2016 12 01

Toronte – nesėkmingas Jono Valančiūno startas ir paraiška į Shaqo pokštų laidą

Košmariškas Jono Valančiūno rungtynių startas davė toną ir visai „Toronto Raptors“ (12-6) komandai. Bet po ilgų grumtynių kanadiečiai namuose vis dėlto išplėšė pergalę iš traumų išretintų „Memphis Grizzlies“ (11-8) letenų 120:105 (25:28, 30:29, 34:25, 31:23).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Grizzlies“ klubą 120:105.
  • J.Valančiūnas per 23 minutes pelnė 6 taškus.
  • Lietuvis buvo per vieną klaidą nuo asmeninio antirekordo.
  • „Grizzlies“ vertėsi be būrio traumuotų žaidėjų.

Lietuviui rungtynės prasidėjo labai nesėkmingai.

Per pusantros minutės rungtynių pradžioje J.Valančiūnas nesugebėjo įkrauti į krepšį ore pakabinto kamuolio, prasižengė puolime ir netyčia išmetė į užribį gynyboje po krepšiu jau sugriebtą kamuolį.

O kitoje aikštės pusėje JV turėjo vieną didelę problemą, vardu Marcas Gasolis, kuris dar iki pertraukos pelnė 14 taškų.

Beje, J.Valančiūno bandymas užbaigti „alley-oop'ą“ buvo toks nesėkmingas, kad internautai iškart pasmerkė, jog šis epizodas keliaus į Shaquille'o O'Nealo pokštų laidos „Shaqtin' A Fool“ rinkinį.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Raptors“ jau buvo suklydę 18 kartų, o Torontas pirmavo vos 91:90.

Vis dėlto netektys davė savo. „Grizzlies“ dėl traumų nepadėjo pagrindinis įžaidėjas Mike'as Conley, starto penketo sunkusis kraštas Zachas Randolphas, taip pat – Vince'as Carteris, Chandleris Parsonsas, Jamesas Ennisas, Brandanas Wrightas, todėl baigiantis mačui svečiai išsikvėpė.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 3 min 48 sek., J.Valančiūnas prisėdo ant suolo ir nuo jo nebepakilo. Lietuvio vietą užėmė brazilas Lucasas Nogueira.

Dėl čiurnos traumos praėjusių rungtynių su „Philadelphia 76ers“ nebaigęs vidurio puolėjas šį kartą per 23 minutes pasižymėjo 6 taškais (3/6 dvit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, prasižengė 2 kartus ir buvo per vieną klaidą nuo asmeninio antirekordo – kamuolį prarado 4 kartus.

Po rungtynių „Raptors“ treneris Dwane'as Casey pripažino, kad JV jautė nedidelį čiurnos skausmą.

Toronto krepšininkams tai buvo ketvirtoji pergalė paeiliui, kurią 100-osiose rungtynėse iš eilės stebėjo sausakimša „Air Canada Centre“ arena. Tai – klubo rekordas.

„Raptors“: K.Lowry 29 (8 rez. perd.), D.DeRozanas 24 (9 atk. kam., 7 kl.), D.Carrollas 17, C.Josephas 16, P.Pattersonas 14 (13 atk. kam.).

„Grizzlies“: A.Harrisonas 21, T.Danielsas 19, M.Gasolis 18, J.Greenas 16, T.Allenas 12, T.Williamsas 10.