2009 12 11

Dvigubas Kleizos dublis ir triuškinama „Olympiacos“ pergalė (statistika, lentelės)

Septintose Eurolygos rungtynėse dviejų B grupės lyderių dvikovoje graikų Pirėjo „Olympiacos“ su Linu Kleiza triuškinamai 89:68 įveikė ispanų Malagos „Unicaja“ ir iškovojo penktą pergalę. Lietuvis nugalėtojams pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.
L.Kleiza (kairėje) pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių
L.Kleiza (kairėje) pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Triuškinamą pralaimėjimą pirmose tarpusavio rungtynėse (68:86) patyrę „Olympiacos“ krepšininkai neliko skolingi. Savo aikštėje ketvirtadienį jie atsirevanšavo su kaupu, įveikdami „Unicaja“ 21 taško skirtumu.

Dvikovos pradžioje svečiai atrodė pranašesni, tačiau antrame kėlinyje Pirėjo komanda visiškai perėmė iniciatyvą ir 10 minučių atkarpą laimėjo 30:15. Po pertraukos ispanų klubui pavyko išlyginti žaidimą, tačiau paskutinis ketvirtis vėl priklausė aikštės šeimininkams.

Kleiza vedė į pergalę

Pirmaisiais smuikais nugalėtojų gretose griežė po 15 taškų pelnę Joshas Childressas ir Linas Kleiza. Ką tik nuo vadinamojo kiaulių gripo pasveikęs lietuvis per 29 minutes pataikė 3 dvitaškius iš 6, 2 tritaškius iš 6 ir 3 baudos metimus iš 4.

Puolėjas taip pat atkovojo 10 ir perėmė vieną kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus. Svečių komandoje išsiskyrė 18 taškų pelnęs Omaras Cookas.

Įdomu, kad abi ekipos neįprastai daug klydo. „Olympiacos“ padarė 20, o „Unicaja“ – 19 klaidų. Tačiau Pirėjo komanda aiškia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39:21) ir taikliau metė dvitaškius (66 proc. ir 39 proc.)

CSKA neturėjo vargo su „Lottomatica“

Kitose rungtynėse ketvirtą pergalę iš eilės ir penktą iš viso iškovojo Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Rusijos čempionai svečiuose nesunkiai 72:57 nugalėjo italų Romos „Lottomatica“ ekipą.

Dvikovą spurtu 16:2 pradėję maskviečiai įpusėjus rungtynėms pirmavo 41:22, o trečiame kėlinyje savo pranašumą padidino net iki 56:30. Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. Nugalėtojams po 13 taškų pelnė Trajanas Langdonas ir Saša Kalinas.

R.Šiškauskas CSKA komandai per 26 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Rusijos čempionai rungtynėse pataikė net 10 tritaškių iš 16-os.

„Žalgirio“ ir „Montepaschi“ rungtynių eigą bei statistiką rasite paspaudę čia.

Ką G.Krapikui pasakė „Žalgirio“ savininkas V.Romanovas, sužinosite paspaudę čia.

6.„EWE Baskets“716-114

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams