2017 01 11

NBA: per vieną vakarą krito ir LeBrono, ir „Spurs“ kariaunos, o J.Hardenas vėl siautė

Devyni susitikimai antradienį vyko NBA reguliariajame sezone. Netikėtus pralaimėjimus patyrė NBA čempionė „Cavaliers“ bei viena geriausių lygos komandų „Spurs“, įspūdingą pasirodymą surengė Jamesas Hardenas, o Johnas Wallas įsmeigė pergalingą metimą.
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

G.Haywardas ne prasčiau nei L.Jamesas

„Utah Jazz“ (24-16) krepšininkai namuose iškovojo labai svarbią pergalę kovoje dėl geresnių pozicijų Vakaruose, kai 100:92 (29:29, 27:12, 19:25, 25:26) nugalėjo NBA čempionę „Cleveland Cavaliers“ (28-9) ekipą.

Daug komplimentų po mačo nusipelnė „Jazz“ lyderis Gordonas Haywardas, visų rungtynių metu žengęs koja kojon su LeBronu Jamesu.

Antrąjį ketvirtį serija 10:0 uždariusi „Jazz“ ekipa į pertrauką išėjo pirmaudama 15-os taškų skirtumu, tačiau antrąją dalį „Cavs“ pradėjo spurtu 17:0. Vis dėlto G.Haywardo pastangomis trečio ketvirčio viduryje jau „Jazz“ spurtavo 16:0, o šioje serijoje lyderis pelnė 11 taškų.

Trey'us Lylesas ketvirtajame kėlinuke pataikė du tritaškius, o „centras“ Rudy Gobertas jau 25-ose rungtynėse iš eilės surinko dvigubą dublį.

„Jazz“: G.Haywardas 28 (4/5 trit., 9 atk. kam.), R.Hoodas 18, G.Hillas 13 (7 rez. perd.), D.Favorsas ir T.Lylesas po 12, R.Gobertas 11 (14 atk. kam.).

„Cavaliers“: L.Jamesas 29 (6 atk. kam., 4 per. kam.), K.Irvingas 20 (5/18 metim.), T.Thompsonas (12 atk. kam.) ir K.Love'as (4/14 metim.) po 12.

„Bucks“ laimėjo be lyderio

„Milwaukee Bucks“ (19-18) krepšininkai atliko nedidelį žygdarbį, kai be geriausio savo krepšininko išvykoje 109:107 (23:23, 30:36, 30:30, 26:18) nugalėjo „San Antonio Spurs“ (30-8), kuriems tai buvo jau penktoji nesėkmė namuose.

Praėjusį susitikimą praleidęs Giannis Antetokounmpo startavo šiose rungtynėse nepaisydamas ligos, tačiau pirmą kartą šį sezoną neįmetė nė taško. Triskart į krepšį metęs graikas baigė savo pasirodymą po 9 minučių, tačiau jo darbą pasiėmė Michaelas Beasley.

Jis pelnė 28 taškus, puikiai mesdamas į krepšį (11/18 metim.), atkovojo penkis kamuolius, du perėmė ir išrašė tris blokus.

Būtent jo pastangomis „Bucks“ viso mačo metu žengė šalia „Spurs“ ekipos, o likus žaisti 3 minutes Jabari Parkerio metimas pagaliau leido išsiveržti į priekį – 103:101. „Spurs“ atsakė dviem tritaškiais, tačiau nugalėtoją nulėmė tolimas „Bucks“ naujoko Malcolmo Brogdono metimas.

„Spurs“: K.Leonardas 30 (7 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk.), T.Parkeris, D.Greenas ir J.Simmonsas po 14, D.Bertanis (3/6 trit.) 11, D.Lee 10.

„Bucks“: M.Beasley 28 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.), J.Parkeris 22 (7 atk. kam.), M.Brogdonas 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), G.Monroe 14.

Dar vienas J.Hardeno šou

„Houston Rockets“ (31-9) krepšininkai tęsia ilgiausią pergalių seriją. Namuose „Raketos“ rezultatyviose rungtynėse 121:114 (32:26, 35:21, 29:32, 25:35) įveikė „Charlotte Hornets“ (20-19) ir pasiekė jau devintąją pergalę paeiliui.

Jamesas Hardenas surengė dar vieną įsimintiną pasirodymą, surinkdamas antrą trigubą dublį (40+15+10) iš eilės, kurį papuošė tik keturios gynėjo klaidos.

Tiesa, rungtynių pabaigoje „Rockets“ buksavo, kai beveik keturias minutes nesugebėjo pataikyti į krepšį. Likus žaisti dvi su puse minutės Ryanas Andersonas tritaškiu kiek atitolino ekipas – 115:111. Tačiau prieš šį metimą „Rockets“ buvo beveik išbarsčiusi 18-os taškų pranašumą. Po pirmosios dalies skirtumas siekė dvidešimt – 67:47.

„Rockets“: J.Hardenas 40 (7/14 trit., 15 atk. kam., 10 rez. perd.), T.Ariza 16, C.Breweris 15, M.Harrellas 14, R.Andersonas 13, Nene 10.

„Hornets“: K.Walkeris 25 (5/11 trit., 10 rez. perd.), F.Kaminsky 22 (4/9 trit.), M.Williamsas (8 atk. kam.) ir S.Hawesas po 16, M.Belinelli 15, J.Lambas 11.