2013 12 20 /21:56

Aleksandro Petrovičiaus debiutas paženklintas nesėkme – „Crvena Zvezda“ pažemino „Lietuvos rytą“ jo paties sirgalių akivaizdoje

Pirmas Aleksandro Petrovičiaus blynas prisvilo – naujasis „Lietuvos ryto“ treneris nesugebėjo atvesti vilniečių į pergalę paskutinėse Eurolygos rungtynėse. Sostinės ekipa pratęsė tragišką pasirodymą Eurolygoje ir pralaimėjo 9-ąjį kartą iš eilės. Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21) klubas pažemino vilniečius jų pačių tvirtovėje ir pergalingai užbaigė Eurolygos sezoną.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko sėkmingai užbaigti Eurolygos sezono – vilniečiai gavo stiprų antausį nuo „Crvena Zvezda“ klubo ir užbaigė turnyrą su viena vienintele pergale iš 10-ies galimų.

Sostinės ekipai mačas nesiklostė jau nuo pirmųjų minučių, klubas krito į duobę, iš kurios nepavyko išsikapstyti iki mačo pabaigos. Nors lemiame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ puolimas kiek atsigavo, to nepakako sumažinti per tris kėlinius susikrauto serbų pranašumo.

Vilniečiai liko absoliutūs D grupės autsaideriai, o Belgrado klubas užėmė penktąją poziciją.

„Lietuvos rytas“ vos prasidėjus mačui susidūrė su puolimo problemomis. Per dvi minutes svečiai pelnė 10 taškų, o vilniečiai – 0. Antroje kėlinio dalyje sostinės klubui pavyko sumažinti serbų pranašumą iki 5, tačiau serbai vėl spurtavo ir pabėgo 23:13. Iki ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytui“ nepavyko perlaužti rungtynių eigos ir ekipa atsiliko 17:28.

Antrajame kėlinyje sostinės klubo žaidimas nesikeitė. Vilniečiai sunkiai rinko taškus, o „Crvena Zvezda“ rengė rezultatyvias atakas vieną po kitos. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ atsiliko 24:39. Vilniaus ekipai niekaip nesisekė sustabdyti varžovų aukštaūgio B.Marjanovičiaus. Prieš ilgąją pertrauką „Crvena Zvezda“ „centras“ įkrovė kamuolį į sostinės ekipos krepšį ir pelnė 19-ąjį savo tašką. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis serbai įgijo 21 taško pranašumą – 51:30.

Trečiajame kėlinyje košmaras tęsėsi.  „Lietuvos rytas“ nerado kelių varžovų krepšio link, o varžovai jų krepšį atakavo sėkmingai. Įpusėjus kėliniui serbai įgijo jau 30-ies taškų persvarą – 68:38. Prieš lemiamą ketvirtį sostinės klubas labai nežymiai sumažino deficitą – atsiliko 51:87.

Ketvirtajame kėlinyje pabudo M.Gecevičius, krepšininkas iš eilės pelnė taškus ir kiek priartino vilniečius prie serbų  70:92. Sostinės klubui dar buvo pavykę priartėti iki 19 taškų, tačiau ekipa buvo priversta pripažinti pralaimėjimą 75:99.

Statistika:

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 26, M.Gecevičius 16, Z.Dowdellas 10, D.Songaila 9, S.Jelovacas 6, R.Seibutis ir S.Babrauskas po 4.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius (11 atk. kam.) 25, D.Nelsonas 12, B.Schilbas 11, J.Blažičius ir R.Katičius po 10, Ch.Jenkinsas 9, M.Šimonovičius ir I.Radenovičius po 6, M.Tejičius ir A.Cvetkovičius po 4.

„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 77:95  (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)

Dvitaškiai: 47 proc. (21/44) – 65 proc. (31/47)

Tritaškiai: 20 proc. (2/20) – 46 proc. (7/15)

Baudų metimai: 87 proc. (27/31) – 76 proc. (16/21)

Atkovoti kamuoliai: 20 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 19

Perimti kamuoliai: 9 – 7

Blokuoti metimai: 3 – 1

Klaidos: 15 – 13

Pražangos: 20 – 26

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ – „Crvena Zvezda“ 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)

Pirmasis kėlinys 17:28

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Z.Dowdellas, M.Gecevičius, S.Babrauskas, J.Palaciosas, D.Songaila.

Pirmąsias 3 minutes vilniečiams niekaip nepavyko pelnyti taškų, o serbai rengė vieną po kitos rezultatyvią ataką. Svečiai susikrovė 12 taškų persvarą – 12:0.

Po A.Petrovičiaus paprašytos minutės pertraukėlė „Lietuvos rytas“ atsigavo. Z.Dowdellas greitoje kontratakoje pelnė du taškus, pasižymėjo ir J.Palaciosas – vilniečiai prisivijo varžovus 9:14.

Sostinės klubo spurto nepakako persverti rezultatui. „Crvena Zvezda“ atsakė puikia atkarpa ir po B.Marjanovičiaus dėjimo įgijo jau solidžią persvarą 23:13.

Nors varžovai buvo pabėgę jau 16 taškų skirtumu, likus kelioms sekundėms po R.Seibučio baudų metimo „Lietuvos rytas“ sušvelnino rezultatą. Po pirmojo kėlinio sostinės klubas atsiliko 17:28.

Antrasis kėlinys 30:51 (17:28, 13:23)

Vilniečių puolimas antrajame kėlinyje taip pat strigo. Nesisekė „Lietuvos rytui“ ir apsiginti, svečiai toliau didino skirtumą – po 4 min. vilniečiai atsiliko 21:36.

2 minutes Vilniaus ekipa žaidė tuščiai ir 6-ąją minutę svečių pranašumas siekė jau 17 taškų – 41:24. „Lietuvos rytas“ niekaip negalėjo sustabdyti jo baudos aikštelėje karaliaujančio B.Marjanovičiaus.

Iki ilgosios pertraukos likus 1 minutei vilniečių varžovai ir toliau siautėjo „Siemens“ arenoje. Po dar vieno B.Marjanovičiaus dėjimo serbai pirmavo jau 49:30. Paskutinėmis minutėmis minėtasis krepšininkas dar kartą įkrovė kamuolį į sostinės ekipos krepšį ir „Crvena Zvezda“ pranašumas pirmą kartą perkopė 20 taškų ribą – 51:30. Tokiu rezultatu ir baigėsi antrasis ketvirtis.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 8, D.Songaila 7, Z.Dowdellas 6.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius 19, J.Blažičius 7.

„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“

Dvit. 34 proc. (9/26) – 73 proc. (21/29)

Trit. 0 proc. (0/5) – 25 proc. (1/4)

Atk. kam. 11 – 21

Rez. perd. 3 – 12

Trečiasis kėlinys 51:78 (17:28, 13:23, 21:27)

Po ilgosios pertraukos aikštelėje situacija tapo dar blogesnė. Vilniečiai nuleido rankas ir leido varžovams tolti. Per 4 minutes sostinės klubas pelnė vos 5 taškus, o varžovai – 18. „Crvena Zvezda“ persvara pasiekė 30-ties taškų ribą 68:38.

„Lietuvos rytui“ niekaip nepavykdavo bent kiek sumažinti varžovų persvaros – likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos švieslentėje degė 46:77. Paskutinę minutę J.Palaciosas baudų metimais pelnė taškus, o vilniečiai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 51:78.

Ketvirtasis kėlinys 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)

Prabėgus trims kėlinio minutėms sirgalius „Siemens“ arenoje nudžiugino M.Gecevičiaus tritaškis, po kurio sostinės klubas atsiliko 56:83.

7-ąją min. M.Gecevičius pelnė du baudos metimus ir smeigė varžovams tritaškį, vilniečiai kiek priartėjo prie serbų 70:92. Sostinės ekipai dar buvo pavykę sumažinti atotrūkį iki 19 taškų, tačiau finalinė sirena skelbė jų pralaimėjimą – 75:99.