2014 12 19

A.Sabonis pamiršo net jubiliejų: „Žalgiris“ tik per stebuklą prasiveržė į Eurolygos „Top 16”

Arvydo Sabonio 50-metis vos neapkarto. Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ namuose po įtemptos kovos vos vieno taško skirtumu nugalėjo Sasario „Dinamo“ krepšininkus ir pateko į Eurolygos „Top 16“ etapą. Po skaudaus pralaimėjimo ketvirtadienį į kitą etapą nepateko Klaipėdos „Neptūnas“, todėl Kauno klubas bus vienintelis, kuris ir toliau atstovaus Lietuvai prestižiškiausiame Europos krepšinio turnyre.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 80:79 (29:18, 20:19, 13:23, 18:19)

Kauno ekipa namų sirgaliams sukūrė tikrą dramą. Daugiau nei pusę rungtynių užtikrintai pirmavę žalgiriečiai prieš paskutinį ketvirtį leido italams sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų. Ketvirtajame kėlinyje italai buvo sukaupę net devynių taškų persvarą, tačiau pabudęs „Žalgiris“ padovanojo pergalę per didžiąją pertrauką pagerbtam Arvydui Saboniui.

Rungtynių didvyriu tapo Jamesas Andersonas. Likus žaisti tris sekundes, J.Andersonas išlygino rezultatą – du taškai ir pražanga. Amerikietis pataikė baudos metimą ir išplėšė pergalę vienu tašku bei kelialapį į kitą Eurolygos etapą.

Eurolygos turnyre debiutavo naujasis Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Willas Cherry. Jis per 7 minutes nepelnė nė taško ir padarė dvi klaidas.

J.Andersonas šiose rungtynėse pataikė net penkis tritaškius ir iš viso surinko 26 taškus. 13 taškų pelnė Darius Songaila, 10 – Lukas Lekavičius.

Italijos ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 14 taškų surinkęs Massimo Chessa. Davidas Loganas pridėjo 11 taškų, Edgaras Sosa – 10.

Į kitą etapą Lietuvos ekipa galėjo prasibrauti ir pralaimėjusi. Tačiau tuomet reikėjo, kad Kazanės „Uniks“ išvykoje įveiktų „Nižnij Novgorod“ klubą. Taip neatsitiko. Pergalę 78:74 šventė ir į kitą etapą pateko „Nižnij Novgorod“ ekipa.

Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 80:79 (29:18, 20:19, 13:23, 18:19), 10 330 žiūrovų.

Dvitaškiai 22/40 (55 proc.) – 16/33 (48 proc.)
Tritaškiai 8/28 (28 proc.) – 10/27 (37 proc.)
Baudos 12/18 (66 proc.) – 17/26 (65 proc.)
Atkovoti kamuoliai 43 – 33
Perimti kamuoliai 8 – 7
Klaidos 15 – 12
Rezult. perdavimai 15 – 15
Blokuoti metimai 3 – 6

„Žalgiris“: J.Andersonas 26 (5/12 trit., 2 per. kam.), D.Songaila 13 (6/9 dvit., 3 per. kam.), L.Lekavičius 10,  P.Jankūnas 9 (9 atk. kam.), R.Javtokas 8 (5 atk. kam., 3 blk.), A.Milaknis 5 (5 atk. kam., 2 per. kam.), V.Kariniauskas 4, A.Gudaitis 3 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 2, W.Cherry 0, V.Lipkevičius 0.

„Dinamo“: M.Chessa 14 (3/3 trit.), D.Loganas 11 (3/6 trit.), E.Sosa 10 (4 rez. perd.).

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 9 758:859

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 80:79 (29:18, 20:19, 13:23, 18:19)

40 min. R.Javtoko dvitaškis sumažino skirtumą iki vieno taško. Tuomet prasižengė J.Andersonas. C.Mbodj įmetė vieną baudos metimą iš dviejų. G.Krapikas paprašė pasitarimo. Likus žaisti tris sekundes, J.Andersonas išlygino rezultatą – du taškai ir pražanga. Amerikietis pataikė baudos metimą ir išplėšė pergalę bei kelialapį į kitą Eurolygos etapą.

39 min. Labai svarbų tritaškį pataikė L.Lekavičius. J.Andersonas pridėjo du baudos metimus – 75:77.

38 min. Komandos keitėsi baudos metimais. J.Andersonas pataikė reikalingą dvitaškį – 70:77.

37 min. Dar du E.Sosos taškai ir kauniečiams iš rankų slydo kitas Eurolygos etapas – 66:75.

36 min. Paulius Jankūnas realizavo baudos metimus. „Žalgiris“ savo sąskaitoje turėjo vos keturis taškus šiame kėlinyje – 66:73.

35 min. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui italai turėjo devynių taškų pranašumą – 64:73.

34 min. M.Formentti tritaškis įstūmė Kauno ekipą į sunkią padėtį – 64:71.

33 min. B.Sachetti tritaškis po labai ilgos pertraukos suteikė pranašumą italams – 64:67.

32 min. Viskas prasidėjo iš naujo. Italai iškart išlygino rezultatą. R.Javtokas sugrąžino minimalią persvarą, bet M.Chessa ir vėl lygino rezultatą – 64:64.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 62:60 (29:18, 20:19, 13:23)

30 min. Po ketvirtosios P.Jankūno pražangos tris baudos metimus sumetė M.Chessa. Italai iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų.

27 min. Po dviejų varžovų tritaškių skirtumas ištirpo iki penkių taškų. G.Krapikas paprašė pasitarimo – 60:55.

26 min. Penktą tritaškį šiose rungtynėse pataikė J.Andersonas. Tolimu metimu atsakė J.Dysonas – 60:49.

24 min. Italai atkakliai gynėsi ir patys pataikė sudėtingus metimus, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai greitai atstatė dviženklį pranašumą. Puikų dėjimą atliko R.Javtokas – 57:44.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 49:37 (29:18, 20:19)

20 min. Kėlinį užbaigė du J.Andersono tritaškiai ir vienas D.Logano tolimas šūvis.

19 min. Po ilgos pertraukos Kauno ekipai taškus pelnė D.Songaila – 41:32.

15 min. Po S.Lawalio dėjimo šeimininkų ataką sėkmingai užbaigė D.Songaila – 39:29.

13 min. Dar viena greita kauniečių ataka baigėsi E.Ulanovo dėjimu. Aikštėje pasirodė ir naujasis įžaidėjas Willas Cherry – 37:25.

12 min. Dar du dvitaškius iš eilės pridėjo D.Songaila – 35:23.

11 min. J.Andersono netaiklų tolimą metimą pataisė A.Gudaitis. Italai atsakė tritaškiu – 31:23.

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Sasario „Dinamo“ 29:18

10 min. Perimtas kamuolys, greitas reidas ir Darius Songaila pelnė du taškus su pražanga.

7 min. L.Lekavičius pataikė įspūdingą tritaškį paskutinę atakai skirto laiko sekundę. J.Andersonas pridėjo dvitaškį – 24:14.

6 min. P.Jankūnas pataikė dvitaškį, tačiau sėkmingai atakas rezgė ir italai – 19:14.

5 min. A.Milaknio dėjimas ir tritaškis privertė Italijos ekipą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos dėjimu nudžiugino ir V.Kariniauskas – 16:10.

4 min. Dar vienas J.Andersono tritaškis pakėlė ant kojų kauniečių sirgalius, o P.Jankūnas išlygino rezultatą. Dar vienas baudos metimas persvėrė svarstykles šeimininkų naudai – 9:8.

3 min. Rungtynes atidarė J.Andersono tritaškis. Italai atsakė aštuoniais taškais iš eilės – 3:8.

Startinis penketas: Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas, Vaidas Kariniauskas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis.​