2010 12 09

Eurolyga: Gdynės „Asseco Prokom“ – Kauno „Žalgiris“ 69:72

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė nesėkmių seriją Eurolygoje ir žengė tvirtą žingsnį „Top-16“ etapo link. Aco Petrovičiaus auklėtiniai ketvirtadienį išvykoje itin dramatiškose ir atkakliose A grupės rungtynėse 72:69 (20:13, 13:21, 16:15, 23:20) palaužė lietuvio Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipą.
„Žalgirio“ krepšininkai trečią kartą šiame sezone nuskriaudė „Asseco Prokom“ ekipą. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mačą sėkmingiau pradėjo šeimininkai (4:8), bet „Žalgiris“ pelnė 11 taškų be atsako ir nutolo (15:8). Tiesa, neilgam. „Asseco Prokom“ netrukus pavijo svečius ir aikštelėje užvirė kova taškas į tašką.

Komandoms itin sunkiai sekėsi rinkti taškus. Kibioje varžovų gynyboje klimpo ir svečių, ir šeimininkų atakos. Krepšininkai dažnai klydo, mėtė tritaškius pro šalį, todėl rezultatas keitėsi ypač retai ir nė vienai ekipai nepavyko įgyti kiek apčiuopiamesnės persvaros.

Žalgiriečiams dukart buvo pavykę susikrauti 7 taškų persvarą (45:38, 58:51), tačiau ją netrukus iššvaistydavo. Likus minutei iki mačo pabaigos svečiai dar turėjo, atrodytų, saugų 6 taškų pranašumą, tačiau, kaip ir prieš savaitę per rungtynes su Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis), sugebėjo jį iššvaistyti ir turėjo vytis priešininkus (68:69).

Laimė, „Žalgirio“ krepšininkai nesutriko, o gelbėtojo vaidmens ėmėsi kapitonas Paulius Jankūnas. Jo dvitaškis pasiekė tikslą (70:69), „Assezo Prokom“ ataka įstrigo, o Martynas Pocius padėjo tašką rungtynėse – 72:69.

Iškovojęs penktą pergalę per 8-is mačus „Žalgiris“ išsilaikė antroje A grupės vietoje ir žengė tvirtą žingsnį „Top-16“ etapo link. Tuo tarpu šeštą nesėkmę patyrusi T.Pačėso treniruojama „Asseco Prokom“ su dviem pergalėmis išliko A grupės dugne, bet neprarado teorinių galimybių pakilti iki ketvirtos vietos.

Kitose A grupės rungtynėse ketvirtadienį intrigos buvo kur kas mažiau. Namuose žaisdama grupės lyderė Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) be vargo 76:62 sudorojo Belgrado „Partizan“ (Serbija), o Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) 89:81 pranoko Maskvos srities „Chimki“ (Rusija).

* – užsitikrino vietą „Top-16“ etape

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais po savaitės, gruodžio 15 dieną, namuose su Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) komanda.

Statistika

„Žalgirio“ krepšininkai varžovus pranoko pagal baudų metimų taiklumą (20/27 – 73 proc. prieš 8/13 – 61 proc.), perimtus kamuolius (8 prieš 5), klaidas (15 prieš 20), blokus (3 prieš 2) ir išprovokuotas pražangas (23 prieš 18).

Kauniečiai tragiškai metė iš toli (2/13 – 13 proc. prieš 5/18 – 27 proc.), o kitose statistikos grafose švietė apylygiai skaičiai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Martynas Pocius ir Trawisas Watsonas – po 16 taškų. Paulius Jankūnas pridėjo 9 taškus. Verta paminėti, kad „Žalgirio“ ekipoje pasižymėjo visi dešimt aikštelėje pasirodžiusių krepšininkų.

„Asseco Prokom“ komandoje išsiskyrė Ratko Varda. Buvęs žalgirietis pelnė 25 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko net 31 naudingumo balą. Jam neblogai talkino Danielis Ewingas (20 tšk.) ir lemiamo Lenkijos čempionų spurto mačo pabaigoje autorius Filipas Videnovas (7 tšk.).

Prieš rungtynes

Galingai Eurolygoje startavę žalgiriečiai pastaruoju metu stabtelėjo ir patyrė dvi nesėkmes iš eilės. Nors keturis kartus per septynis mačus laimėję kauniečiai išliko antroje A grupės vietoje,  varžovai vis labiau grasina juos iš ten išstumti.

Nugalėję „Asseco Prokom“ ekipą A.Petrovičiaus auklėtiniai žengtų tvirtą žingsnį „Top-16“ link.

Tiesa, lengva žalgiriečiams tikrai nebus. Penkiais pralaimėjimais iš eilės Eurolygos sezoną pradėję T.Pačėso auklėtiniai pastaruoju metu įgavo pagreitį – iškovojo dvi pergales iš eilės ir grįžo į kovą dėl „Top-16“ etapo.

Anot T.Pačėso, „Asseco Prokom“ komanda yra atgavusi pasitikėjimą savo jėgomis ir pasiruošusi kautis dėl pergalių.

„Žalgirio“ krepšininkai itin svarbioms Eurolygos varžyboms trenerio A.Petrovičiaus sprendimu ruošėsi karantino sąlygomis. Žaidėjai neprotestavo dėl tokio sprendimo ir akcentavo, kad svarbiausia yra sumažinti klaidų skaičių.

Prieš rungtynes buvo pasirodę pranešimų, kad pralaimėjimo atveju tai gali būti paskutinės A.Petrovičiaus rungtynės prie „Žalgirio“ vairo, tačiau pats serbas tokias kalbas pavadino liguistais konkurentų fantazijos vaisiais.

Verta paminėti, kad „Žalgiris“ ir „Asseco Prokom“ šiame sezone ginklus surems jau trečią kartą. Pirmus du pranašesni buvo kauniečiai – Eurolygoje namuose laimėjo tik po pratęsimo (74:68), o VTB Vieningojoje lygoje svečiuose šventė kiek lengvesnę pergalę (73:60).

Ketvirtadienio rungtynės bus ypatingos Mantui Kalniečiui. „Žalgirio“ įžaidėjas trečiadienį tapo tėvu – žmona Mingailė jam pagimdė dukrą.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Asseco Prokom“: C.Eldridge, D.Ewingas, P.Szczotka, J.Jagla ir R.Varda.

„Žalgiris“: M,Kalnietis, M.Pocius, T.Delininkaitis, T.Klimavičius ir M.Begičius.

1 kėlinys 1min.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelno žalgiriečiai – dvitaškį pataiko M.Begičius (2:0).

1 kėlinys 2min.

Šeimininkai netrukus atsako tokios pačios vertės metimu (2:2), tačiau mačo pradžioje komandų žaidimas kol kas stringa.

1 kėlinys 4min.

Jaunasis tėtis M.Kalnietis pelno 2 taškus (4:2), bet R.Varda ir D.Ewingas surengia „Asseco Prokom“ spurtą (4:8).

1 kėlinys 5min.

Pataiko T.Klimavičius (6:8).

1 kėlinys 6min.

T.Watsonas realizuoja vieną baudų metimą iš dviejų (7:8). Tęsiasi nerezultatyvios rungtynės.

1 kėlinys 7min.

T.Watsonas pelno 2 taškus su pražanga (10:8).

1 kėlinys 8min.

Dar vienas taiklus svečių metimas su šeimininkų pražanga – šį kartą pasižymi M.Pocius (13:8).

Tęsiasi „Žalgirio“ spurtas. Po D.Šalengos dvitaškio kauniečiai jau laimi atkarpą rezultatu 11:0 (15:8).

„Asseco Prokom“ nepasiduoda – M.Wilksas pelno du taškus su pražanga (17:13).

1 kėlinys 9min.

M.Begičius pataiko iš vidutinio nuotolio (20:13).

1 kėlinys 10min.

Kėlinio pabaigoje P.Jankūnas nepataiko iš toli, bet po pirmų 10 minučių žalgiriečiai yra susikrovę 7 taškų persvarą (20:13).

2 kėlinys 1min.

Aktyviai rungtyniaujantis R.Varda pelno dar du taškus (20:15).

2 kėlinys 2min.

Baudas įmeta ir D.Ewingas, o svečių persvara tirpsta (20:17).

Dar du buvusio žalgiriečio R.Vardos taškai (20:19).

2 kėlinys 3min.

Kauniečių atakos antrame kėlinyje – bevaisės. Matydamas stringantį komandos žaidimą A.Petrovičius prašo minutės pertraukėlės.

R.Varda lygina rezultatą (20:20). Antrą kėlinį Lenkijos čempionai kol kas laimi 7:0.

2 kėlinys 4min.

Pirmą tašką antrame ketvirtyje vienu taikliu baudų metimu pelno T.Watsonas (21:20), bet J.R.Giddensas netrukus smeigia tritaškį (21:23).

2 kėlinys 5min.

Dar du T.Watsono taškai. Amerikietis kol kas žaidžia labai aktyviai (23:23).

Du P.Jankūno taškai su pražanga (26:25). Dvitaškį prideda ir D.Collinsas (28:25).

2 kėlinys 7min.

Komandų puolimas vėl stringa.

Kelių minučių tylą nutraukia T.Watsonas – tikslą pasiekia vienas iš dviejų amerikiečio baudų metimų (29:25).

2 kėlinys 8min.

P.Jankūnas pataiko abi baudas (31:27).

Keturi iš eilės D.Ewingo taškai ir rezultatas vėl lygus (31:31).

2 kėlinys 10min.

M.Wilksas pataiko tik vieną baudą (33:32).

Kėlinio pabaigoje J.R.Giddensas pataiko sudėtingą dvitaškį su pražanga (33:34). Laimė, baudų metimas netaiklus.

Komandos ilsėtis išeina šeimininkams pirmaujant vienu tašku.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių

„Asseco Prokom“: R.Varda 15, D.Ewingas 10, J.R.Giddensas 5.

„Žalgiris“: T.Watsonas 8, P.Jankūnas 7, M.Begičius ir D.Šalenga – po 4.

3 kėlinys 1min.

M.Begičius realizuoja vieną baudų metimą ir lygina rezultatą (34:34).

„Žalgiris“ kol kas dar nėra pataikęs nė vieno tritaškio. M.Kalniečio bandymas irgi netaiklus.

3 kėlinys 2min.

Puolime sužingsniuoja T.Klimavičius, o R.Varda pelno dar du taškus (34:36).

3 kėlinys 3min.

Šeši iš eilės svečių taškai ir T.Pačėsas iš karto prašo minutės pertraukėlės (40:36).

3 kėlinys 4min.

R.Burrellas mažina „Asseco Prokom“ deficitą (40:38).

3 kėlinys 5min.

Taikliu metimu atsako T.Watsonas (42:38).

3 kėlinys 6min.

M.Pocius pataiko pirmą „Žalgirio“ tritaškį šiose rungtynėse po 7 iš eilės netaiklių metimų serijos (45:38).

3 kėlinys 7min.

D.Collinsas nepataiko iš po krepšio, o šeimininkai atsitiesia (47:45).

3 kėlinys 8min.

Kauniečiai pralaimi kovą dėl atšokusio kamuolio po savo krepšiu ir R.Burrellas dėjimu lygina rezultatą (47:47).

3 kėlinys 9min.

Kelių minučių tylą „Žalgirio“ stovykloje nutraukia M.Pocius (49:47).

3 kėlinys 10min.

P.Jankūnas užsidirba 4 asmeninę pražangą, tiek pat turi M.Begičius. Po trijų kėlinių lygu – 49:49.

4 kėlinys 1min.

F.Videnovas pelno du taškus ir išveda į priekį „Asseco Prokom“ (49:51).

4 kėlinys 2min.

A.Milaknis pataiko tik vieną baudų metimą iš dviejų (50:51).

4 kėlinys 3min.

Komandoms ir toliau nesiseka rinkti taškų. Rezultatas kurį laiką nesikeičia.

4 kėlinys 4min.

Tritaškį pataiko D.Collinsas (53:51).

4 kėlinys 5min.

D.Šalenga realizuoja abu baudų metimus (55:51).

T.Watsonas „vagia“ kamuolį iš varžovų ir krauna jį iš viršaus (57:51).

4 kėlinys 6min.

D.Collinsas pataiko vieną baudų metimą (58:51).

R.Varda pelno du taškus su pražanga (58:54).

4 kėlinys 7min.

T.Delininkaitis pataiko dvitaškį (60:54), bet R.Varda atsako tritaškiu (60:57).

T.Watsonas įmeta abi baudas (62:57).

D.Ewingas smeigia tritaškį (62:60).

4 kėlinys 8min.

T.Watsonas pelno dar du taškus (64:60).

Pataiko ir R.Varda (64:62).

4 kėlinys 9min.

M.Pocius įmeta baudas (66:62). Lieka mažiau nei dvi minutės.

Galingas M.Pociaus prasiveržimas (68:62).

F.Videnovas mažina atsilikimą (68:64).

4 kėlinys 10min.

„Žalgirio“ ataka įstringa. Lieka 50 sek.

F.Videnovas smeigia tritaškį (68:67).

T.Watsonas prasižengia puolime. Tai penkta amerikiečio pražanga.

„Asseco Prokom“ pelno du taškus (68:69).

Lieka 18 sek., kamuolys „Žalgirio“ rankose (70:69).

„Žalgiris“ apsigina ir M.Pocius deda tašką šiose dramatiškose rungtynėse – 72:69.