2010 05 20

„Žalgirio“ krepšininkai išlygino LKL finalo serijos rezultatą (nuotraukos, statistika)

Prie sienos priremti ir be trenerių likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrą kartą atsilaikė savo aikštėje. Šeštose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse ketvirtadienį namie jie po atkaklios kovos 77:63 (21:14, 18:26, 18:18, 20:5) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3:3.
Dainius Šalenga
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dvikovą sėkmingai pradėję kauniečiai jau po pirmo kėlinio įgijo apčiuopiamą persvarą – 21:14, tačiau šalto dušo nupilti Rimo Kurtinaičio auklėtiniai netrukus sugebėjo išlyginti rezultatą, o įpusėjus rungtynėms net įgyti minimalią persvarą – 39:40.

Po pertraukos atrodė, kad LKL čempionų titulą ginantys „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesunkiai perims iniciatyvą ir iki rungtynių pabaigos diktuos savo sąlygas, tačiau taip nenutiko. Žalgiriečiai panaikino 6 taškų deficitą, išlygino rezultatą, o ketvirto kėlinio pradžioje surengė galingą šturmą, kurį inicijavo kapitono ir laikinojo trenerio pareigas einantis Dainius Šalenga, švystelėdamas tritaškį metimą.

Klampi aikštės šeimininkų gynyba varžovams neleido taškų pelnyti daugiau nei 7 paskutinio ketvirčio minutes. Lemiamas septintąsias finalo serijos rungtynes komandos žais gegužės 24 dieną Vilniuje. Ten ir paaiškės, kas taps šios sezono LKL čempionu.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė D.Šalenga, 12 – Mantas Kalnietis, po 10 – Travisas Watsonas ir Mario Delašas, 9 – Aleksandras Čapinas. Vilniečių gretose išsiskyrė Kenonas Bajramovičius ir Martynas Gecevičius. Jų sąskaitose  – atitinkamai 12 ir 11 taškų.

Kauno komanda geriau metė iš visų pozicijų, o tritaškius svaidė net 58 proc. taiklumu (7 iš 12). Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 35:32 ir mažiau klydo – kamuolį prarado 12 kartų, o varžovai – 16.

Neoficialiu „Žalgirio“ treneriu vadinamas Marcusas Brownas po rungtynių tvirtino, kad komanda puikiai susikoncentravo mačo pabaigoje ir gerai padirbėjo gynyboje. „Ruoštis buvo sunku, kartu žiūrėjome vaizdo įrašus, analizavome klaidas. Prisitaikėme prie situacijos“, – teigė jis.

Rungtynių eiga

Starto penketai

„Žalgiris“: M.Pocius, M.Kalnietis, T.Klimavičius, D.Šalenga, T.Watsonas.
„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas, I.Miloševičius, M.Gecevičius, A.Baynesas, K.Bajramovičius.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžioje komandos apsikeičia netaikliais metimais. K.Bajramovičius susiduria su T.Watsonu ir griūva ant žemės, žaidėjas susiėmęs už dešinės kojos kelio. Aikštę jis palieka padedamas komandos medikų, šokinėdamas ant sveikosios kairės kojos. Po trijų minučių žalgiriečiai pirmauja 4:1. Svečiai dažniausiai stabdo juos prasižengdami. R.Kurtinaičio auklėtiniai atrodo išmušti iš vėžių, bet netaiklių tolimų metimų seriją nutraukia M.Gecevičius. Įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkai pirmauja 8:6.

Aikštėje pasirodęs M.Delašas smeigia tritaškį. Vilniečiai stringa varžovų gynyboje. Aikštės šeimininkai drąsiai nardo po varžovų krepšiu ir provokuoja pražangas. R.Kurtinaičio auklėtiniams sunku susikaupti – puldami gauna dvi pražangas iš eilės. Žalgiriečiai didina skirtumą – 16:9. M.Delašas siaučia po varžovų krepšių, A.Baynesas prasižengia trečią kartą. Pirmą kėlinį „Žalgiris“ laimi 21:14. M.Gecevičiaus taiklus tritaškis paskutinę sekundę, peržiūrėjus vaizdo įrašą, buvo neįskaitytas – atakai skirtas laikas buvo pasibaigęs.

Antras kėlinys

M.Gecevičius, M.Bjelica ir A.Baynesas surengia spurtą ir lygina rezultatą – 21:21. A.Jomantas tritaškiu pirmą kartą persveria rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai – 23:24. Aikštės šeimininkai mėgina susigrąžinti pranašumą ir D.Šalenga sugeba tai padaryti – 27:26. Į aikštę grįžta K.Bajramovičius. Prasideda kova taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui rezultatu 29:30 pirmauja svečiai.

A.Jomantas nesėkmingai nusileidžia ant parketo, kai šoka prie „Žalgirio“ krepšio. Susiėmęs už dešinės pėdos jis nušlubuoja su medikais į drabužinę. Po D.Šalengos dėjimo į krepšį viena ranka „Žalgiris“ pirmauja 35:32. Į aikštę išeina V.Ginevičius, M.Bjelica lygina rezultatą. Įpusėjus rungtynėms aikštės šeimininkai atsilieka 39:40.

Trečias kėlinys

Po pertraukos vilniečiai dviem tritaškiais spurtuoja į priekį 41:46, kauniečių puolimo mašina stringa. A.Baynesas prasižengia ketvirtą kartą, T.Klimavičius prameta abu baudų metimus.  D.Šalenga tritaškiu mažina skirtumą iki minimumo – 47:48. S.Babrauskas smeigia tritaškį, M.Gecevičius prideda dvitaškį ir neleidžia perimti varžovams iniciatyvos – 47:53.

Savų sirgalių karštai palaikomi žalgiriečiai rankų nenuleidžia ir netrukus vėl lipa svečiams ant kulnų – 52:53. M.Bjelica gauna ketvirtą pražangą. K.Bajramovičius pelno tritaškį, tuo pačiu atsako A.Milaknis. Rezultatą „Žalgirio“ naudai vėl pavyksta persverti M.Brownui – 57:56.

Ant „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolelio prisėda ir komandos savininkas Vladimiras Romanovas. Šįkart milijonieriaus nesaugo nė vienas asmeninis sargybinis. V.Romanovas dvikovą stebi sėdėdamas tarp jaunųjų krepšininkų Povilo Butkevičiaus ir Simo Sander Vene. Trečią ketvirtį 57:58 vėl laimi Vilniaus komanda.

Ketvirtas kėlinys

Atkakli kova taškas į tašką tęsiasi – komandos apsikeičia taikliais metimais. Iniciatyvos imasi labiau patyrę krepšininkai. Penktą kartą prasižengia M.Bjelica, „Žalgiris“ pirmauja 65:63. Po minutės pertraukėlės D.Šalenga smeigia tritaškį, M.Kalnietis per greitą ataką pelno dvitaškį ir aikštės šeimininkai jau pirmauja 70:63.

Rezultatas kurį laiką nesikeičia, nors aikštėje vyksta įtempta kova dėl kiekvieno kamuolio. Kauniečiai stengiasi ilgiau kontroliuoti kamuolį, po T.Watsono dvitaškio – 72:63. Svečiai sutrikę – puolime gauna pražangas arba klysta. M.Brownas smeigia tritaškį ir palaidoja varžovų viltis ką nors pakeisti šiame mače. Sporto halė ir  „Žalgiris“ triumfuoja po T.Klimavičiaus dėjimo į krepšį rezultatu 77:63.