2011 12 07

Donatas Motiejūnas pagerino Eurolygos rekordą, o „Asseco Prokom“ šventė pirmą pergalę turnyre

Pirmąją pergalę po septynių nesėkmių iš eilės Eurolygoje iškovojo Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“ komanda. Lenkai savo aikštelėje 67:52 (13:15, 14:15, 23:3, 17:19) įveikė Liublijanos „Union Olimpija“ klubą, kuris taip pat yra vienas D grupės autsaiderių.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įpusėjus susitikimui svečiai buvo priekyje (30:27), tačiau „Asseco Prokom“ krepšininkai fantastiškai sužaidė trečią kėlinį, leisdami varžovams pelnyti vos tris taškus (23:3).

Donatas Motiejūnas per 36 minutes pelnė 11 (dvitaškiai 2/8, tritaškiai 2/4, baudos 1/5) taškų, atkovojo net 21 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 4 pražangas bei 3 sykius pažeidė taisykles.

D.Motiejūnas pagerino Eurolygos gynyboje atkovotų kamuolių rekordą, išsilaikiusį ilgiau nei dešimtmetį. Iki šiol daugiausiai kamuolių gynyboje buvo atkovoję Mirsadas Turkčanas ir Josephas Blairas (po 17), tuo tarpu D.Motiejūnas po savo krepšiu sugriebė 18 kamuolių.

Įdomu tai, kad tai antros rungtynės iš eilės, kai D.Motiejūno atkovotų kamuolių skaičius – tiesiog įspūdingas. Savaitgalį vykusiose VTB Vieningosios lygos rungtynėse su D.Motiejūnas pelnė 19 taškų ir atkovojo 18 kamuolių.

„Asseco Prokom“: L.Sewerynas, J.Blassingame'as ir P.Frasunkiewičius – po 12, D.Motiejūnas 11, A.Lapeta 9.

„Union Olimpija“: B.Rothbartas 16, D.Thompsonas ir A.Čapinas (7 rez. perd.) – po 11, S.Salinas 10.

Kitos D grupės rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį.