2015 10 29

Griausmingas startas: J.Valančiūnas NBA sezoną pradėjo fantastišku dvigubu dubliu

Tokiu NBA sezono startu Jonas Valančiūnas dar nebuvo nudžiuginęs. 23 metų vidurio puolėjas dominavo „Indiana Pacers“ baudos aikštelėje ir buvo vienas pagrindinių „Toronto Raptors“ pergalės kalvių – 106:99 (20:30, 17:15, 35:23, 34:31). ESPN lietuvį išrinko rungtynių žaidėju.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Centras“ rungtyniavo 32 minutes, pelnė 21 tašką (8/11 dvit., 5/6 baud.), sugriebė 15 atšokusių kamuolių, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Jono +/ – rodiklis buvo aukščiausias komandoje kartu su Kyle'o Lowry (+8).

Baigiantis rungtynėms J.Valančiūnas nebebuvo tik žiūrovas, kaip praėjusį sezoną. Būtent du jo tikslūs baudų metimai įtvirtino „Raptors“ pranašumą likus žaisti 37 sekundes (102:97).

Beje, likus žaisti 2 minutes aukštaūgis pataisė netaiklų Cory Josepho metimą ir išlygino rezultatą (95:95).

„Raptors“ laimėjo penkias pastarąsias akistatas su „Pacers“ iš eilės.

Tiesa, šį kartą nebuvo taip paprasta. Vien per pirmąjį kėlinį Toronto krepšininkai suklydo net 11 kartų ir antrojo kėlinio viduryje atsiliko 25:41. Vis dėlto spurtu 12:4 iki pertraukos „Raptors“ šiek tiek pasivijo „Pacers“ ekipą, o antroje mačo dalyje perlaužė rungtynių eigą.

DeMaras DeRozanas nugalėtojams pelnė 27, Kyle'as Lowry – 23, debiutantas DeMarre Carrollas (8 atk. kam.) – 14 taškų.

Starto penkete susitikimą šalia J.Valančiūno pradėjęs argentinietis Luisas Scola per 17 minučių į krepšį nemetė, bet atkovojo 8 kamuolius.

„Pacers“ gretose George'as Hillas surinko 19, C.J.Milesas – 18, į sunkiojo krašto puolėjo poziciją patrauktas Paulas George'as (12 atk. kam., 8 rez. perd.) – 17 taškų, bet pataikė tik 4 metimus iš 17.​

Visų NBA rungtynių rezultatai (spalio 29 d.)
„Minnesota Timberwolves“ – „Los Angeles Lakers“ 112:111
„Washington Wizards“ – „Orlando Magic“ 88:87
„Philadelphia 76ers“ – „Boston Celtics“ 95:112
„Chicago Bulls“ – „Brooklyn Nets“ 115:100
„Utah Jazz” – „Detroit Pistons“ 87:92
„Charlotte Hornets“ – „Miami Heat“ 94:104
„Indiana Pacers“ – „Toronto Raptors“ 99:106
„Denver Nuggets“ – „Houston Rockets“ 105:85