptors“ rekordas sezono atidarymo rungtynėms. Nuo 2010 metų sezoną 40-ies taškų ar rezultatyvesnėmis rungtynėmis buvo pradėję tik Stephenas Curry ir Kevinas Durantas.

Ankstesnis lietuvio rezultatyvumo rekordas buvo 31 taškas, pasiektas prieš tą pačią „Pistons“ ekipą 2015 metų sausį. Sezonas geriau prasidėti ir negalėjo.

„Pistons“: Tobias Harrisas 22, Marcusas Morrisas 17 (9 atk. kam.), Andre Drummondas 16.

„Raptors“: ​DeMaras DeRozanas 40 (17/25 dvit.), Jonas Valančiūnas 32 (11 atk. kam.), Kyle'as Lowry 10 (3/13 met.).