2010 11 11

„Lietuvos rytas“ toliau grimzta į bedugnę

Dvigubas ispaniškų komandų išbandymas šią savaitę Lietuvos ekipoms Eurolygoje turėjo skirtingus scenarijus. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė istorinę pergalę Vitorijoje, tačiau Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui šeimininkė „Barcelona“ nepaliko jokių vilčių. Su keturiais pralaimėjimais vilniečiai atsidūrė C grupės dugne ir susiklomplikavo šansus patekti tarp geriausių šešiolikos ekipų.
Eurolyga: „Barcelona“ nugalėjo „Lietuvos rytą“
Eurolyga: aikštės šeimininkai nugalėjo vilniečius, kuriems tai buvo ketvirta nesėkmė. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečią kartą Eurolygos turnyre dalyvaujantis Vilniaus „Lietuvos rytas“ tokio tragiško starto dar neturėjo. Ketvirtą nesėkmę iš eilės vilniečiai patyrė Barselonoje, kur 55:69 (11:10, 14:24, 12:17, 18:18) nusileido pernykščiams Eurolygos čempionams.

Pirmame kėlinuke dar vyko atkakli ir labai nerezultatyvi kova, tačiau antrajame „Lietuvos rytas“ paleido varžovus į priekį ir pasivyti jų nesugebėjo. Vilniečiai suklydo 14 kartų, pataikė tik 2 tolimus metimus iš 18-os ir chaotiškai žaidė puolime.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ lieka neiškovojęs pergalių Eurolygoje, o „Barcelona“ turi tris pergales bei vieną pralaimėjimą.

Kitą trečiadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ namuose laukia akistata su Zagrebo „Cibona“, o ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ taip pat savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su Maskvos srities „Chimki“ krepšininkais.

„Regal Barcelona“: Pete‘as Mickealas 16, Kosta Perovičius 12, Terence‘as Morrisas 10, Juanas Carlosas Navarro ir Erazmas Lorbekas po 8.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 13, Khalidas el Aminas, Jonas Valančiūnas bei Igoris Miloševičius po 10, Martynas Gecevičius 8, Kenanas Bajramovičius 4.

Prieš rungtynes

„Regal FC Barcelona“ su dviem pergalėmis ir vienu pralaimėjimu C grupėje užima trečią vietą, o „Lietuvos rytas“, kol kas neiškovojęs nė vienos pergalės, grupėje yra priešpaskutinis.

C grupės lyderiai yra visas trejas rungtynes laimėję Sienos „Montepaschi“ ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai. Šios komandos trečiadienį Turkijoje žais tarpusavyje.

Istorija

„Barcelona“ ir „Lietuvos rytas“ per visą istoriją buvo susitikę tik 2 kartus. 2005 m. svečiuose pergalę 6 taškų skirtumu šventė Lietuvos ekipa. Tose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas Matthew Nielsenas, surinkęs 27 taškus. Antrosios rungtynės vilniečiams susiklostė nesėkmingai ir pergalę 10 taškų skirtumu šventė „Barcelona“, nors žaidimas visą mačą vyko taškas į tašką.

Įdomūs faktai

Juanui Carlosui Navarro tereikia 30 taškų, kad taptų antru žaidėju Eurolygos istorijoje, įmetusiu 2 500 taškų.

Taip pat ispanui tereikia 4 perimtų kamuolių, kad pralenktų ilgametį „Žalgirio“ žaidėją Marcusą Browną ir pakiltų į 10 vietą Eurolygoje pagal perimtus kamuolius. Jis jau yra perėmęs 179 kamuolius.

Toje pačioje kategorijoje kitam „Barcelona“ gynėjui Jaka Lakovičiui reikia perimti dar 10 kamuolių ir jis savo sąskaitoje turėdamas 200 taptų aštuntu daugiausia kamuolių nugvelbiančiu žaidėju.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa bus priversta žaisti be vieno iš starto penketo žaidėjų. Legionierius iš Australijos Bradas Newley maždaug savaitę gydysis įtrūkusį dešinės pėdos raumenį ir į Ispaniją net nevyko. Traumą 25 metų 200 cm ūgio puolėjas patyrė per nesėkmingai pasibaigusį Eurolygos mačą su Šolė „Basket“ (Prancūzija) ekipa.

„Burtų nepasirinksi. Reikia žaisti su visomis grupės komandomis, vadinasi, ir su „Barcelona“ teks kautis išvykoje. Suprantame, kad ši dvikova tikrai nebus lengva, bet trauktis nebeturime kur“, – prieš išskrisdamas į Katalonijos sostinę kalbėjo vilniečių ekipos senbuvis Artūras Jomantas.

1 kėlinys 1 min.

Labas vakaras, 15min.lt skaitytojai. Netrukus mūsų laukia dar  vienas ispaniškas išbandymas Eurolygoje. Belieka tikėtis, kad vakarykščių Kauno „Žalgirio“ rungtynių scenarijus bus panašus ir šį vakarą.

Komandos rungtynes pradeda tokiais startiniais penketais:

„Barcelona“: Sada, Lakovičius, Ndongas, Lorbekas, Grimau.

„Lietuvos rytas“: Babrauskas, el Aminas, Jomantas, Valančiūnas, Baijramovičius.

Rungtynės prasideda. Ginčą laimi šeimininkai.

Pirmuosius taškus dėjimu pelno šeimininkai.

1 kėlinys 2min.

Pirmosios dvi atakos vilniečiams baigėsi nesėkmingai. Nekokia rungtynių pradžia.

1 kėlinys 2 min.

Pirmuosius taškus svečiams pelno K.el Aminas. Sudėtingas metimas...

1 kėlinys 3 min.

Svarbu atsilaikyti pirmą kėlinuką. Atsilaiko vilniečiai kol kas. Labai sudėtingą dar vieną metimą pataiko el Aminas.

1 kėlinys 4 min.

Kol kas atakuoja tik el Aminas. Mačo pradžia labai nerezultatyvi.

1 kėlinys 5 min.

Komandos keičiasi nesėkmingomis atakomis 4:4.

1 kėlinys 6 min.

Jomantas šaudo pro šalį.

Gerai, kad stringa ir varžovų puolimas.

Arenoje pirmoji minutės pertraukėlė. Per 6 minutes komandos sugebėjo įmesti tik po 4 taškus. Lygu. Nėra taip blogai.

1 kėlinys 7 min.

Situacija nesikeičia...

Kaip sakoma, kol kas rezultatas kaip rankinio. Vis dar 4:4.

1 kėlinys 8 min.

Taškų sausrą pirmieji nutraukia šeimininkai. Jie ir išsiveržia į priekį  (6:4).

Vienas taškas geriau nei nė vieno. 6:5.

1 kėlinys 9 min.

Labai jau padrikas vilniečių puolimas.

Valančiūnas įmeta du taškus ir dar uždirba baudų metimą. Jį pataiko Jonas. Ir vėl lygu 8:8.

1 kėlinys 10 min.

Paskutinė pirmo kėlinio minutė. Puolimą atgaivino Valančiūnas. Jis vėl uždirba pražangą.

Tik viena taikli. 10:9.

K.el Aminas paskutinę ataką baigia taikliu metimu iš vidutinio nuotolio. Ir ką gi. Mes priekyje vienu tašku. Laukiam antro kėlinuko. Nepabėkite.

2 kėlinys 1 min.

Dar du el Amino taškai. Gera antro kėlinio pradžia. O šeimininkai tarsi užmigę.

2 kėlinys 2 min.

Pirmieji Gecevičiaus taškai. Gal ir jis įsivažiuos šios dienos rungtynėse?

Bjelica šįkart pataiko abu baudų metimus.

2 kėlinys 3 min.

Trapią persvarą išsaugo vilniečiai. Pavyzdinė jų gynyba. 14:17.

Perovičius pelno taškus ir mažina skirtumą iki minimumo.

2 kėlinys 4 min.

Gecevičius neįsivažiuoja. Iš pradžių nepataiko tritaškio, dabar klysta.

2 kėlinys 5 min.

Sutrikę abiejų komandų žaidėjai. Klysta ir tie, ir tie.

Šeimininkai išsiveržia į priekį. 18:17.

Vilniečiai prašo minutės pertraukėlės, nes dvi atakas iš eilės sėkmingai baigia Barselonos krepšininkai. Jie primauja 20:17.

2 kėlinys 6 min.

Kol kas visi penki vilniečių metimai iš toli nepasiekė tikslo.

Tris taškus įmeta šeimininkai.

Barselonos klubas laimi atkarpą 10:0. Krizė vilniečių puolime tęsiasi.

2 kėlinys 7 min.

Pagaliau tylą nutraukia Baijramovičius.

Skylėta gynyba. Navarro pataiko iš toli. Jau 27:19.

2 kėlinys 8 min.

Valančiūnas išrašo bloką  varžovui. Gal pavyks ir užpulti?

Užpuola. Metimas nuo lentos. Pasiseka.

2 kėlinys 9 min.

J.Valančiūnas mažina atsilikimą iki 4 taškų. Reaguodamas į įvykius minutės pertraukėlės prašo šeimininkų treneris.

O ta proga įdomus faktas: ispanų klubas pirmą kartą 2003 m. laimėjo Eurolygą, kai ekipą į priekį vedė Jasikevičius, buvęs Lietuvos klubo žaidėjas.

Smaginasi Navarro. Dar trys jo taškai.

2 kėlinys 10 min.

Pralaimime 9 taškais, bet rankų nuleisti juk nereikia.

Jau minus 11.

Kurioziškas el Amino metimas. Na, bet svarbiausia, kad jis taiklus. Minus 9.

Šikšnius aikštėje.

Niekas dar neprarasta. 34:25. O dabar eime pailsėti ir susitiksime po 15 minučių.

3 kėlinys 1 min.

Netrukus prasidės trečiasis kėlinukas. Kol kas vilniečių statistika tragiška. Jie nepataikė nė vieno tolimo metimo, suklydo 11 kartų ir atliko vos 3 rezultatyvius perdavimus.

Stambiu planu rodomas traumuotas Basile. Kaip rašė 15min.lt, Barselonos pasiūlymo sulaukė S.Jasaitis. Gal jis pakeis traumuotą krepšininką? Sužinosime labai greitai. Bent jau taip sakė Simas.

Kova prasideda.

Pirmą minutę nepasižymi nė viena komanda.

3 kėlinys 2 min.

Priešininkų krepšį atriša R.Rubio. Trys jo taškai. Didžiausia šeimininkų persvara. 37:25.

Persvara auga. Nekas...

3 kėlinys 3 min.

Taisyti padėtį bando Valančiūnas. Jis rungtyniauja drąsiai ir pelno 8 tašką.

Jau minus 15.

Štai ir pirmasis vilniečių taiklus šūvis iš toli.

3 kėlinys 4 min.

Baijramovičius kala iš viršaus!

3 kėlinys 5 min.

Gal nepaleisime varžovų į priekį. Minus 10.

3 kėlinys 6 min.

Nesugraibo kamuolio el Aminas. Bet kamuolys mūsų rankose. Tik jau po minutės pertraukėlės.

Vilniečiai neužpuola, o štai šeimininkai užpuola. 46:32.

3 kėlinys 7 min.

Oi tos klaidos. Taip varžovo nenugalėsi. Ir net nepasivysi.

Bent jau išprovokuota pražanga puolime. Tik ar išnaudos ją vilniečiai?

Kur tau. Net į lanką nepataiko Baijramovičius. Šiandien jis primena savo šešėlį.

3 kėlinys 8 min.

Gecevičius pelno tris taškus!

Neblizga ir šeimininkai. Bet šiandien jie žaidžia geriau. Ir pelnytai pirmauja.

3 kėlinys 9 min.

Valančiūnas nenuvilia ir pelno dar 2 taškus.

3 kėlinys 10 min.

Jonas prasižengia puolime. Ir susižeidžia veidą. Deja...

Negana to, jis užsidirba 5 asmeninę pražangą ir sėdasi ant suolelio.

Minus 14. Pirmauja ispanų klubas. Negalima juk sakyti, kad triuškina. Gal scenarijus pasikeis? Nepabėkite.

4 kėlinys 1 min.

Sužingsniuoja Bjelica.

4 kėlinys 2 min.

Vėl padrikas ir chaotiškas žaidimas. Kol kas taškų nepelno nė viena komanda.

Kiek gi galima slidinėti? Gal blogai išvalytos grindys? Taškų sausra tęsiasi.

Pelnome du taškus. Iš baudų metimo linijos.

4 kėlinys 3 min.

Įmeta Lakovičius, jam atsako Bjelica. 53:41.

Nepasiteisina zoninė gynyba. Vėl trys taškai į mūsų krepšį.

Nors Jomantas pataiko.

Greita vilniečių kontrataka, kuri labai nepatinka žiūrovams.

4 kėlinys 4 min.

Vėl kamuolys vilniečių krepšyje.

4 kėlinys 5 min.

Žaidžia kaip pakliūva. Vilniečiai.

4 kėlinys 6 min.

Trifunovičius prašo minutės pertraukėlės. Jau minus 15. O ispanai žaidžia jau atsipalaidavę. Nieko keista.

Du taškus įmeta Bjelica, bet varžovai atsako tritaškiu metimu.

4 kėlinys 7 min.

2 iš 16. Štai taip iš toli meta vilniečiai.

Komentatorius sako, kad kalbėti apie pergalę nerealu. Turbūt...

Negana to, techninę pražangą užsidirba svečiai.

4 kėlinys 8 min.

Viską, ką dar gali padaryti vilniečiai, tai žaisti garbingai...

Gal dar Vilniaus klubas pateks į finalinį ketvertuką? Ketvirtas pralaimėjimas dar paliks vilčių...

4 kėlinys 9 min.

Taiklūs baudų metimai ir minus 12.

Dar du Miloševičiaus taškai ir nepatenkintas varžovų treneris prašo minutės pertraukėlės.

4 kėlinys 10 min.

Paskutinė minutė.

Lorbegas pataiko iš po krepšio. Lengvi taškai.

Rungtynes dėjimu baigia šeimininkai. Sako, taip elgtis nelabai gražu. 69:55. Toks galutinis rungtynių rezultatas. Per daug neliūdėkite. Pasimatysime kitą savaitę. Labos nakties.