Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bambergo klubo atstovus sužavėjo Sostinės krepšinio mokyklos darželinukų treniruotė

Bambergo klubo atstovai su darželinukais
SKM nuotr. / Bambergo klubo atstovai su darželinukais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę Sostinės krepšinio mokykloje lankėsi Vokietijos čempionų, Bambergo „Brose Baskets“ ekipos, atstovai – treneriai bei vadybininkai. Svečiai stebėjo Vytauto Zapalskio treniruotę darželyje „Jovarėlis“ ir po jos sakė, likę nustebinti ir sužavėti.

„Prieš treniruotę labiausiai jaudinosi darželio direktorė, norėjusi, jog viskas būtų tvarkinga ir kad svečiams paliktume kuo didesnį įspūdį. Girdėjome, jog net visos valytojos buvo sukeltos ant kojų ir ruošėsi šiam vizitui“, – šyptelėjo treneris V.Zapalskis.

„Prasidėjus treniruotei vaikai šiek tiek nustebo, mat nežinojo, jog sulauksime svečių, tačiau po kurio laiko viską pamiršo, įsismagino, labai stengėsi ir norėjo kuo geriau pasirodyti. Pradžioje mažieji krepšininkai apšilo, varydamiesi kamuolį ratu, tai dešine, tai kaire ranka, ir net gi atsisėdę. Vėliau Simas Pauliukėnas tęsė apšilimą, parodęs mažiesiems įvairių kamuolio varymo bei laikymo pratimų.

Toliau sekė linksmoji dalis – žaidimai. Pirmasis buvo „Pašauk kiškį su spąstais“. Spąstai buvo lankai, o kamuoliai – tarsi skydas, apsiginti nuo medžiotojo šūvių. Kadangi vaikai turi išvengti ne tik šūvių, bet ir spąstų, taip lavinamas ir kamuolio laikymas, ir aikštelės stebėjimas, ir koordinacija.

Po šio „pasišaudymo“ žaidėme „Judrų – nejudrų krepšininką“. Kai pasakydavau mažiesiems: „Nejudrus krepšininkas“, jie turėjo sustingti ir nė trupučio nejudėti, kai: „Labai greitas krepšininkas“ – kuo greičiau daryti bet ką, ko yra išmokę per treniruotes, o kai: „Lėtas krepšininkas“ – viską daryti iš lėto, tingiai.

Paskutinė vaikų užduotis buvo suskirstyti į komandas, susigalvoti pavadinimą, beje, daugiausia buvo pasivadinusių „Lietuvos ryto“ bei „Žalgirio“ ekipų vardais, ir susikauti „Du prieš du“ mini turnyre.

Treniruotę baigėme kaip visada, mažieji sustojo į eilutę, iš eilės perdavinėjo kamuolius man (treneriui – aut. pas.), sudėjo rankas ir susuko darželio pavadinimą „Jovarėlis“. Tada džiugiai nusiteikę atsisveikinome su svečiais ir gražiai po du iškeliavome į grupes“, – treniruotės eigą nupasakojo treneris V.Zapalskis.

„Bambergo „Brose Baskets“ ekipos atstovai liko labai patenkinti ir sužavėti, nes tokios treniruotės dar nebuvo matę. Jie ėmė klausinėti, ar tai, kas vyko yra įprasta, ar tik viešam parodymui. Atsakiau, jog visi mūsų treneriai taip dirba, bet žinoma, jiems parodėme geriausią ką galėjome, geriausią trenerį bei gražiausią salę.

Bamberge yra tik „Kamuolio mokykla“, kurioje profesorius dirba su vaikučiais nuo vienerių metų, na, o specializuotos krepšinio mokyklos jie sakė neturį. Todėl apsikeitėme su vokiečiais kontaktais – mes bandysime kažką naujo įdiegti savo metodikoje, o jie, teigė, yra pasiryžę įsteigti savo mieste tokia mokyklą, kokią turime mes“, – sakė su svečiais bendravęs SKM ikimokyklinio ugdymo vadovas Alfredas Lukaševičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 24sek