2010 03 08

Į atlapus varžovui kibusiam žalgiriečiui gresia diskvalifikacija

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandų aistros peržengė ribas. Nors kauniečiai svečiuose 97:79 įtikinamai nugalėjo varžovus, įtampos neišlaikę žalgirietis Mirza Begičius bei Suvalkijos klubo puolėjas Raimundas Danys kibo vienas kitam į atlapus. Pagal LKL nuostatus diskvalifikacinėmis pražangomis nubaustiems krepšininkams gresia 800 Lt bauda ir vienų rungtynių diskvalifikacija.
Rungtynių akimirkos
M.Begičiui gresia 800 Lt bausmė ir vienerių rungtynių diskvalifikacija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

M.Begičius ir R.Danys santykius ėmė aiškintis ketvirtame kėlinyje, kai susitikimo baigtis jau buvo aiški. Nors krepšininkai kumščių į darbą paleisti nespėjo, teisėjai grumtynių pro akis nepraleido ir išvarė abu žaidėjus iš aikštelės.

M.Begičius iki lemtingos akimirkos spėjo pelnyti 4, o R.Danys – 6 taškus.

„Sūduva“ priešinosi du kėlinius

Rungtynes Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo įtikinamai – rezultatu 97:79 (22:15, 19:25, 30:11, 26:28). Įspūdingai mačą svečiai pirmąją trijų minučių atkarpą laimėjo rezultatu 11:0. Tiesa, „Sūduva“ dar nebuvo linkusi kelti baltos vėliavos ir antrajame kėlinyje persvėrė rezultatą (28:29).

Visgi lygiai kovoti su varžovais „Sūduva“ pajėgė tik du kėlinius. Po petraukos žalgiriečiai laimėjo keturių minučių atkarpą rezultatu 19:0 ir atitrūko nepavejamai 66:47.

Ketvirtame kėlinyje liko sutvarkyti formalumus. „Sūduva“ atkurti intrigos nepajėgė, o „Žalgiriui“ savo pranašumo padidinti nepavyko – 97:79.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 25 (10 atk. kam.), D.Šalenga 13, A.Milaknis 11, Š.Vasiliauskas ir A.Juškevičius po 9, M.Delašas 8, A.Čapinas 7 (5 rez. perd., 3 per. kam.), P.Butkevičius 5, M.Begičius 4, M.Pocius ir M.Kalnietis po 3.

„Sūduva“: N.Varnelis 20, S.Kazevičius 16 (6 rez. perd.), A.Čižikas 11, A.Birgelis (5 kl.) ir P.Gvazdaitis po 8, R.Danys 6, V.Nedzinskas 5, M.Janišius 3 (6 atk. kam.), L.Chmieliauskas 2.

Pradingo legionieriai

Marijampolės „Sūduvos“ klubas atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Prasidėjus lemiamoms kovoms dėl vietos LKL atkrintamosiose varžybose, tiesiog dingo abu komandos legionieriai – Rashaunas Broadusas ir Lodrickas Stewartas.

Abu krepšininkai jau dvi savaites nesirodo marijampoliečių treniruotėse, todėl nebuvo registruoti tiek rungtynėms su Vilniaus „Sakalais“, tiek dvikovai su Kauno „Žalgiriu“.

„Gėda tiesiog, net nežinau, ką ir pasakyti. Dvi savaites nei vieno, nei kito nėra treniruotėse. Gal pas panas, gal kur. Žinot, kaip būna su tais užsieniečiais. Niekada gyvenime nesu buvęs panašioje situacijoje, net nežinau, ką ir pasakyti“, – pečiais gūžčiojo Krepsinis.net kalbinamas Marijampolės komandos direktorius Algis Žvaliauskas.

Komandos vadovo teigimu, problemos prasidėjo, kai į komandą atvyko antrasis amerikietis L.Stewartas: „Pirmu vaikinuku (R.Broadusu, – red. past.) buvome labai patenkinti. Bet kai atvyko antrasis, prasidėjo nesąmonės. Nieko jie neklauso, agentui ragelio nekelia, tai ką mes galime padaryti? Broadusui visus pinigus sumokėjome, nesame skolingi, o antrasis tiesiog buvo pakviestas bandomajam laikotarpiui.“

Antradienį „Sūduvos“ komandos valdyba rinksis į posėdį, kuriame spręs, kokias nuobaudas skirti amerikiečiams: „Žinoma, kad kaip nors bausime. Abu buvo pažadėję grįžti sekmadienį, bet nė vienas nepasirodė. Ryt vėl bandysime kviestis. Kalbėsime su agentu, žiūrėsime, ką daryti“, – kalbėjo A.Žvaliauskas.

Priminsime, kad R.Broadusas yra pakviestas dalyvauti LKL „Žvaigždžių dienos“ rungtynėse.