2011 01 19

Apmaudi dviejų lietuvių komandos nesėkmė Eurolygoje

Pralaimėjimu Eurolygos „Top 16“ varžybų etapą pradėjo dviejų lietuvių atstovaujamas Sienos „Montepaschi“ klubas. Sienos krepšininkai išvykoje po labai nerezultatyvios kovos 58:60 (18:17, 11:10, 18:13, 13:18) nusileido Stambulo „Efes Pilsen“ komandai.
Rimantas Kaukėnas
Rimantas Kaukėnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuviai savo ekipoje buvo vieni rezultatyviausių. Rimantas Kaukėnas pelnė 12–ka, o Kšyštofas Lavrinovičius įmetė šešis taškus. Net keturi žaidėjai svečių gretose surinko minusinius naudingumo balus.

Daugiausiai 16 taškų Sienos komandai surinko Milovanas Rakovičius.

Nugalėtojams daugiausia 17 taškų įmetė Igoris Rakočevičius.

Didžiąją susitikimo dalį Italijos čempionai buvo priversti vytis varžovus. Mačo pabaigoje „Montepaschi“ triūsas atsipirko. Svečiai priartėjo prie šeimininkų taip, kad galėtų persverti rezultatą, tačiau paskutinėmis sekundėmis graiko Nikos Zisio tritaškis skriejo pro šalį ir „Efes Pilsen“ galėjo džiūgauti išsaugota pergale – 60:58.

R.Kaukėnas per 27 minutes pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir sykį suklydo.

K.Lavrinovičius rungtyniavo 23 minutes, pasižymėjo 6 taškais (3/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

„Efes Pilsen“: Igoris Rakočevičius 17, Bootsy Thorntonas 12 (9 atk. kam.), Lawrence'as Robertsas (6 atk. kam.) ir Nikola Vujčičius po 8.

„Montepaschi“: Miljanas Rakovičius 16 (8 atk. kam.), R.Kaukėnas 12, N.Zisis 9 (5 per. kam.), Davidas Mossas 8.