2016 10 26 /08:15

NBA rekordus pernai gerinusiam „Warriors“ – niuksas į paširdžius jau pirmajame mače

Ne vieną NBA rekordą praėjusį sezoną pagerinusiam ir per plauką nuo lygos čempionų titulo buvusiam „Golden State Warriors“ klubui šiemetinės pirmenybės prasidėjo ne taip sėkmingai, kaip to norėtų vyriausiasis treneris Steve'as Kerras ar ryškiausia ekipos žvaigždė Stephenas Curry.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

Pirmajame mače namuose Auksinės valstijos „kariai“ 100:129 (20:31, 26:33, 31:33, 23:32) neturėjo jokių šansų rungtyniaudami su „San Antonio Spurs“ ekipa.

Savo pranašumu Greggo Popovichiaus vyrai neleido suabejoti nei akimirką. Nuo pat pirmųjų minučių svečiai iš Teksaso perėmė iniciatyvą ir jau po pirmojo ketvirčio turėjo dviženklį pranašumą.

Kawhi Leonardas ir jo komandos draugai iki pertraukos ant parketo darė ką norėjo, o antroje rungtynių pusėje NBA vicečempionai atsitiesti taip ir neįstengė.

Šeimininkų gretose rezultatyvumu išsiskyrė naujokas Kevinas Durantas, tačiau „Warriors“ aistruoliams tai buvo menka paguoda. O jų šį kartą susirinko ypač daug – susitikimą stebėjo sausakimša arena (19 596).

Pirmajame sezono mače gerokai strigo ir pavojingiausi „Warriors“ ginklai. Oklando krepšininkai tragiškai atakavo iš toli ir pataikė vos 7 tritaškius iš 33 (21 proc.).

To tarpu „pentinai“ šį komponentą išnaudojo puikiai – 12 taiklių tolimų metimų iš 24 (50 proc.).

San Antonijaus klubas taip pat karaliavo po krepšiais, triuškinančiai laimėdamas kovą 55:35.

„Warriors“: Kevinas Durantas 27 (10 atk. kam.), Stephenas Curry 26, Draymondas Greenas 18 (12 atk. kam.), Klay Thompsonas 11.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 35, LaMarcusas Aldridge'as 26 (14 atk. kam.), Jonathonas Simmonsas 20, Patty Millsas 11, Emanuelis Ginobili 10.

Pirmąją pergalę sezone iškovojo ir „Portland Trail Blazers“ krepšininkai, namie 113:104 (26:26, 28:20, 23:37, 36:21) palaužę „Utah Jazz“.

Iki susitikimo pabaigos likus trims minutėms, svečiai dar turėjo minimalų pranašumą (102:101), tačiau netrukus „Blazers“ surengė spurtą ir įsirašė pirmuosius taškus.

Nugalėtojai šiame mače atakavo pagirtinu 68 proc. taiklumu (13/19).

Šeimininkus į priekį vedė nuostabiai rungtyniavęs Damianas Lillardas, jis per 35 minutes surinko 39 taškus (9/14 dvit., 4/6 trit., 9/9 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

O Jutos ekipos neišgelbėjo net puikus 35 metų veterano Joe Johnsono pasirodymas. Startiniame penkete dvikovą pradėjęs gynėjas pelnė 29 taškus.

Įdomu, jog šiame mače abi komandos kartu pataikė visus 38 baudos metimus.

„Blazers“: Damianas Lillardas 39, C.J.McCollumas 25, Allenas Crabbe 18.

„Jazz“: Joe Johnsonas 29, Rodney Hoodas 26, George'as Hillas 19.