2017 03 28

Rekordinė savaitė: trečiose rungtynėse iš eilės – trečias Mindaugo Kuzminsko rekordas

Kelio skausmus numalšinęs Carmelo Anthony pasodino Mindaugą Kuzminską ant atsarginių suolo, tačiau tai nesutrukdė lietuviui pakartoti rekordo. Aplink rekordą jo žaidimas sukosi jau trečią mačą iš eilės, o „New York Knicks“ 109:95 (34:36, 30:23, 25:15, 20:21) pranoko „Detroit Pistons“ krepšininkus.
Carmelo Anthony ir Mindaugas Kuzminskas
Carmelo Anthony ir Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ nugalėjo „Pistons“ 109:95.
  • M.Kuzminskas pelnė 5 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.
  • Trečiame mače iš eilės lietuvis siekė trečią rekordą – šįkart rezultatyvių perdavimų.
  • „Knicks“ nutraukė 5 pralaimėjimų seriją.

Nors žaidė pakilęs nuo atsarginių suolo, „Knicks“ treneris Jeffas Hornacekas negailėjo Mindaugui minučių.

Iš viso 27-erių lietuvis aikštėje praleido 22 minutes, per kurias pasižymėjo 5 taškais (1/3 dvit., 1/3 trit.), 4 rezultatyviais perdavimais, 1 perimtu kamuoliu, 1 klaida ir 2 pražangomis.

4 rezultatyvūs perdavimai – pakartotas M.Kuzminsko debiutinio NBA sezono rekordas. Vienintelį kartą tiek jis išskirstė sausio 29-ąją su „Atlanta Hawks“.

Vienu gražiu perdavimu M.Kuzminskas „pavaišino“ savo „kaimyną“ Kristapą Porzingį – lietuvis latviui pakabino kamuolį ore virš lanko, kurį beliko galingai sugrūsti į „Madison Square Garden“ arenos krepšį.

Puolėjas tęsia rekordinę savaitę. Praėjusiame mače su „San Antonio Spurs“ jis pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą (19 tšk.), o ankstesnėje dvikovoje su „Portland Trail Blazers“ atkovojo 8 kamuolius – daugiausia šiais metais.

Po dviejų M.Kuzminsko mačų starto penkete jo vietą lengvojo krašto puolėjo pozicijoje užėmęs Carmelo Anthony surinko 21 tašką, Derrickas Rose'as įmetė 27 (12/17 dvit.), Kristapo Porzingio sąskaitoje – 25 taškai (9/13 dvit.).

„Knicks“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją. Ši nesėkmė būtų galutinai nubraukusi ir taip minimalias niujorkiečių viltis patekti į atkrintamąsias varžybas.

Su 28 pergalėmis ir 46 pralaimėjimais „Knicks“ Rytų konferencijoje rikiuojasi 12 vietoje – nuo atkrintamųjų juos skiria 7 pergalės likus 8 reguliariojo sezono mačams.

„Pistons“ suklupo ketvirtą kartą iš eilės. Detroito klubas pralaimi nedėkingu metu – nuo 8-osios vietos ir atkrintamųjų varžybų atsilieka 1 pergale.

Lemiamą smūgį varžovams „Knicks“ sudavė trečiajame kėlinyje, kai spurtavo 15:0 ir atitrūko 79:59. Po pertraukos „Pistons“, sugrįžę į aikštę, prametė 10 pirmųjų metimų iš eilės.

„Knicks“: D.Rose'as 27 (12/17 dvit.), K.Porzingis 25 (9/13 dvit.), C.Anthony 21, W.Hernangomezas 15.

„Pistons“: M.Morrisas 20, I.Smithas 15, K.Caldwellas-Pope'as ir T.Harrisas po 12, A.Drummondas 10 (15 atk. kam.).