2014 04 04 /2014 04 05

Eurolyga: CSKA tik po pratęsimo nugalėjo „Galatasaray“ ekipą, pergales šventė „Real“ ir „Olympiacos“

Penktadienį Eurolygoje vyko paskutinės Eurolygos „Top 16“ etapo 13-ojo turo rungtynės. Pirmajame vakaro susitikime Maskvos CSKA tik po pratęsimo vieno taško skirtumu nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ ekipą. Vėliau vykusiose rungtynėse pergales iškovojo Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai.
Furkanas Aldemiras ir Nenadas Krstičius
Furkanas Aldemiras ir Nenadas Krstičius / „Scanpix“ nuotr.

Maskvos CSKA – Stambulo „Galatasaray“ 86:85 (20:24, 18:14, 13:14, 16:15, 19:18)

Pirmajį kėlinį keturiais taškais laimėjo Stambulo krepšininkai, tačiau CSKA per antrąjį ketvirtį šį deficitą ištirpdė ir išlygino rezultatą 38:38. Trečiajame kėlinyje turkai surinko vos 7 taškus ir prieš paskutinį ketvirtį atsiliko keturiais taškais. Likus žaisti tris minutes iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus 64:64. Iki finalinio švilpuko likus 37 sekundėms rezultatas buvo 67:67 ir nieko pakeisti nepavykus buvo žaidžiamas pratęsimas.

Maskvos CSKA sėkmingiau pradėjo pratęsimą ir buvo sukaupę šešių taškų pranašumą, bet likus žaisti 30 sekundžių komandas skyrė du taškai. Tuomet prasidėjo pražangų ir baudos metimų maratonas, kurį laimėjo CSKA.

Nugalėtojams Sasha Kaunas pelnė 14 taškų. 13 taškų pridėjo Milošas Teodosičius.

Turkijos komandoje rezultatyviausias buvo 35 taškus pelnęs ir 9 taškus atkovojęs Zoranas Ercegas.

Po šių rungtynių Maskvos CSKA su 11 pergalių ir dviem pralaimėjimais išlieka F grupės viršūnėje. „Galatasaray“ su 6 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais liko penktoje vietoje.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Pirėjo „Olympiacos“ 78:83 (18:19, 14:24, 28:24, 18:16)

E grupėje septintąją pergalę šventė Eurolygos čempionai Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai. Jie Stambule palaužė „Anadolu Efes“ komandą. Vietą ketvirtfinalyje jau užsitikrinę graikai susilygino pergalių skaičiumi su Atėnų „Panathinaikos“.

„Anadolu Efes“ su dvejomis pergalėmis ir vienuolika pralaimėjimų išlieka E grupės autsaideriais.

Vassilis  Spanoulis nugalėtojams pelnė 17 taškų, Bryantas Duntstonas ir M.Lojeskis pridėjo po 13 taškų.

Turkijos komandoje po 16 taškų pelnė Jamonas Gordonas ir K.Vasileiadis.

Madrido „Real“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 81:55 (19:8, 27:16, 17:17, 18:14)

Namuose rungtyniavę Madrido krepšininkai nušlavė svečius iš Krasnodaro. Tai buvo jau vienuolikta ispanų pergalė.

Rezultatyviausias ispanų komandoje buvo 15 taškų pelnęs Felipe Reyesas, po 13 taškų pridėjo Sergio Rodriguezas ir Sergio Llullas.

Krasnodaro komandoje 17 taškų pelnė Richardas Hendrixas. Mantas Kalnietis pridėjo 7 taškus.