2017 04 23

Marcas Gasolis paskutinę sekundę pražudė „Spurs“ ir išlygino seriją

Marco Gasolio metimas paskutinę pratęsimo sekundę išplėšė „Memphis Grizzlies“ komandai pergalę 110:108 (23:26, 32:25, 19:20, 22:25, 14:12) prieš „San Antonio Spurs“ krepšininkus. NBA atkrintamųjų varžybų serijoje iki keturių pergalių tarp šių komandų dabar lygybė 2-2.
Marcas Gasolis išplėšė „Grizzlies“ pergalę
Marcas Gasolis išplėšė „Grizzlies“ pergalę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti kelias sekundes pratęsimo pabaigoje Marcas Gasolis gavo kamuolį, atliko klaidinantį judesį ir nedvejodamas metė – metimas buvo taiklus ir „Grizzlies“ šventė pergalę. Iki šio metimo ispanas buvo pataikęs tik keturis metimus iš 11-os.

Rungtynėse ir vėl dominavo „Spurs“ lyderis Kawhi Leonardas, baigęs susitikimą su 43 taškais – tai naujas jo atkrintamųjų rekordas.

Į MVP titulą kandidatuojantis puolėjas prametė pergalingu galėjusi tapti metimą pagrindinio laiko pabaigoje. Jo tritaškis vėliau per pratęsimą išlygino rezultatą ties 108:108.

Per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą pirmaujanti komanda keitėsi šešis kartus, lygus rezultatas buvo 7 kartus. „Grizzlies“ suklydo net 23 kartus („Spurs“ – 9), o varžovai tai pavertė 31 tašku, tačiau laimėti tai nesutrukdė.

Ne prastesnį mačą sužaidė ir „Grizzlies“ lyderis Mike'as Conley – jo 35 pelnyti taškai yra Memfio ekipos rekordas atkrintamosiose varžybose.

Vince'as Carteris tapo pirmuoju 40 metų žaidėju atkrintamųjų istorijoje, įmetusiu bent tris tritaškius per rungtynes.

Serija dabar vienerioms rungtynėms grįžta į San Antonijų, šeštasis mačas vyks Memfyje, o lemiamas – vėl San Antonijuje.

„Grizzlies“: M.Conley 35 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), M.Gasolis 16 (12 atk. kam., 7 kld.), J.Greenas 14, V.Carteris 13 (3/5 trit.), Z.Randolphas 12 (11 atk. kam.).

„Spurs“: K.Leonardas 43 (7/10 trit., 8 atk. kam., 6 per. kam.), T.Parkeris 22, L.Aldridge'as 13, P.Gasolis ir D.Lee po 8.