2011 10 19 /2011 10 20

Eurolyga: Donatas Motiejūnas pranoko Darių Songailą, tačiau „Prokom“ pralaimėjo „Galatasaray“

Donatas Motiejūnas galingai debiutavo Eurolygoje, tačiau jo vedama Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipa namuose 72:76 (19:21, 18:11, 11:27, 24:17) nusileido Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubui.
Donatas Motiejūnas.
Donatas Motiejūnas buvo vienas iš „Asseco Prokom“ lyderių. / asseco.prokom.pl nuotr.

Trečiajame kėlinyje iniciatyva dar priklausė Tomo Pačėso treniruojamiems Lenkijos čempionams, tačiau „Galatasaray“ tuomet spurtavo net 14:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (39:49).

Tik po atrankos varžybų, kurių finale eliminavo Vilniaus „Lietuvos rytą“, Eurolygos duris pirmą kartą klubo istorijoje pravėrę Turkijos vicečempionai atrodė tvirti padėties šeimininkai, tačiau „Asseco Prokom“ ketvirtajame kėlinyje surengė dar įspūdingesnį spurtą – 19:1, o rezultatas staiga tapo lygus (71:71).

Visgi per likusią minutę šeimininkai kelis kartus suklydo, o „Galatasaray“ taikliais baudos metimais išplėšė pergalę.

Rungtynėse akis į akį ant parketo susitiko ir du Lietuvos krepšininkai – rinktinės garbę Europos čempionate gynęs Darius Songaila ir į galutinį dvyliktuką nepatekęs D.Motiejūnas. Jų akistatoje pranašesnis buvo 12 metų jaunesnis D.Motiejūnas.

„Asseco Prokom“ aukštaūgis per 32 min. prametė visus 5 tritaškius, tačiau surinko 15 taškų (5/6 dvitšk., 5/10 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu 33 metų D.Songaila per 16 aikštelėje praleistų minučių surinko vos 3 taškus (1/4 dvitšk., 1/2 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Asseco Prokom“: D.Motiejūnas ir A.Hryčaniukas – po 15, O.Lafayette 12, A.Gee (9 atk. kam.) 10.

„Galatasaray“: J.Lakovičius (6/7 tritšk.) 21, P.Shumpertas 12, L.Andričius 11.

Nicolas Batumas neišgelbėjo SLUC

Pergalingai Eurolygoje trečiadienį debiutavo ir Kantu „Bennet“ (Italija) ekipa. A grupėje ji 80:69 (17:21, 27:23, 13:8, 23:17) įrodė pranašumą prieš Prancūzijos čempionę Nansi SLUC.

Lygiai vykusiame mače šeimininkų pranašumas išryškėjo ketvirtajame kėlinyje.

SLUC komandos neišgelbėjo ir puikiai žaidusi NBA lygos žvaigždė Nicolas Batumas. Stipriausios pasaulio krepšinio lygos lokauto metu Nansi ekipoje rungtyniaujantis prancūzas pelnė 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, suklydo 5 kartus

„Bennet“: Andrea Cinciarini 15, Vladimiras Mičovas 14, Marko Sčekičius 11.

SLUC: Akinas Akingbala 20 (7 atk. kam.), Nicolas Batumas (8 rez. perd., 7 atk. kam.) ir Adrienas Moermanas – po 13.

Antausis ambicingajai „Fenerbahce“

Kitose A grupės rungtynėse antausį savo žiūrovų akivaizdoje gavo ambicingų tikslų šiame sezone neslepianti Stambulo „Fenerbahce Ulker“. Pinigų naujokas prieš sezoną negailėjusi Turkijos čempionė 66:69 (20:12, 16:22, 12:19, 18:16) nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ ekipai.

Nerezultatyviose rungtynėse įtampa išliko iki pat mačo pabaigos, o „Fenerbahce“ turėjo ne vieną galimybę išplėšti bent pratęsimą, tačiau pergalę išsaugojo „Caja Laboral“.

„Fenerbahce Ulker“: Omeras Onanas 16, Roko Ukičius ir Jamesas Gistas – po 10.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius 23, Pablo Prigioni 12 (6 per. kam., 7 rez. perd.), Kevinas Seraphinas 10.

Kaip jau rašėme, pirmosiose Eurolygos rungtynėse trečiadienį Rimanto Kaukėno ir Kšištofo Lavrinovičiaus atstovaujama Sienos „Montepaschi“ (Italija) išvykoje 79:71 sugadino Kazanės „Unics“ (Rusija) debiutą Eurolygoje.