2016 05 04

Rekordinio Jono Valančiūno vakaro neišgelbėjo net ir stebuklingas šūvis iš aikštės vidurio

Toronte – beprotiška Rytų konferencijos pusfinalio pradžia. Jonas Valančiūnas pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA atkrintamosiose varžybose, o visą vakarą tylėjęs Kyle'as Lowry šūviu iš vidurio aikštės išplėšė „Toronto Raptors“ pratęsimą su „Miami Heat“. Vis dėlto stebuklingai išsigelbėjęs Torontas krito po penkių papildomų minučių 96:102 (18:18, 25:23, 20:27, 27:22, 6:12).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA atkrintamosios | „Toronto Raptors“ – „Miami Heat“ 96:102 | Valančiūnas 24+14 | Serija 0-1

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjimu pradėjo seriją 96:102
  • K.Lowry išplėšė pratęsimą metimu iš aikštės vidurio.
  • J.Valančiūnas pelnė 24 taškus ir atkovojo 14 kamuolių.
  • Jis tašku pagerino rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose.

Tai buvo puikus J.Valančiūno vakaras.

23 metų 213 cm ūgio „centras“ per 41 minutę pelnė 24 taškus (10/16 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Serijoje su „Pacers“ Jonas buvo įmetęs 23 taškus. Tai buvo ankstesnis jo rezultatyvumo rekordas.

Beje, blokuotų metimų, rezultatyvių perdavimų ir žaistų minučių rodikliai – taip pat rekordiniai atkrintamosiose varžybose.

Kad tai bus puikus vakaras, J.Valančiūnas leido suprasti dar pirmajame kėlinyje, kuriame pelnė net 10 iš 18 „Raptors“ taškų. Beje, pirmajame ketvirtyje tik jis ir DeMaras DeRozanas rinko taškus, o ketvirtis baigėsi 18:18.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rezultatyviausiam Jonui Valančiūnui – ir liaupsės, ir pastabos

Prieš „Raptors“ ir „Heat“ seriją buvo nemažai eskaluojama J.Valančiūno ir varžovų „centro“ Hassano Whiteside'o mikrodvikova. Amerikietis karaliavo po krepšiu (17 atk. kam.) ir neleido Jonui sugriebti nė vieno kamuolio puolime. Tiesa, lietuviui neprilygo rezultatyvumu – pasižymėjo 9 taškais.

J.Valančiūnas dažnai maudė H.Whiteside'ą puolime ir ne sykį drebino lanką galingais dėjimais.

Vis dėlto „Heat“ gynyboje strigo kitas „Raptors“ lyderis Kyle'as Lowry, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pasižymėjęs vos 4 taškais (2/11 dvit.). Tai atsiliepė šeimininkų žaidimui ir po pertraukos „Heat“ atitrūko.

Lemiamomis minutėmis „Raptors“ turėjo vytis „Heat“ ir beveik pagavo svečius paskutinę rungtynių minutę (81:83). Tačiau ne kas kitas, o rezultatyviausiai „Heat“ gretose žaidęs Goranas Dragičius pataikė tritaškį iš kampo ir likus žaisti 40 sekundžių skandino Torontą 86:81.

Vis dėlto „Raptors“ sukūrė stebuklą. Likus žaisti 3 sekundes nuo galinės linijos kamuolį išsimetę Toronto krepšininkai jį patikėjo Kyle'ui Lowry. Šis vos neišbėgdamas į užribį išlaikė pusiausvyrą, nusitaikė ir paleido desperatišką metimą iš aikštės vidurio.

Yra! „Air Canada Centre“ sprogo nuo emocijų, o „Raptors“ krepšininkai džiaugsmingai apspito rungtynių didvyriu turėjusį tapti įžaidėją!

Bet džiaugsmas greitai išgaravo iš Toronto. „Heat“ visiškai kontroliavo žaidimą pratęsime ir išsivežė pergalę.

Tiesa, likus žaisti 10 sek. „Raptors“ dar turėjo analogišką galimybę išsigelbėti, kaip ir ketvirtajame kėlinyje, bet šį kartą lemiamu metu D.DeRozanas pametė kamuolį.

„Man patiko vyrų kovingumas. Yra taisytinų dalykų, bet padarysime išvadas ir būsime geresni“, – po pralaimėjimo žadėjo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

„Aš didžiuojuosi auklėtiniais ir kaip jie psichologiškai atsitiesė po tokio metimo. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Raptors“ padarė viską, kad išsikapstytų, o mes negerbėme žaidimo. Bet pratęsime vyrai parodė charakterį“, – saviškius gyrė ir „Heat“ strategas Erikas Spoelstra.

Antrosios serijos rungtynės Toronte vyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį (3 val. Lietuvos laiku).

Beje, abi komandos Rytų konferencijos ketvirtfinalį įveikė po dramatiškos serijos 4-3.

Tačiau po aistrų proveržio metas sugrįžti į darbus.

„Raptors“: ​Jonas Valančiūnas 24 (14 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 22, Terrence'as Rossas 19, DeMarre'as Carrollas ir Cory Josephas 10.

„Heat“: Goranas Dragičius 26, Dwyane'as Wade'as 24, Joe Johnsonas 16, Joshas Richardsonas 11, Luolas Dengas 10.