2010 03 12

Apmaudus „Real“ pralaimėjimas Eurolygoje (ketvirtfinalio poros)

Kovoje dėl pirmos Eurolygos „Top-16“ varžybų F grupės vietos ispanų Madrido „Real“ su Darjušu Lavrinovičiumi ir Rimantu Kaukėnu per paskutines sekundes apmaudžiai 64:66 (17:10, 14:11, 14:15 19:30) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ ekipai.
Madrido komanda namie pralaimėjo kovą dėl pirmos grupės vietos
Madrido komanda namie pralaimėjo kovą dėl pirmos grupės vietos. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iki ketvirtadienio „Real“ ir „Maccabi“ komandos buvo iškovojusios po tris pergales, tad F grupės nugalėtoją turėjo lemti paskutinės tarpusavio rungtynės. Deja, nerezultatyvioje dvikovoje karališkajam ispanų klubui išnaudoti savos aikštės pranašumo nepavyko.

Daugiau nei tris kėlinius iniciatyvą savo rankose laikė Ettore Messinos auklėtiniai. Likus žaisti 7 minutes „Real“ buvo priekyje 50:41, tačiau tuomet svečiai pradėjo lemiamą spurtą, išlygino rezultatą ir persvėrė rezultatą savo naudai – 61:64. Travisui Hansenui tritaškiu pavyko išlyginti rezultatą, tačiau pergalę po dviejų taiklių Alano Andersono baudos metimų šventė „Maccabi“.

Aikštės šeimininkams D.Lavrinovičius per 8 minutes taškų nepelnė ir dukart suklydo, o R.Kaukėnas per 20 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai), atkovojo du kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Sėkmingiausiai pasirodė Sergio Llullas – 14 taškų. Nugalėtojams po 13 taškų pelnė D'oras Fisheris ir Davidas Bluthentalis.

„Montepaschi“ sezonas baigėsi pergale

Kitose nieko nelemiančiose F grupės rungtynėse italų Sienos „Montepaschi“ su Kšyštofu Lavrinovičiumi ketvirtadienį namie 93:87 (26:18, 24:22, 23:28, 20:19) įveikė turkų Stambulo „Efes Pilsen“ krepšininkus.

Pirmoje rungtynių pusėje savo sąlygas diktavę aikštės šeimininkai trečiame kėlinyje susikrovė 14 taškų (62:48) pranašumą, tačiau jau prasidėjus lemiama ketvirčiui visą jį išbarstė ir turėjo viską pradėti iš pradžių. Dvikovos pabaigoje sėkmė šypsojosi „Montepaschi“ komandai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sienos komanda įveikė turkus
Sienos komanda įveikė turkus

Nugalėtojams K.Lavrinovičius per 26 minutes pelnė 11 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo. Daugiausiai taškų pelnė Davidas Hawkinsas ir Romainas Sato – po 22.

„Montepaschi“ iškovojo trečią pergalę „Top-16“ varžybose ir grupėje užėmė trečią vietą, o „Efes Pilsen“ liko paskutinis. Visas galutines „Top-16“ turnyro grupių lenteles rasite paspaudę čia.

Įtikinama „Barcelonos“ pergalė

Anksčiau vietą Eurolygos ketvirtfinalyje užsitikrinusi E grupės lyderė ispanų „Barcelona“ nepaliko jokių vilčių Belgrado „Partizan“ komandai – ketvirtadienį namie svečius iš Serbijos sutriuškino 82:64 (22:16, 14:14, 25:12, 21:22).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Katalonai nepasigailėjo serbų
Katalonai nepasigailėjo serbų

Nepaisant pralaimėjimo „Partizan“ krepšininkai pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Tai jiems garantavo Atėnų „Panathinaikos“ pergalė prieš Atėnų „Maroussi“ 82:79 kitose grupės rungtynėse.

Katalonijos sostinėje serbai priešinosi du kėlinius. Lemiamas lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kai aikštės šeimininkai susikrovė 20 taškų pranašumą 58:38. Nugalėtojams 18 taškų pelnė Juanas Carlosas Navarro, 13 – Gianluca Basile, 11 – Erazemas Lorbekas. Svečių gretose išsiskyrė Lawrence'as Robertsas – 14 taškų.

Eurolygos ketvirtfinalyje iki trijų pergalių „Partizan“ žais su Tel Avivo „Maccabi“, o „Barcelona“ dėl bilieto į Eurolygos finalo ketvertą susigrums su Madrido „Real“. Kitos ketvirtfinalio poros: Maskvos CSKA – Vitorijos „Caja Laboral“ ir Pirėjo „Olympiacos“ – Gdynės „Prokom“. Atkrintamosios kovos prasidės kovo 23 dieną.