-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2010 10 03

A.Gomelskio taurės finalas: „Žalgiris“ po atkaklios kovos nusileido CSKA

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko antrą kartą iškovoti Aleksandro Gomelskio taurės. Sekmadienį turnyro finale Maskvoje žalgiriečiai pademonstravo charakterį ir tik po itin atkaklios kovos rungtynių pabaigoje nusileido CSKA – 73:79 (10:26, 29:14, 21:26, 13:13).
Rezultatyviausiai „Žalgirio“ klube žaidė T.Watsonas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip skelbia oficiali „Žalgirio“ svetainė internete, dėl pusfinalyje patirto nugaros sumušimo finale negalėjo dalyvauti Dainius Šalenga.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo CSKA krepšininkai ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo rezultatu 5:0. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ baudų metimais pelnė Travisas Watsonas (2:5), tačiau rusai taip pat atsakė rezultatyviu išpuoliu (7:2). Nors T.Watsonas kitame aikštelės gale vėl pridėjo dvitaškį, šeimininkai į kauniečių krepšį smeigė tritaškį (10:4). Po Aco Petrovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės CSKA žaidėjai ir toliau darbavosi kiek sėkmingiau bei nežymiai padidino savo pranašumą (12:4). Pasižymėjus Mirzai Begičiui ir Martynui Pociui ekipas skyrė tie patys aštuoni taškai – 8:16. Deja, apsiginti svečiams iš Kauno ir toliau nepavyko (8:23). Nors DeJuanas Collinsas baudų metimais sugebėjo sušvelninti skirtumą, ketvirtis baigėsi varžovų šūviu iš toli – 26:10.

Per dvi minutes trukusią pertraukėlę „Žalgirio“ treneriai sugebėjo rasti tinkamus žodžius savo auklėtiniams ir šie pradėjo demonstruoti brandesnį krepšinį. Po T.Klimavičiaus metimo iš po krepšio ir dviejų tolimų Mindaugo Kuzminsko šūvių skirtumas kiek aptirpo (18:32). Mantui Kalniečiui pridėjus efektingą dėjimą, o T.Klimavičiui vėl pasižymėjus iš arti komandas skyrė tik dešimt taškų (22:32). Laikas bėgo, o žalgiriečiai apsukų nemažino – T.Watsonui įmetus baudas, o M.Kalniečiui rezultatyviu reidu atsakius į Ramūno Šiškausko metimą švieslentėje degė skaičiai 28:34. Nors „Žalgiris“ gynyboje kartais suklysdavo, puolimas tai kompensavo: Pauliui Jankūnui ir M.Kalniečiui pataikius po tritaškį iš CSKA turimo 16 taškų pranašumo liko tik trys – 40:37. Po akimirkos kapitonas P.Jankūnas rezultatyviai baigė kontrataką, kuri prasidėjo M.Begičiaus bloku varžovui, o po pirmosios dvikovos dalies komandas skyrė tik taškas – 39:40.

Trečiame ketvirtyje „Žalgiris“ tęsė pradėtą darbą ir po Artūro Milaknio tikslaus šūvio iš tolimos distancijos išsiveržė į priekį (44:42). Tiesa, varžovai rankų nuleisti nebuvo linkę. Abi komandos įsivėlė į pakankamai greitą ir chaotišką žaidimą, o dėl to geriau jautėsi Rusijos klubas ir per kelias minutes įgijo šešių taškų pranašumą – 52:46. CSKA spurtą nutraukė po krepšiu puikiai žaidžiantis M.Begičius (48:52), tačiau aikštelės šeimininkai taip pat rado atsaką (54:48). Tomo Delininkaičio tikslus šūvis iš toli akimirkai sumažino žalgiriečių atsilikimą iki 51:54, deja, apsiginti ir šį kartą nepavyko (51:60). Netrukus CSKA pranašumas vėl išaugo iki dviženklio (62:51), tačiau neilgam. T.Delininkaitis pataikė sudėtingą tolimą metimą (54:62), o du taškus iš po krepšio pridėjo Omaras Samhanas (56:62) ir M.Kuzminskas (58:64). Kėliniui tašką padėjo gražus M.Kalniečio reidas – 60:66.

Lemiama rungtynių dalis prasidėjo itin sudėtingu tiksliu tolimu Aleksandro Čapino metimu paskutinę atakos sekundę (63:66). Travisui Watsonui atkovojus kamuolį po netikslaus tolimo M.Pociaus šūvio ir pelnius du taškus su pražanga ekipas skyrė tik du taškai (66:68), o pasižymėjus M.Begičiui kauniečiai alsavo CSKA krepšininkams tiesiai į nugarą (68:69). Nors CSKA atsakė tiksliais baudų metimais, T.Delininkaitis trečiu tritaškiu rezultatą išlygino (71:71). Svarbią akimirką rusams pavyko kiek nutolti (75:71), tačiau baudų metimus šaltakraujiškai realizavo M.Pocius (73:75). Šeimininkai atakuodami vėl rinko taškus nuo baudų metimų linijos, tuo tarpu M.Begičius prametė abi baudas (73:77). Kauniečiai dar mėgino kovoti dėl pergalės, tačiau tam pritrūko laiko. Galutinis rezultatas – 73:79.

„Žalgiris“: T.Watsonas 14 (8 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kalnietis 9 (4 rez. perd., 3 atk. kam., 2 per. kam.), T.Delininkaitis 9 (3 rez. perd.), M.Kuzminskas 8 (2/2 trit., 1/1 dvit.), P.Jankūnas 7, M.Pocius 6 (2 rez. perd., 2 per. kam.), M.Begičius 6 (4 blok.), D.Collinsas 4 (3 atk. kam.), T.Klimavičius 4, A.Čapinas 3, A.Milaknis 3, O.Somhanas 2, M.Brownas.

CSKA: M.Smodišas 21 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), B.Marjanovičius 18 (10 atk. kam.), J.Gordonas 14 (5 rez. perd., 3 atk. kam.).

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?