2014 07 25

Lietuvos 18-mečiai Europos čempionate pralaimėjo kroatams, Domantas Sabonis pelnė vos 2 taškus

Kroatijos aukštaūgiai penktadienį prigesino Domantą Sabonį ir visiškai dominavo baudos aikštelėje, o Lietuvos aštuoniolikmečiai patyrė pirmąją nesėkmę Europos čempionate Konijoje 66:89 (21:18, 25:22, 12:21, 8:28).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis

Nepaisant to, kad Arvydo Sabonio sūnus nusigriebė 11 kamuolių po krepšiais, akylai ir kibiai dengiamas kroatų jis pataikė vos 1 metimą iš 8. Savo ruožtu visa Lietuvos rinktinė baudos aikštelėje surinko vos 20 taškų, kai kroatai įmetė net 58. Lietuviai bandė užmėtyti varžovus iš toli – metė 33 tritaškius (kroatai – 10). Iš pradžių daugiausia Raimundo Žuklevičiaus pastangomis tai sekėsi, tačiau vėliau metimai nebekrito. Lietuviai pataikė 11 iš 33 tritaškių, kroatai – 3 iš 10.

Kroatai geriau pradėjo rungtynės (8:3, 7 min.) Turkijoje vykstančiame Europos čempionate. Tačiau netrukus lietuviai atsakė dviem tritaškiais iš eilės  ir persvėrė rezultatą savo naudai (9:8). Likus žaisti 3 minutes pirmajame ketvirtyje rezultatas buvo lygus (13:13).  Per likusį laiką Lietuvos krepšininkai daugiausiai tolimais metimais susigrąžino persvarą (21:18).

Antrajame kėlinyje  Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą į savo rankas ir demonstravę įvairiapusiškesnį puolimą nuolat pirmavo. Sužaidus 5 minutes lietuviai turėjo 5 taškų persvarą (34:29), o vienu metu buvo priekyje ir dviženkliu skirtumu, tačiau iki didžiosios pertraukos kroatams pavyko kiek priartėti – 46:40. Lietuviai pataikė 10 tolimų metimų iš 17 (59 proc.) ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, kai tuo tarpu varžovai vos 4.

Trečiajį ketvirtį 2 taškais (tai buvo vieninteliai jo taškai per rungtynes) pradėjo D.Sabonis, tačiau Kroatijos krepšininkai atkuto ir spurtavę 6:0 visiškai priartėjo (48:50). Toliau žaidimas vyko taškas į tašką, skirtumas tarp komandų svyravo nuo 1 iki 4 taškų. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje tiksliau puolę kroatai išsiveržė į priekį (61:58).

Lemiamoje mačo dalyje Kroatijos krepšininkai sėkmingai gynėsi, o lietuviams krepšys buvo tarsi užrištas. Negana to, pasipylė prarasti kamuoliai. Likus žaisti 5 minutes, varžovai jau turėjo dviženklį pranašumą (71:61). Kroatai visiškai neutralizavo Lietuvos ekipos puolimą ir dominavę per paskutines 5 minutes šventė pergalę.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Raimundas Žuklevičius – 17 taškų (5/7 tritaškiai), Tautvydas Paliukėnas pridėjo 15.

Lietuviai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42:47, atsiliko nuo kroatų ir atsarginių žaidėjų indėliu 14:22 bei taškais, pelnytais greitu puolimu, 9:18.

Tikru lietuvių žudiku tapo puolėjas Draganas Benderis, kuris įmetė 34 taškus ir atkovojo 14 kamuolių. Įžaidėjas Luka Božičius pelnė 20 taškų.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kroatija 2 2 0 177:113 4
2. Prancūzija 2 1 1 145:120 3
3. Lietuva 2 1 1 141:161 3
4. Anglija 2 0 2 92:161 2

Į kitą varžybų etapą pateks trys geriausios grupės komandos.