2009 01 27

Belgų tvirtovės vilniečiai nepaėmė

Europos taurės antrą etapą Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo nesėkme. Pirmose L grupės rungtynėse antradienį išvykoje jie 74:78 (24:21, 15:10, 14:27, 21:20) nusileido belgų Šarlerua „Spirou“ krepšininkams.
Ketvirtą kartą šiame sezone akis į akį susitiko du stipriausi Lietuvos klubai, Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.
Antrąkart per 4 dienas vilniečiams išplėšti pergalės rungtynių pabaigoje nepavyko. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvos vicečempionams nepavyko atsikratyti prastos tradicijos – po atkaklios kovos pralaimėjo Šarlerua ir Europos taurės turnyre pratęsė nesėkmių seriją svečiuose iki keturių iš eilės, o Belgijos čempionai išsaugojo namų sienas nesugriautas. Savo aikštėje „Spirou“ šį sezoną dar nė karto nepralaimėjo.

„Spirodoume“ arenoje nuo pat pradžių iniciatyvos ėmėsi Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Trečio kėlinio pradžioje jie buvo įgyję net 10 taškų pranašumą – 41:31. Tačiau tuomet tarsi sustojo, o aikštės šeimininkai tuo pasinaudodami išlygino ir persvėrė rezultatą.

Chuckas Eidsonas ketvirtajame kėlinyje vienas talžė varžovų gynybą, tačiau iniciatyvos susigrąžinti nepavyko. Tiesa, pačioje pabaigoje vilniečiams pavyko skirtumą nuo 8 sumažinti iki 2 taškų (74:72), bet fortūna šypsojosi Šarlerua ekipai.

Dvikovos tarp „Spirou“ ir „Lietuvos ryto“ eigą rasite čia.

Kitose L grupės rungtynėse Bilbao „Basket“ (Ispanija) namie 71:62 (22:12, 18:19, 10:14, 21:17) įveikė Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) ekipą. Nugalėtojams Renaldas Seibutis pelnė 13 taškų ir atkovojo 3 kamuolius. Rezultatyviau už jį žaidė tik Drago Pasaličius – 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.