2010 05 07

LKL finale Vilniaus „Lietuvos rytas“ išlygino serijos rezultatą (nuotraukos, statistika)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) didžiajame finale Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko išnaudoti įgytą aikštės pranašumą. Antrose rungtynėse penktadienį namie jie 64:75 (17:19, 11:22, 17:16, 19:18) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai. Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 1:1.
Kauniečiai namie buvo priversti nusileisti varžovams. / Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr.

Antroji Lietuvos krepšinio milžinų dvikova prasidėjo itin kovingai – iki pat antrojo kėlinio vidurio rungtynės vyko taškas į tašką. Tuomet sėkmingiau dėl kamuolių kovoję ir geriau pataikę vilniečiai spurtavo bei įgijo dviženklį pranašumą, kurį ketvirtame kėlinyje padidino iki 18 taškų.

Dažniau klydusių (15:14) ir prasčiau dėl atšokusių kamuolių (28:34) kovojusių žalgiriečių surengtas šturmas buvo pernelyg vėlyvas. Trečiąsias LKL finalo serijos iki keturių pergalių rungtynes komandos žais gegužės 10 dieną Vilniuje.

Rungtynių eiga

Starto penketai
„Žalgiris“: M.Brownas, M.Pocius, M.Kalnietis, T.Klimavičius, M.Delašas.
„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, M.Bjelica, M.Gecevičius, D.Zavackas, A.Jomantas.

Pirmas kėlinys

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikova prasidėjo tribūnose – prieš varžybas per visą „E“ tribūną, kurioje savo komandą palaiko kauniečiai, buvo išskleista milžiniška Vilniaus ekipos vėliava. Kai visa Kauno sporto halė nustebusi sužiuro į šią tribūną, „Žalgirio“ sirgaliai vėliavą ėmė plėšyti į skutelius.

Rungtynes kauniečiai pradeda klaidomis, tuo tarpu itin kibiai gindamiesi Rimo Kurtinaičio auklėtiniai sugeba išsiveržti į priekį 0:4. Netrukus aikštės šeimininkai rezultatą išlygina, vyksta kieta kova dėl kiekvieno aikštės centimetro. Įpusėjus kėliniui rezultatas lygus 9:9.

Aikštėje su apsaugine veido kauke pasirodo T.Watsonas. Nė vienai komandai nepavyksta įgyti pranašumo, aikštėje – daugybė mikrodvikovų. Po M.Gecevičius dvitaškio svečiai išsiveržia į priekį 14:17. A.Baynesas prasižengia trečią kartą. Pirmąjį kėlinį po taiklaus A.Jomanto dvitaškio paskutinę sekundę laimi svečiai 17:19.

Antras kėlinys

Nepaisydamas nepatogumų dėl apsauginės kaukės T.Watsonas sunkiai stabdomas varžovų baudos aikštėje. A.Milaknis šauna taiklų tritaškį ir rezultatas vėl lygus – 22:22. Įtampą treneriai slopina imdami minutės pertraukėles – komandoms kurį laiką nepavyksta pelnyti taškų. Kauniečiai dažniau klysta, po D.Zavacko taiklių baudų metimų „Lietuvos ryto“ komanda priekyje 24:28.

Aikštės šeimininkams nepavyksta išnaudoti dėkingų progų, K.Bajramovičius didina svečių pranašumą iki 7 taškų – 24:31. D.Maskoliūno auklėtiniai praranda žaidimo ritmą – dažnai tik pražangomis stabdo varžovus, klysta pudlami. M.Gecevičius smeigia tritaškį – vilniečiai pirmauja jau 11 taškų – 26:37. „Žalgiris“ klysta tris kartus iš eilės. Įpusėjus rungtynėms kauniečiai atsilieka 28:41.

Trečias kėlinys

Po pertraukos M.Gecevičius tritaškiu didina skirtumą, tuo pačiu atsako ir M.Kalnietis. Žalgiriečiai ir toliau neranda savo žaidimo, M.Brownas prasižengia ketvirtą kartą, skirtumas išauga iki 17 taškų – 31:48. D.Šalenga smeigia tritaškį – įpusėjus ketvirčiui 38:52.

Penktą kartą prasiženiga ir rungtynes baigia I.Miloševičius. Pirmuosius taškus nuo baudų metimo linijos šios dienos mače pelno rezultatyviausias pirmosios dvikovos žaidėjas T.Klimavičius. Kauniečiai nepasinaudoja proga spurtuoti – du jų tritaškiai skrieja pro šalį. „Žalgiris“ mėgina paspausti varžovus. D.Šalenga dvitaškiu mažina skirtumą iki 12 taškų – 45:57.

Ketvirtas kėlinys

Kauniečių mėginimas vytis varžovus nesėkmingas – pro šalį skrieja ne tik tolimi metimai, bet ir baudos. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ krepšininkai išlaiko iniciatyvą savo rankose – 45:61.Penktą kartą prasižengia M.Bjelica.  M.Pocius smeigia tritaškį, tačiau kitoje aikštės pusėje niekas negali sustabdyti K.Bajramovičiaus – 50:66.

Užmigdę varžovų budrumą kauniečiai pradeda lemiamą šturmą. Likus žaisti dvi minutes po kelių sėkmingų atakų jie sumažina skirtumą iki 8 taškų – 59:67.  Po A.Milaknio tritaškio vilniečių persvara mažėja iki 6 taškų, tačiau R.Kurtinaičio auklėtiniai pergalės iš rankų nepaleidžia.

Situacija prieš rungtynes

LKL finalą sėkmingiau pradėję „Žalgirio“ krepšininkai serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0. Antradienį Vilniuje jie įveikė „Lietuvos ryto“ komandą 90:77. Tiesa, pergalės kaina buvo gana aukšta.

Pirmose rungtynėse vyravo itin kieta kontaktinė kova, kurioje nukentėjo net keli žalgiriečiai. Vidurio puolėjui Mirzai Begičiui po susidūrimo su varžovu skilo riešo kaulas ir šį finalo serijoje komandai jis padėti jau nebegalės.

Taip pat nukentėjo abu amerikiečių legionieriai. Marcusui Brownui buvo sumuštas kelis, o Travisui Watsonui prakirstas skruostas ir sukrėstos smegenys. Pastarajam veikiausiai teks žaisti su apsaugine kauke.

„Padarėme vieną žingsnį link tikslo. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyti aikštės pranašumą ir “Lietuvos rytą„ įveikti svečiuose. Truputį gaila, kad pergalė pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet dar ir iškrito net trys svarbūs mūsų žaidėjai“, – po pirmųjų rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ treneris D.Maskoliūnas.

„Bandysime sustyguoti puolimą, nes čia turėjome daug problemų. Blogiausia, kad praradome komandinę dvasią ir vieningą žaidimą. Tai buvo smogiamoji mūsų jėga. Serija ilga, todėl bandysime vėl tapti komanda“, – žadėjo „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis.