2010 02 11

Brolių dvikova Eurolygoje neįvyko (visi rezultatai)

Visų Lietuvos sirgalių laukta brolių Lavrinovičių dvikova Eurolygoje neįvyko. Nors puolėjų komandos susigrūmė, „Top-16“ etapo rungtynes dėl nugaros skausmų buvo privertas praleisti Sienos „Montepaschi“ puolėjas Kšyštofas Lavrinovičius.
Darjušas Lavrinovičius
D.Lavrinovičius neturėjo žaisti prieš brolį. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Net ir be Kšyštofo žaisdamas Sienos klubas namie 83:76 (26:16, 19:19, 19:24, 19:17) pranoko Madrido „Real“ komandą, kurioje žaidžia ne tik Darjušas Lavrinovičius, bet ir Rimantas Kaukėnas.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo „Real“ ekipa ir 6-ą minutę po taiklaus R.Kaukėno tritaškio buvo priekyje 4 taškų skirtumu (12:8). Bet tada atsigavę aikštės šeimininkai kėlinį baigė spurtu 18:4 ir įgijo dviženklį pranašumą – 26:16.

Vis dėlto svečiai iš Madrido pasiduoti neketino ir 34-ą minutę skirtumas buvo ištirpęs iki 2 taškų (68:66). Tačiau Denisas Marconato inicijavo „Montepaschi“ spurtą 9:0, po kurio Sienos krepšininkai atitrūko nebepavejamai.

Madrido komandos nuo nesėkmės neišgelbėjo ir įspūdingas lietuvių žaidimas. Abu „Real“ lietuviai kartu pelnė 45 taškus ir buvo rezultatyviausi savo ekipoje.

Darjušas Lavrinovičius per 25 minutes pelnė 24 taškus (8/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/5 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, sykį suklydo, 2 kartus prasižengė ir iš viso surinko 29 naudingumo balus.

R.Kaukėnas žaidė 33 minutes, per kurias surinko 21 tašką (3/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 9/10 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Tuo tarpu „Montepaschi“ ekipą vedė Terrellas McIntyre‘as. Amerikietis per 34 minutes pelnė 24 taškus (1/2 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko net 11 rezultatyvių perdavimų ir iš viso surinko 43 naudingumo balus.

„Montepaschi“: Terrellas McIntyre‘as 24, Romainas Sato 14, Denisas Marconato 11, Benjaminas Eze 10, Henry Domercantas 8.

„Real“: Darjušas Lavrinovičius 24, Rimantas Kaukėnas 21, Novica Velickovičius 13.

Jankūnas ir Javtokas šventė pergalę Vitorijoje

Svarbią pergalę kovoje dėl antrosios H grupės vietos iškovojo lietuvių Pauliaus Jankūno ir Roberto Javtoko atstovaujama Maskvos srities „Chimki“ ekipa. Rusijos vicečempionai išvykoje rezultatu 82:71 (26:16, 18:20, 19:14, 19:21) ant menčių parvertė Vitorijos „Caja Laboral“ komandą.

Pirmu smuiku nugalėtojų gretose griežė Rusijos pilietybę turintis amerikietis Kelly McCarty (23 tšk.). 18 taškų prie antrosios „Chimki“ pergalės grupėje pridėjo ispanas Raulis Lopezas, 14 – amerikietis Keithas Langfordas.

Lietuviai krepšininkai, nors ir praleido palyginti nemažai laiko ant parketo, rezultatyvumu neišsiskyrė. R.Javtokas per 25 minutes surinko 7 taškus (3/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/4 baudų), sugirebė 7 kamuolius, bet 3 prarado ir prasižengė 4 kartus.

P.Jankūnas žaidė dar ilgiau – 30 minučių. Per jas buvęs „Žalgirio“ kapitonas pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškių, 0/5 tritaškio) ir atkovojo 5 kamuolius.

Pralaimėjusiųjų ekipoje, kurie su vienintele per tris mačus H grupėje iškovota pergale  nukrito į trečia vietą, pasižymėjo Lioras Eliyahu (17 tšk.), Tiago Splitteris (15 tšk.) ir Marcelinho Huertas (10 tšk.).