2014 01 03 /22:14

„Bayern“ puolimo mašina pirmajame Eurolygos „Top 16“ mače nepasigailėjo „Žalgirio“

Pirmasis Eurolygos „Top 16“ etapo blynas „Žalgiriui“ labai prisvilo. Namuose iki tol puikiai žaisdavę kauniečiai subyrėjo jau antrajame ketvirtyje. Puikų puolimą demonstravę Miuncheno „Bayern“ krepšininkai sutriuškino lietuvius 84:66 (15:10, 33:26, 24:12, 12:18) ir įsirašė pirmąją pergalę turnyro antrame etape.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tiesiogines transliacijas iš Eurolygos užkulisių galite sekti prisijungę prie paskyros „Twitter“.

J.Dentmonas mačą pradėjo tolimu šūviu, tačiau vokiečiai atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir išsiveržė į priekį 5:3. Po to sekė 4 minutes trukęs komandų taškų badas. Pirmojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Bayern“ klubas ir laimėjo kėlinį 15:10.

Antrajame kėlinyje vokiečiai padidino savo pranašumą iki 10-ies, tačiau kauniečiai atrado jėgų  prisivyti varžovus. Po juvelyriško Šarūno Jasikevičiaus perdavimo du taškus pelnė Tadas Klimavičius ir skirtumas aptirpo iki 2-iejų taškų – 22:24. O tada prasidėjo „Bayern“ ekipos tritaškių fiesta. Prieš ilgąją pertrauką lietuviai atsiliko jau 36:48.

Trečiajame kėlinyje kauniečiams nesisekė dar labiau – vokiečiai ir toliau tolo bei smaginosi mėtydami tritaškius. Prabėgus 5-ioms minutėms po dar vieno tolimo šūvio „Bayern“ įgijo 24 taškų persvarą – 65:41, o lietuviai pradėjo skęsti. Iki ketvirčio pabaigos taškų skirtumas nepasikeitė – vokiečiai pirmavo 72:48.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Per 5 minutes kauniečiams nepavyko sušvelninti rezultato ir jie atsiliko 52:76. Tik kėlinio paskutinėmis sekundėmis, kai jau nugalėtojas nekėlė abejonių, „Žalgiris“ kiek sumažino skirtumą –  61:78. Kauniečiai pralaimėjo 66:84.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 12, T.Klimavičius ir A.Milaknis po 9, K.Vecvagaras 8, P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius po 7, V.Lipkevičius ir T.Dimša po 5, Š.Jasikevičius 4.

„Bayern“: M.Delaney 14, H.Schaffartzikas ir B.Tayloras po 12, R.Benzingas 10, Ch.Troutmanas, D.Thompsonas ir L.Staigeris po 8, Y.Idbihi 6, B.Savivičius 4, J.Bryantas 2.

Mačo statistika:

„Žalgiris“ – „Bayern“  66:84 (10:15, 26:33, 12:24, 18:12)

Dvitaškiai: 16/31 (51 proc.) – 23/46 (50 proc.)

Tritaškiai: 6/33 (18 proc.) – 10/21 (47 proc.)

Baudų metimai: 16/20 (80 proc.) – 8/11 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 41

Klaidos: 15 –13

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 18

Perimti kamuoliai: 9 – 7

Trenerių ir žaidėjų komentarus galite žiūrėti čia, junkitės prie grupės tinkle „Facebook“ TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno „Žalgiris“ 0 1 66:84

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys 10:15

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Vytenis Lipkevičius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Rungtynės prasidėjo J.Dentmono tritaškiu – 3:0, tačiau po jo vokiečiai sužaidė atkarpą 5:0 ir kauniečiai jau atsiliko.

4 minutes komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, tačiau pirmieji atsigavo vokiečiai. Tolimu metimu „Bayern“ ekipai atsakė Artūras Milaknis, bet kauniečiai atsiliko 6:7.

Paskutinę kėlinio minutę vokiečiai surengė kelias rezultatyvias atakas ir susikrovė 5 taškų pranašumą – 15:10.

Antrasis kėlinys 36:48 (10:15, 26:33)

„Bayern“ ekipa Kauno klubui sudavė stiprų smūgį. 2-ąją minutę po Robino Benzingo šou vokiečių pranašumas padidėjo iki 10-ies – 22:12.

Kauniečiai bandė kapstytis iš duobės – „Žalgirį“ į priekį truktelėjo Tomas Dimša ir Kasparas Vecvagaras.  Prie jų iniciatyvos prisijungė ir Šarūnas Jasikevičius, dalindamas įspūdingus perdavimus. Gavęs vieną iš jų du taškus pelnė Tadas Klimavičius ir kauniečiai prisivijo varžovus 22:24.

Po kelių minučių tik atsigaunantį „Žalgirį“ pradėjo skandinti „Bayern“ krepšininko Heiko Schaffartziko tritaškių kruša. Vokiečiai vėl įgijo dviženklį pranašumą – 32:22. A.Milaknis taip pat atsakė varžovams tolimu metimu, tačiau tuoj pat neapsigynęs „Žalgiris“ praleido tritaškį į savo krepšį.

Paskutinėmis kėlinio minutėmis kauniečiams nesisekė nei įmesti, nei apsiginti. Prieš ilgąją pertrauką vokiečiai smeigė dar du tolimus metimus ir pirmavo 48:36.

Statistikas po dviejų kėlinių:

„Žalgiris“: J.Dentmonas 7, A.Milaknis 6.

„Bayern“: H.Schaffartzikas 12, R.Benzingas ir D.Thompsonas po 8.

„Žalgiris“ – „Bayern“

Dvitaškiai: 50 proc. (9/18) – 54 proc.(13/24)

Tritaškiai: 26 proc. (4/15) – 60 proc. (/10)

Atkovoti kamuoliai: 16 – 19

Klaidos: 10 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 7 – 11

Trečiasis kėlinys 48:72 (10:15, 26:33, 12:24)

Ir trečiajame kėlinyje kauniečiams nepavyko sustiprinti gynybos – varžovai mėtė tritaškius iš kur panorėję. Po dar vieno iš jų „Bayern“ pirmavo 55:41.

Įpusėjus ketvirčiui vokiečiai jau pradėjo triuškinti „Žalgirį“. Po dar vieno tolimo šūvio „Bayern“ įgijo 24 taškų persvarą – 65:41.

Likus kelioms minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos situacija aikštelėje nesikeitė. „Bayern“ žaidė užtikrintai ir neleido lietuviams mažinti deficito. Prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai atsiliko 48:72.

Ketvirtasis kėlinys 66:84 (10:15, 26:33, 12:24, 18:12)

Per 4 paskutiniojo ketvirčio minutes „Žalgiriui“ nepavyko nė per žingsnį priartėti prie varžovų – 52:76, lietuviai toliau šaudė tuščiais šoviniais ir žaidė chaotišką žaidimą.

Vis dėlto antroje kėlinio pusėje kauniečiai po Pauliaus Jankūno tritaškio nežymiai sušvelnino deficitą 61:78. Paskutinėmis minutėmis vadeles kiek atleidę vokiečiai sutriuškino „Žalgirį“ Kaune 84:66.