2010 11 09

BBL varžybose – savo komandas į pergalę vedė Jasikevičius, Šarakauskas ir Šilalė

Antradienio vakarą Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito ir iššūkio divizione sužaistos ketverios rungtynės. Pergales iškovojo Šiaulių, Kauno ir Alytaus komandos, o be vyriausiojo trenerio likęs „Neptūnas“ buvo sutriuškintas namuose.
BBL čempionate Panevėžio krepšininkų nesėkmė
BBL čempionate Panevėžio krepšininkų nesėkmė / BBL nuotr.

Trečiąją pergalę iš eilės Baltijos krepšinio pirmenybių (BBL) Elito divizione pasiekė „Šiauliai“, namuose 87:69 (27:13, 22:20, 15:19, 23:17) įveikę Vilniaus „Perlą“.

Šiauliečių persvara ėmė augti pirmojo kėlinio viduryje. Pirmasis pavojaus signalas sostinės krepšininkų stovyklą pasiekė jau penktąją minutę – Antano Sireikos auklėtiniai nutolo dviženkliu skirtumu – 18:8. Antrojo kėlinuko pradžioje vilniečiai buvo sumažinę deficitą iki vienženklio (19:28), bet tai tapo tarsi užkeikta riba. „Perlui“ atsidurti dar arčiau varžovų taip ir nepavyko, o vienintelį kartą skirtumas iki devynių buvo ištirpęs tik ketvirtajame ketvirtyje – 62:71. Vis dėlto tuomet svečių bandymus sukurti intrigą „Šiauliai“ sėkmingai neutralizavo.

A.Sireikos kariauna turi 4 pergales ir 3 pralaimėjimus. „Perlo“ padėtis gerokai sunkesnė – 1 laimėjimas ir 6 nesėkmės.

„Šiauliai“: Vytautas Šarakauskas 24 (8 atk. kam.), Edgaras Stanionis 15, Ricky Harrisas 13 (6 rez. perd., 5 kl.), Davidas Weaveris 10 (7 atk. kam., 5 kl.).

„Perlas“: Eimantas Bendžius ir Dovydas Redikas po 16, Giedrius Staniulis 11, Tautvydas Šležas 9.

Per žingsnį nuo rekordo buvo Vytenis Jasikevičius, o „Kauno“ (2–2) komanda įsirašė antrą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) varžybose. Kauniečiai namie 92:71 (29:15, 24:21, 23:18, 16:17) pranoko Panevėžio „Techaso“ (1–2) ekipą.

Jasikevičius dar pirmajame kėlinyje pelnė 6 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o „Kaunas“ įgijo triuškinamą pranašumą – 29:11. Likusią mačo dalį šeimininkai laikė vadžias savo rankose ir iškovojo pergalę.

„Kauno“ komandos įžaidėjas Jasikevičius iš viso atliko 12 rezultatyvių perdavimų – jam trūko vos vieno perdavimo iki BBL rekordo, kuris priklauso Alexui Renfroe.

„Kaunas“: Rokas Ūzas 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 30 naud. balų), Rolandas Jakštas 15 (10 atk. kam.)., Vytenis Jasikevičius 12 (12 rez. perd.), Povilas Čukinas 11 (9 atk. kam.), Giedrius Kurtinaitis 10.

„Techasas“: Tomas Černeckis 16, Marius Valukonis 14, Ernestas Ežerskis 11 (6 rez. perd.).

Sudėtingą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurėje iškovojo „Alytaus“ komanda. Dzūkijos sostinės ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 79:74 (12:13, 19:14, 18:21, 30:26) palaužė Atyrau „Barsy“ krepšininkus.

Iki paskutinio ketvirčio pabaigos likus 1 min. 36 sek. šeimininkų pranašumas siekė vos 1 tašką (70:69). Tačiau į lemiamą šturmą svečiams sėkmingai kilti nepavyko.

Spurtavęs 5:0, „Alytus“ susikrovė saugų pranašumą ir A grupėje pakilo į antrąją vietą.

„Alytus“: Modestas Šilalė 19 (9 atk. kam.), Rytis Adomavičius 15, Saulius Dumbliauskas 15, Saulius Kazevičius 9.

„Barsy“: Pavelas Ilinas 22, Mykola Yerominas 12, Andrejus Endropovas 11, Dimitrijus Diatlovskis 10.

Pirmąją nesėkmę trečiosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro rungtynėse patyrė vakar be vyriausiojo trenerio likusi Klaipėdos „Neptūno“ ekipa, namuose 67:88 (13:16, 22:17, 15:25, 17:30) nepasipriešinusi Jelgavos „Zemgale“ (1 ir 2) krepšininkams.

Uostamiesčio klubas subyrėjo antroje mačo pusėje, kurią pralaimėjo net 23 taškų skirtumu – 32:55.

„Zemgale“: Darrenas Wilsonas 27 (8 atk. kam.), Ilmaras Bergmanis 20, Kristapas Kanbergas 14.

„Neptūnas“: Tomas Vilkius 18, Valdas Vasylius 17, Robertas Bitinas 13.