2014 06 11

Dėl kelialapio į Europos čempionatą kovojančios Lietuvos krepšininkės įkrėtė belgėms

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, siekianti kelialapio į 2015 m. Europos čempionatą, trečiadienį svečiuose 77:67 (16:21, 15:6, 22:18, 24:22) įveikė Belgijos nacionalinę ekipą.
Vita Kuktienė
Vita Kuktienė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Rungtynės buvo nelengvos, nes belgės po pralaimėjimo britėms buvo piktos. Buvo sunku, daug nešvaraus kontakto. Gerai, kad likome komanda, nepaisant to, kad varžovės kelis kartus panaikino mūsų persvarą. Tai, kad likome komanda visus keturis kėlinius, ir lėmė pergalę„, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės treneris Mantas Šernius.

Belgijos rinktinė nuo pat pradžių šovė į priekį ir atsiplėšė 6:2. Tačiau Vitos Kuktienės tritaškis neleido šeimininkėms pabėgti – 5:6. Belgės vėl bandė atsiplėšti – 10:5, tačiau V.Kuktienė vėl nurėžė persvarą tritaškiu metimu – 8:10. Ši veteranė, atkovojusi kamuolį po varžovių krepšiu vėliau išlygino rezultatą – 10:10.

Po to pirmąjį kėlinį rungtynės Antverpene vyko apylygiai, nors visąlaik pirmavo šeimininkės. Vis dėlto pačioje kėlinio pabaigoje Belgijos rinktinė sugebėjo pataikyti kelis metimus, kai Lietuvos krepšininkės prametė savuosius ir laimėjo kėlinį 21:16.

Beje, pirmąjį kėlinį abi komandos krepšį atakavo vienodu taiklumu – pataikė pusę visų metimų. Belgės – 9 iš 18, lietuvės – 5 iš 10.

Antrasis kėlinys prasidėjo Gabrielės Gutkauskaitės šou. Lietuvos įžaidėja pelnė 4 taškus iš eilės, išprovokuodama ir varžovių pražangą – 20:21. Marina Solopova netrukus rezultatą persvėrė – 22:21, o V.Kuktienė skirtumą dar padidino greita ataka – 24:21.

Dar vienos greitos atakos metu po Kamilės Nacickaitės perdavimo vidurio puolėja Lina Pikčiūtė persvarą padidino iki penkių taškų – 26:21. Beje, L.Pikčiūtė ypač sėkmingai kovėsi dėl atšokusių kamuolių – ir po savo, ir po varžovių krepšiu. Iki didžiosios pertraukos lietuvė jau buvo atkovojusi 9 kamuolius (4 puolime).

Antrajame kėlinyje šeimininkių gynybą tiesiog draskė G.Gutkauskaitė, kuri iki pertraukos daugiausia baudos metimais sugebėjo rezultatyvumu pasivyti V.Kuktienę – abi po dviejų kėlinių buvo pelniusios po 10 taškų.

Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei Lietuvos rinktinė pirmavo prieš Belgiją 31:27.

Netrukus po pertraukos V.Kuktienė vėl pasinaudojo proga nubausti varžoves tritaškiu. Iniciatyvos ėmėsi ir Santa Okockytė, ir pirmąsyk aikštėje pasirodžiusi vidurio puolėja Eglė Šikšniūtė. Lietuvės atsiplėšė 45:31.

Po trečio kėlinio, kurio metu Lietuvos rinktinės vyr. treneris žaisti leido daugiau ant suolo sėdinčioms krepšininkėms, lietuvių persvara siekė 8 taškus – 53:45.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo inirtingomis belgių atakomis, padėjusiomis šeimininkėms sušvelninti skirtumą iki 4 taškų – 49:53. Savo ruožtu Lietuvos rinktinė pusketvirtos minutės negalėjo pelnyti taškų, o šeimininkės 8 minučių atkarpą laimėjo 22:8 (per paskutines 4:38 – 12:1) ir išlygino rezultatą 53:53.

Tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi grįžusios į aikštę E.Šikšniūtė, M.Solopova ir V.Kuktienė – Lietuva atsiplėšė 59:53. Netrukus poros minučių atkarpą puikiai sužaidė S.Okockytė, ir rezultatas likus dviem minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos tapo 70:62 Lietuvos naudai.

Dar du taškus baudos metimais pridėjus Mantei Kvederavičiūtei, lietuvių persvara tapo dviženkle – 72:62.

Pergalę dar vienu tritaškiu užtvirtino V.Kuktienė, per rungtynes iš viso pelniusi 18 taškų. Lietuvės laimėjo 77:67.

V.Kuktienė buvo rezultatyviausia Lietuvos rinktinėje (5/8 tritaškių, 1/1 dvitaškio, 4/4 baudų metimų). Puikiai sužaidusi E.Šikšniūtė pelnė 12 taškų, G.Gutkauskaitė ir S.Okockytė pridėjo po 11 taškų.

„Būna visokių dienų, kai ir lyderiams ne viskas sekasi. Eglė Šikšniūtė šiandien buvo tas auksinis atsarginis žmogus, kuris suteikė mums energijos“, – teigė Lietuvos moterų rinktinės strategas M.Šernius.

Rezultatyviausia Belgijos rinktinėje buvo Julie Vanloo, pelniusi 15 taškų ir atkovojusi 6 kamuolius. Tik dar vienai šeimininkių žaidėjai – Sofie Hendrickx – pavyko įmesti dviženklį skaičių taškų (13).

Kitas rungtynes Lietuvos moterų krepšinio rinktinė žais sekmadienį 18 val. Kėdainių arenoje. Jos varžove bus Didžiosios Britanijos nacionalinė komanda.