2009 03 05

Amerikietis pakartojo Štombergui priklausantį Eurolygos rekordą (video)

Malagos „Unicaja“ gynėjas amerikietis Thomas Kelati trečiadienį pakartojo 9 pataikytų per vienas rungtynes tritaškių rekordą, kuris nuo 2001 metų balandžio 4 dienos priklauso Sauliui Štombergui.
Th.Kelati pataikė 9 tritaškius iš 19.
Th.Kelati pataikė 9 tritaškius iš 19. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

26 metų 195 cm ūgio krepšininkas iš viso pelnė 33 taškus ir padėjo trečiadienį ULEB Eurolygos TOP 16 varžybų etapo G grupės mače namie 99:64 sutriuškinti italų Romos „Lottomatica“ krepšininkus.

Tiesa, anuomet Lietuvos krepšininkas, rungtyniavęs Vitorijos „TAU Ceramica“ (Ispanija) gretose, pataikė 9 tritaškius iš 9. Tuo tarpu Th.Kelati, kad pakartotų lietuvio rekordą, trečiadienį prireikė 19 bandymų nuo tritaškio zonos.

Ypač sėkmingas JAV krepšininkui buvo pirmasis kėlinys – 6 tritaškiai iš 7, o trečiajame jis pataikė 3 tritaškius iš 7. Vienintelis Th.Kelati bandymas atakuoti iš tritaškio zonos antrame kėlinyje bei visi keturi tritaškiai metimai ketvirtame kėlinyje nebuvo sėkmingi.

Be 9 tritaškių iš 19, Th. Kelati per 28 žaidimo minutes pataikė 2 dvitaškius iš 3 bei realizavo 2 baudų metimus iš 3.

Po S.Štombergo ir Th. Kelati trečią poziciją pagal pataikytus tritaškius per vienas rungtynes ULEB Eurolygoje užima Milošas Vujaničius – 8 tritaškiai iš 13-os (2004 m.). Po 7 tritaškius per vieną Eurolygos mačą yra pelnę aštuoni krepšininkai.