2009 08 02

Be medalių liko ir aštuoniolikmečiai

Priešingai nei pernai, šią vasarą įvairaus amžiaus vaikinų ir merginų Europos bei pasaulio čempionatuose besivaržantys jaunieji Lietuvos krepšinio talentai medalių namo kol kas neveža. To padaryti sekmadienį nepavyko ir vienintelei ketvirtfinalio barjerą peržengti pajėgusiai Mariaus Linarto vadovaujamai šalies aštuoniolikmečių rinktinei.
Krepšinis
Ši Lietuvos krepšinio vasara medaliais kol kas nedžiugina. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Medalis

Metse (Prancūzija) sekmadienį pasibaigsiančiame Europos vaikinų (iki 18 metų) krepšinio čempionate mūsiškiai liko per žingsnį nuo apdovanojimų – ketvirti.

Septyniomis įspūdingomis pergalėmis iš eilės pirmenybes pradėję lietuviai čempionate varžovus nuo kelio šlavė iki pat pusfinalio, kai nesugebėjo peržengti čempionato šeimininkų prancūzų barjero.

Apmaudžiai (63:68) bendraamžiams iš Prancūzijos pralaimėję mūsiškiai nepateko į finalą ir prarado galimybę kautis dėl aukso – niekada neslėpto tikslo, kuris buvo tikrai pasiekiamas.

Mažajame finale lietuviai jau nebuvo panašūs į save. Su kartą F grupės varžybose jau įveiktais (90:81) Turkijos krepšininkais mūsiškiai taškas į tašką kovojo tik pusantro kėlinio (29:28).

Lietuvių žaidimą pradėjo griūti prieš didžiąją pertrauką (33:44), o galutinai subyrėjo trečiame kėlinyje (42:62).

Mūsiškiai desperatiškai dar bandė keisti rungtynių eigą (70:85), tačiau žaidimo skonį pajutę turkai mačo vadelių iš rankų nebepaleido ir iškovoję pergalę rezultatu 74:95 (21:20, 12:24, 18:25, 23:26) pasipuošė bronzos medaliais.

Neįmenama mįsle M.Linarto auklėtiniams vakar tapo turkų vidurio puolėjas Enesas Kanteris (35 tšk., 19 at. kam.), akivaizdžiai dominavęs tiek po savo, tiek po varžovų krepšiais, bei taikliomis tritaškėmis bombomis mūsiškių viltis į šipulius daužęs Safakas Edge (20 tšk., 4/6 tritaškiai).

Pralaimėjusių gretose rezultatyviausiai žaidė Jonas Valančiūnas (14 tšk., 5 at. kam.), tačiau šis pasirodymas buvo tik šešėlis puikaus jo žaidimo pusfinalyje su Prancūzija (37 tšk., 19 at. kam. ir 4 bl.).

Septintą vietą Europos čempionate vakar iškovojo italai, 99:88 įveikę kroatus, penktą – ispanai, 92:83 palaužę rusus, o Senojo žemyno čempionų titulo likimas sprendėsi vakar vėlai vakare kovoje tarp serbų ir prancūzų.