2011 06 06

Be incidentų neapsiėjusiame mače „Panathinaikos“ apgynė Graikijos čempionų titulą

Devintą kartą iš eilės Graikijos čempionų titulą iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai. Ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse Željko Obradovičiaus auklėtiniai 101:94 namuose po pratęsimo pranoko Pirėjo „Olympiacos“.
D.Diamantidis ir R.Sato
D.Diamantidis ir R.Sato / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių „žalieji“ šventė pergalę rezultatu 3-1.

Įdomu, kad likus žaisti kiek daugiau nei pusę minutės Theodoros Papaloukas baudų metimais turėjo galimybę išvesti komandą į priekį (82:83), tačiau patyręs įžaidėjas prametė abi baudas. Neapgalvotos „Panathinaikos“ atakos nedavė vaisių, o prie baudų metimo linijos likus 20 sek. stojo Loukas Mavrokefalidis. Aukštaūgis realizavo vieną baudą iš dviejų ir išlygino rezultatą – 83:83. Paskutinėmis sekundėmis Romainas Sato galėjo išplėšti pergalę, bet jo tritaškis skriejo pro šalį.

Pratęsimui įpusėjus rezultatas buvo lygus (88:88), tačiau „Panathinaikos“ spurtavo 9:0 ir smeigė paskutinį vinį į amžinų priešininkų karstą.

Įdomu, kad kai liko žaisti 4 sek. ir mačo baigtis jau buvo aiški, po taiklaus Vassilio Spanoulio tritaškio beveik iš aikštės vidurio komandos gerbėjai nesulaukė finalinės sirenos ir subėgo į aikštę. Teisėjai liepė atitinkamai užbaigti rungtynes, todėl prireikė kelių minučių išvaryti aikštėje atsidūrusius pašalinius asmenis.

Ne gana to, „Olympiacos“ žaidėjams einant į tunelį, vedantį į rūbines, kai kurie „Panathinaikos“ sirgaliai bandė užpulti „raudonųjų“ krepšininkus.

Nugalėtojams Mike'as Batiste'as (11 atk. kam.) ir Antonis Fotsis pelnė po 22, Nickas Calathesas (11 rez. perd.) – 16, Kostas Kaimakoglou – 11 taškų.

Pralaimėjusiems V.Spanoulis surinko 18, I.Bourousis (10 atk. kam.) – 16, L.Mavrokefalidis – 12, Giorgos Printezis – 11 taškų.