BBL: „Pieno žvaigždės“ pateko į ketvirtfinalį, „Lietkabelis“ baigė pasirodymą

„Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Pieno žvaigždės“
Šaltinis: Eurobasket.lt
0

Lengvai į Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalį žengė ir antrąją pergalę prieš latvius iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Tuo tarpu, Panevėžio „Lietkabeliui“ pasirodymas turnyre jau baigtas.

Šeštadienį Rimanto Grigo treniruojami „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai namuose 93:67 (17:10, 27:23, 26:17, 23:17) sutriuškino Liepojos „Liepaja/Triobet“ ekipą su Andriumi Mažučiu ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame jų lauks „lietuviškojo“ Tartu „TU/Rock“ klubo ir Jekabpilio „Jekabpils“ komandos dvikovos laimėtojas.

Pirmąjį mačą Latvijoje lietuviai buvo laimėję rezultatu 92:79.

Pasvalio komanda šiame susitikime vertėsi be dar apie mėnesį negalėsiančio žaisti Egidijaus Dimšos, o taip pat be Rolando Alijevo ir naujoko Marshawno Powello.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo ir pirmajame mače pasvaliečius į pergalę vedęs Evaldas Kairys. Geriausias sezono rungtynes sužaidusio puolėjo sąskaitoje – 25 taškai (9/12 dvit., 7/10 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 3 blokuoti metimai ir 6 išprovokuotos pražangos.

17 taškų pridėjo Dovydas Redikas (8/12 dvit., 0/3 trit., 5rez. perd., 3 per. kam.), 15 – Paulius Sorokas, 13 – Ingus Bankevicas (3/3 trit.), 9 – Aleksandras Kudriavcevas, 7 – Artūras Jomantas (5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 per. kam.).

Svečiams Paulas Hillas (1/5 dvit., 2/5 trit., 4 kl.) ir Artis Ate (4/11 dvit.) pelnė po 12, Ivaris Timermanis – 11, Lauris Blausas (8 atk. kam., 7 kl.) – 10 taškų.

A.Mažutis per 22 minutes įmetė 5 taškus (1/3 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 1 bei perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas ir sykį pažeidė taisykles.

Atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) aštuntfinalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa svečiuose – 55:84 (22:22, 11:19, 14:20, 8:23) nusileido Ventspilio „Ventspils“ krepšininkams.

Pirmąsias rungtynes Panevėžyje Algirdo Brazio auklėtiniai laimėjo minimalia persvara – 67:66.

Pirmojo kėlinio pradžioje abi ekipos keitėsi taikliomis atakomis ir, įpusėjus ketvirčiui, minimalia persvara pirmavo „Ventspils“ – 11:10. Rezultatui esant – 14:12, „Lietkabelis“ inicijavo spurtą – 10:1, po kurio ekipas skyrė 7 taškai – 22:15. Tiesa, iki kėlinio pabaigos varžovai stabilizavo padėtį rungtynėse – 22:22.

Nors antrąjį ketvirtį taikliu metimu pradėjo J.Gintvainis, latvių ekipa netrukus pradėjo krautis savo pranašumą – 24:29 (15 min.). Nemažinę apsukų R.Štelmaherio auklėtiniai padidino pranašumą iki dviženklio – 28:39, kurį ketvirčio pabaigoje „Lietkabelis“ kiek aptirpdė – 33:41.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiams keletą kartų pavyko sumažinti deficitą iki 6 taškų, tačiau „Ventspils“ po kelių minučių susigrąžino dviženklį pranašumą – 45:55. Ketvirčio pabaigoje ekipos įsivėlė į chaotišką krepšinį, tačiau šeimininkų komanda persvaros nešvaistė – 47:61.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipos deficitas padidėjo iki dvidešimties ir daugiau taškų, o mačą pergalingai užbaigė „Ventspils“ krepšininkai, kurie laimėjo susitikimą rezultatu – 55:84.

Panevėžiečių gretose išsiskyrė atitinkamai 11 ir 10 taškų surinkę Darius Griškėnas (3/5 trit.) ir Jokūbas Gintvainis (5/6 dvit.). 9 taškus pridėjo Mantas Kazonas (3/6 trit.), po 6 - Ivanas Neliubovas (6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Ryanas Olanderis (3/8 dvit.).