2011 11 02 /2011 11 03

9 lietuviai Eurolygoje: fantastiškai vakaras klostėsi Rimantui Kaukėnui, „Asseco Prokom“ lieka be pergalių

Trečiadienį Eurolygos krepšinio turnyre buvo sužaistos ketverios rungtynės ir visose iš jų buvo lietuviškų akcentų. Penkiems lietuviams vakaras buvo pergalingas, o keturiems teko patirti pralaimėjimo kartėlį.
Rimantas Kaukėnas buvo nesustabdomas
Rimantas Kaukėnas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lietuviai

Martynas Gecevičius pratęsimo neišplėšė

Pirmoji trečiojo Eurolygos turo akistata vyko tarp dviejų patyrusių turnyro vilkų – „Caja Laboral“ bei „Olympiacos“ klubų. Vitorijoje šeimininkai po dramatiško mūšio pratęsė savo pergalių seriją ir išliko pirmoje A grupės vietoje. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:79 (13:22, 19:18, 28:26, 21:13).

Likus 1.7 sek. „Olympiacos“ naujokas Martynas Gecevičius galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo metimas, teisėjų nuomone, buvo blokuotas be pražangos ir pergalę dviejų taškų skirtumu šventė beveik visą susitikimą varžovus vijęsi Vitorijos krepšininkai.

Po pertraukos Graikijos vicečempionai dar pirmavo dviženkliu skirtumu (49:37), bet baskai ėmė mažinti deficitą ir galiausiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir laimėjo susitikimą.

Šioje dvikovoje akis į akį susidūrė du buvę bendraklubiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipoje  – Milko Bjelica bei M.Gecevičius.

Lietuvis aikštėje praleido kiek daugiau nei 19 minučių, per kurias pelnė 7 taškus, pataikė 1 iš 3 dvitaškių, 1 iš 2 tritaškių ir įmetė 2 baudas. Krepšininkas taip pat atkovojo vieną kamuolį, 2 kartus suklydo ir surinko 4 naudingumo balus. M.Bjelica per 14 minučių sugebėjo pelnyti 6 taškus.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius 20, Fernando San Emeterio ir Kevinas Seraphinas po 15, Pau Ribas 9.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 19 (7 rez. perd.), Pero Antičius (6 atk. kam.) ir Kyle'as Hinesas po 14, Marko Kešeljis 10.

Maskvos CSKA sutriuškino KK „Zagreb“

Triuškinančiais pralaimėjimais Eurolygos sezoną tęsia Zagrebo ekipa. Šįkart juos savų sirgalių akivaizdoje sumindė Maskvos CSKA ekipa. Jono Kazlausko vadovaujami maskviečiai šeimininkus įveikė rezultatu 89:47 (22:13, 23:11, 21:11, 23:12 ). Intrigos aikštelėje nebuvo, o CSKA visus keturis ketvirčius laimėjo įtikinančiais skirtumais.

Vis dar kamuojamas nugaros skausmų CSKA puolėjasDarjušas Lavrinovičius visgi pasirodė susitikime. Lietuvos aukštaūgis žaidė 14 minučių, per kurias pelnė 3 taškus. Tikslą pasiekė vienintelis mestas jo tritaškis.

Ramūnas Šiškauskas nugalėtojams per 14 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

Naudingiausias spalio mėnesio krepšininkas Andrejus Kirilenka dar kartą įrodė, jog bus rimtas pretendentas šį apdovanojimą laimėti ir lapkritį.

Jis per 25 minutes surinko 14 taškų (2/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 7, perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, 1 kartą prasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

CSKA: Nenadas Krstičius 15, Andrejus Kirilenko 14, Andrejus Vorontsevičius 12, Sammy Mejia 10.

„KK Zagreb“: Krunoslavas Simonas 15, Mario Kasunas 14, Ante Masičius 9.

Sienos „Montepaschi“ nepasigailėjo Stambulo „Galatasaray Medical Park“

Dar viena lietuviškų akcentų kupina trečiojo turo Eurolygos akistata. Sienoje Rimantas Kaukėnas bei Kšyštofas Lavrinovičius sugadino vakarą Dariui Songailai bei jo atstovaujamai Stambulo komandai. Abi ekipos susitiko pirmą kartą istorijoje, o pergalę įtikinamu rezultatu 103:77 (30:16, 20:21, 26:17, 27:23) šventė šeimininkai.

Nesulaikomas aikštėje buvo Lietuvos rinktinės gynėjas Rimantas Kaukėnas, kuris per 27 minutes pelnė 24 taškus (6/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, 1 kartą suklydo) ir surinko 30 naudingumo balų.

Kšyštofas Lavrinovičius per 18 minučių surinko 9 taškus (3/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, 1 kartą prasižengė, 1 sykį suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems Darius Songaila per 20 minučių pelnė 8 taškus (3/8 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, 3 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko 6 naudingumo balus.

Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas 24, Bo McCalebbas 19, Davidas Andersenas 13, Pietro Aradori 11, Kšyštofas Lavrinovičius 9.

„Galatasaray“: Lukša Andričius 12, Enderas Arslanas 11, Prestonas Shumpertas ir Joshua Shippas (8 atk. kam.) po 10, Furkanas Aldemiras ir Jaka Lakovičius po 9.

Sienos krepšininkai laimėjo jau 17 iš 18 Eurolygos susitikimų savų sirgalių akivaizdoje.

Gdynės „Asseco Prokom“ lieka be pergalių

Tomo Pačėso bei Donato Motiejūno tandemui nepavyko pasinaudoti proga pagaliau iškovoti pirmąją pergalę turnyre. Dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją pavyko nutraukti jų priešininkams – Liublianos krepšininkams. Jie šventė pergalę rezultatu 70:62 (25:16, 15:17, 18:14, 12:15).

Aikštės šeimininkai trečiojo kėlinio pradžioje turėjo dviženklį pranašumą, tačiau Lenkijos čempionai surengė spurtą 9:0 ir po Lukašo Seweryno tritaškio sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 45:48. Visgi dar iki lemiamo ketvirčio pradžios „Union Olimpija“ klubas susigrąžino dviženklę persvarą (55:45), o likus žaisti septynias minutes ji išaugo iki šešiolikos taškų – 63:47.

Mačo pabaigoje „Asseco Prokom“ klubui buvo pavykę priartėti (59:66), tačiau Liublianos ekipa pranašumo neišvaistė ir iškovojo pergalę rezultatu 70:62.

32 minutes aikštelėje praleidęs D.Motiejūnas pelnė 7 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 1/3, baudos 2/4) taškus, atkovojo 6 kamuolius, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo bei išprovokavo 5 varžovų pražangas.

„Union Olimpija“: D.Greenas 23 (tritaškiai 5/7), R.Rothbartas 9, A.Čapinas ir D.Muričius – po 8, R.Varda 7.

„Asseco Prokom“: A.Gee 13 (dvitaškiai 0/7, 7 atk. kam.), O.Lafayette'as 12, L.Sewerynas 9, A.Lapeta 8.