2014 12 19 /11:44

Donatui Motiejūnui kliuvo nuo varžovų, o „Rockets“ nusileido „Pelicans“

„Houston Rockets“ (19/6) klubo garvežys stabtelėjo stotelėje, kuri nėra viena iš svarbiausių – taip ketvirtadienio dvikovą ir pralaimėjimą įvardijo Hjustono spauda. Tądien „raketoms“ nepavyko pratęsti NBA čempionato pergalių serijos iki ketverių laimėtų mačų. Donato Motiejūno atstovaujamas klubas namuose 90:99 (22:21, 17:25, 29:19, 22:34) nusileido „New Orleans Pelicans“ (13/12) krepšininkams.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dvikovos lemtis sprendėsi ketvirtame kėlinyje. Po D.Motiejūno dvitaškio „Rockets“ dar pirmavo 70:68, tačiau tuomet „Pelicans“ sužaidė sėkmingą atkarpą 15:4 ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą, kuris kėliniui artėjant prie pabaigos peržengė ir dviženklę ribą – 87:77.

Naujojo Orleano klubą į priekį tempė Anthony Davisas, o aikštės šeimininkai „iš žaidimo“ pataikė vos 33 metimus iš 86 (38 proc.) ir 6 tritaškius iš 25 bandymų (24 proc.).

Iki ketvirtadienio mačo „Pelicans“ ekipa NBA čempionatuose Hjustone buvo pralaimėjusi šešerias rungtynes iš eilės.

Starto penkete mačą pradėjęs „Rockets“ puolėjas Motiejūnas per 23 minutes pelnė 9 taškus (4/11 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/1 baudos), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei 2 kartus prasižengė.

Antrame kėlinyje D.Motiejūnas gavo nedidelę traumą – R. Andersonas ranka trenkė per veidą lietuviui ir pataikė į akį. Tačiau teisėjų sprendimu tyčinės pražangos nebuvo, todėl nesportinė pražanga D.Andersonui nebuvo skirta.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 21, Dwightas Howardas 17 (13 atk. kam.), Trevoras Ariza 10, Donatas Motiejūnas ir Troy Danielsas po 9.

„Pelicans“: Anthony Davis 30 (14 atk. kam.), Jrue Holiday 16 (10 rez. perd.), Dante Cunninghamas ir Ryanas Andersonas po 15, Austinas Riversas 10.

Dvidešimt antrą pergalę ketvirtadienio mače iškovojo penkiolikos ekipų Vakarų konferencijos ir absoliutus lygos lyderis „Golden State Warriors“ klubas.

Ketvirtadienį namuose 19,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Golden State Warriors“ krepšininkai 114:109 (32:40, 33:23, 29:26, 20:20) įveikė dešimtojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančią „Oklahoma Thunder“ (12 pergalių ir 14 pralaimėjimų) komandą.

34 taškais prie pergalės prisidėjo Stephenas Curry (9 rezultatyvūs perdavimai), 19 – Klay'us Thompsonas, 16 – Draymondas Greenas, po 12 – Harrisonas Barnesas ir Shaunas Livingstonas, 10 – Marreese'as Speightsas.

Svečių, kurie iki šio mačo buvo iškovoję septynias pergales iš eilės, gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Russellas Westbrookas (33 tšk.), traumą antrajame kėlinyje patyręs Kevinas Durantas (30 tšk.; sezono rezultatyvumo rekordas), Serge Ibaka (12 tšk.) bei Andre Robersonas (10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių).