2014 03 08

Abu lietuviai prie klubų pergalių NBA prisidėjo solidžiai: Jonas Valančiūnas įmetė 14, Donatas Motiejūnas – 10 taškų

NBA lygos reguliariajame sezone sužaista 11 rungtynių, o dviejose iš jų žaidė lietuviai. Tiek Donatas Motiejūnas, tiek Jonas Valančiūnas rungtyniavo gerai ir prie komandų pergalių prisidėjo surinkdami dviženklius taškų skaičius.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Toronto Raptors“ (34/26) – „Sacramento Kings“ (22:40) 99:87 (29:19, 22:25, 29:19, 19:24)

Po persikėlimo į Sakramento ekipą Rudy Gay pirmą kartą grįžo žaisti į Torontą, tačiau ne ką blogiau už jį pasirodė „Raptors“ žaidėjas Patrickas Pattersonas, prieš tai žaidęs „Kings“. Į savo buvusios ekipos krepšį jis įmetė 15 taškų, pataikydamas 3 iš 4 tritaškius ir atkovojo 6 kamuolius.

Dar geriau žaidė R.Gay vietą aikštėje po jo išvykimo užėmęs Terence'as Rossas, kuris pataikė net 6 tritaškius iš 8 ir buvo rezultatyviausias.

Trečiajame kėlinyje „Kings“ buvo priartėjusi iki 9 taškų, tačiau tada „Raptors“ surengė spurtą 24:10 ir nepaliko varžovams vilčių. Toronto krepšininkai laimėjo 8 kartą per pastarąsias 10 rungtynių.

Beveik 26 minutes aikštėje praleidęs Jonas Valančiūnas įmetė 14 taškų (7/9 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, tačiau 5 kartus prasižengė.

„Raptors“: T.Rossas 18, P.Pattersonas ir D.DeRozanas (4/13 dvit., 6 rez. perd.) po 15, J.Valančiūnas 14, K.Lowry (1/6 dvit., 1/5 trit., 7 rez. perd.) 12.

„Kings“: D.Cousinsas (8/12 dvit., 7 atk. kam.) 24, R.Gay 15, B.McLemore'as (2/7 trit.) ir I.Thomasas (1/6 trit.) po 14.

„Houston Rockets“ (43/19) – „Indiana Pacers“ (46/16) 112:86 (27:16, 23:27, 38:16, 24:27)

Indianos krepšininkai pralaimėjo trečią sykį iš eilės ir absoliučių NBA lyderių laurus dabar turi dalintis su „Oklahoma City Thunder“ (46/16). Tuo tarpu „Rockets“ po šios pergalės Vakaruose dabar yra treti ir atsilieka tik nuo „Thunder“ ir „San Antonio Spurs“ (45/16).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Rockets“ pirmavo tik 50:47, tačiau surengė spurtą 16:2 (66:49). Aikštėje augo įtampa, kai D.Howardas ir R.Hibbertas stumdėsi negailėdami vienas kito. Vis dėlto, „Rockets“ toliau didino persvarą ir po kelių J.Hardeno metimų jau pirmavo 73:50.

To buvo negana. E.Turneris ir J.Hardenas susistumdė, o į incidentą jau buvo besikišantys ir kiti komandų žaidėjai. Peštukai buvo nubausti techninėmis pražangomis, tačiau J.Hardeną tai tik dar labiau supykdė. Gynėjas žaidė puikiai, o „Rockets“ dar kartą spurtavo ir po trijų kėlinių nugalėtojas jau buvo aiškus – 88:59.

Donatas Motiejūnas žaidė 22 min. 23 sek. ir įmetė 10 taškų (1/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo du kamuolius, vieną perėmė, kartą suklydo ir dusyk prasižengė.

„Rockets“: J.Hardenas (6/10 dvit., 4/7 trit.) 28, D.Howardas 15, J.Linas ir C.Parsonas po 11, D.Motiejūnas10.

„Pacers“: D.Westas (10 atk. kam.) 15, P.George'as 13, L.Scola 10.