2011 11 17

Donatas Motiejūnas sužaidė geriausias rungtynes Eurolygoje, bet pergalę šventė „Montepaschi“

Geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidė Gdynės „Asseco Prokom“ atstovaujantis Donatas Motiejūnas, tačiau lenkų klubas D grupėje ir toliau lieka be pergalių. Tomo Pačėso auklėtiniai pralaimėjo Sienoje, o prie to daug „prisidėjo“ ir Rimantas Kaukėnas.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / asseco.prokom.pl nuotr.

Sienos „Montepaschi“ namuose Gdynės ekipą įveikė rezultatu 84:73 (16:15, 16:16, 33:20, 19:22).

28 minutes žaidęs Rimantas Kaukėnas įmetė 15 taškų (3/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), sugriebė 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, kartą prasižengė, surinko 22 naudingumo balus ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Kšyštofas Lavrinovičius per 20 minučių pelnė 9 taškus (1/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė. 14 taškų prie pergalės pridėjo Bo McCalebbas (7 kld. 5 rez. perd.), 11 – Davidas Mossas, 10- Davidas Andersenas (9 atk. kam.).

Donatas Motiejūnas aikštelėje praleido 35 minutes, per kurias surinko 26 taškus (6/9 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/4 baudos metimai), atkovojo 9 kamuolius, blokavo varžovo metimą, 2 kartus prarado kamuolį, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 6 pražangas ir surinkęs 29 naudingumo balus buvo rezultatyviausias savo komandoje.

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas 15, Lesteris „Bo“ McCalebbas (7 kld.) 14, Davidas Mossas 11, Davidas Andersenas (9 atk. kam.) 10. „Asseco Prokom“: Donatas Motiejūnas 26, Oliveris Lafayette'as (7 rez. perd.) 16, Przemyslawas Zamojski 11, Piotras Szczotka 6.

„Barcelona“ vos išnešė sveiką kailį iš Stambulo

Sunkią pergalę D grupės varžybose iškovojo Barselonos „Regal Barcelona“ (ekipa, svečiuose 70:66 (19:19, 25:10, 17:19, 9:18) nukovusi Stambulo „Galatasaray“  komandą su Dariumi Songaila.

Trečiojo kėlinio viduryje Barselonos krepšininkai pabėgo į priekį net dvidešimties taškų skirtumu – 56:36 ir atrodė, jog šiame mače didesnės intrigos nebebus.

Vis tik turkai dar iki trečiojo kėlinio pabaigos kiek sumažino deficitą, o paskutiniame ketvirtyje surakino varžovus geležinės gynybos gniaužtuose. Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus žaisti 11 sekundžių prie baudos metimų linijos stojo Jaka Lakovičius, tačiau slovėnas pataikė tik vieną metimą – 68:66. Kitoje atakoje „Galatasaray“ staigiai prasižengė prieš Marcelinho Huertasą, tačiau brazilas šaltakraujiškai sumetė baudos metimus, užtvirtindamas „Regal Barcelona“ pergalę.

D.Songaila pralaimėjusių gretose žaidė 9 minutes, per kurias surinko 2 taškus (1/4 dvitaškiai), atkovojo 2 kamuolius, tačiau kartą suklydo ir 2 kartus pažeidė taisykles. Lietuvio sąskaitoje po mačo buvo -4 naudingumo balai.

Daug geriau sekėsi buvusiam „Lietuvos ryto“ lyderiui Chuckui Eidsonui. „Regal Barcelona“ atstovas per 26 minutes pelnė 8 taškus (1/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai3/4 baudos metimai), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

„Regal Barcelona“: Erazemas Lorbekas 14, Juanas Carlosas Navarro 12, Pete Mickealas 10, Marcelinho Huertas ir C.J.Wallace'as po 9. „Galatasaray“: Lukša Andričius 17, Joshua Shippas 9, Jamontas Lucasas ir Enderas Arslanas po 8.

„Unics“ sutriuškino Slovėnijos čempionus

Trečią pergalę iškovojo Kazanės „Unics“ ekipa, namuose 81:51 (18:20, 21:14, 22:5, 20:12), nušlavusi Liublijanos „Union Olimpija“ komandą.

Pralaimėjusiems buvęs „Žalgirio“ vidurio puolėjas Ratko Varda per 19 minučių surinko 13 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), sugriebė 3 atšokusius kamuolius, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Kitas buvęs žalgirietis Aleksandras Čapinas aikštelėje praleido 24 minutes, per kurias įmetė 3 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atliko 3 perdavimus komandos draugams ir kartą suklydo. Damiras Markota per 35 minutes pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 2 sykius suklydo.

„Unics“: Terrellas Lyday 22 (7 rez. perd., 30 naud. bal.), Mike'as Wilkinsonas 20 (4/5 tritaškiai), Vladimiras Veremeenko 11, Henry Domercantas 8 (7 atk. kam.). „Union Olimpija“: Ratko Varda 13, Benas Woodside'as ir Danny Greenas po 8, Borisas Rothbartas 5.

6. „Asseco Prokom“ 5 0 5 -54

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams