2009 04 24

Antras BBL finalo dalyvis – „Žalgiris“ (nuotraukos)

Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketverto antrajame pusfinalyje čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ po sunkios kovos rungtynių pabaigoje 83:74 (19:28, 25:18, 19:17, 20:13) palaužė Tartu „Rock“ krepšininkus ir šeštadienį finale tradiciškai kovos su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.
Vienas iš „Žalgirio“ lyderių P.Jankūnas kėlė varžovams daug problemų. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

BBL finalo ketverto pusfinaliuose pralaimėjusios Rygos ASK ir Tartu „Rock“ komandos šeštadienį 16 val. kovos dėl trečios vietos, o 18.30 val. dėl šio sezono BBL čempiono vardo žais Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Plačiau apie Vilniaus „Lietuvos ryto“ pusfinalio mačą su Rygos ASK sužinosite paspaudę čia.

BBL finalo ketverto turnyro šeimininkė „Rock“ komanda su buvusiu žalgiriečiu Tanoka Beardu priešakyje penktadienį pusfinalyje užkūrė tikrą pirtį Lietuvos čempionams. Estai visą pirmą kėlinį diktavo savo sąlygas, o kauniečiams sunkiai sekėsi rasti kelią krepšio link – 19:28. Tačiau kauniečiai antrame kėlinyje atsigavo po šalto dušo ir išlygino kovą – 44:44.

Po pertraukos estai sėkmingai stabdė „Žalgirį“ primaudami 4–6 taškais, tačiau trečio kėlinio pabaigoje nuolat varžovams ant kulnų lipę kauniečiai išsiveržė į priekį 63:59. „Žalgiris“ sugebėjo išlaikyti įgytą nedidelę persvarą ir po dramatiškos bei permainingos kovos šventė pergalę.

Tartu komandoje išsiskyrė Tanoka Beardas. Buvusio žalgiriečio sąskaitoje 20 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. 17 taškų pridėjo Tanelis Teinas, 13 – George'as Tsintsadze.

Starto penketai
„Žalgiris“: J.Mačiulis, M.Kalnietis, E.Žukauskas, P.Jankūnas, D.Šalenga.
„Rock“: T.Beardas, T.Teinas, G.Tsintsadze, M.Doroninas, J.Taltas.

Pirmas kėlinys

Turnyro šeimininkai atrodo labai užsivedę – šauna į priekį 0:4, tačiau netrukus kauniečiai ne tik išlygina, bet ir persveria rezultatą savo naudai 6:4. Tartu komanda aktyviai ir rezultatyviai žaidžia puolime – įpusėjus kėliniui estai jau priekyje 8:16.

Dainius Šalenga imasi iniciatyvos – po jo 5 iš eilės taškų skirtumas mažėja 13:18, tačiau netrukus „Rock“ atstato 10 taškų persvarą – 13:23. Pirmąjį kėlinį Tartu ekipa laimi 19:28.

Antras kėlinys

„Žalgiris“ šiek tiek atsigauna, kai be atsako 4 taškus pelno P.Jankūnas. Netrukus skirtumas mažėja iki 3 taškų – 27:30. Kauniečiai gerina kovą dėl atšokusių kamuolių ir verčia varžovus dažniau klysti. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai po A.Milaknio tritaškio išsiveržia į priekį – 35:34.

Kauniečiai mėgina perimti žaidimo kontrolę, tačiau estai tam priešinasi. Aikštėje įsivyrauja lygi kova – 39:39. Po D.Šalengos taiklaus tritaškio paskutinę sekundę įpusėjus rungtynėms rezultatas lygus – 44:44.

Trečias kėlinys

Po pertraukos nė vienai komandai pora minučių nepavyksta įgyti didesnio pranašumo. Kauniečiai dažniau šaudo pro šalį, tačiau ne itin sekasi ir Tartu ekipai. Įpusėjus ketvirčiui estai pirmauja – 47:51.

Estai turi iniciatyvą savo rankose ir neleidžia kauniečiams priartėti – 54:59. Po Š.Vasiliausko tritaškio rezultatas lygus 59:59. Estai vis dažniau stabdo lietuvius pražangomis ir pradeda nervintis. Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ priekyje 63:61.

Ketvirtas kėlinys

Lietuvos čempionai tęsia sėkmingą žaidimą ir per pora minučių įgyja 8 taškų pranašumą – 69:61. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai pirmauja 71:65. Po J.Mačiulio dvitaškio „Žalgiris“ primąkart šiose rungtynėse įgyja 10 taškų persvarą – 75:65.

Tartu komanda nekelia baltos vėliavos ir netrukus pjauna skirtumą iki 3 taškų  75:72. „Žalgirį“ į priekį traukia Š.Vasiliauskas ir T.Klimavičius. Po jų sėkmingų metimų – 78:72. P.Jankūnas smeigia dar taiklų tritaškį, pakvimpa pergale – 81:72.