2010 11 18

Eurolyga: juodas ispanų klubų trečiadienis (turo video apžvalga)

Trečiadienio vakarą Eurolygos rungtynės ypač nesisekė Ispanijos komandoms. Be jau minėtų Madrido „Real“ ir „Barcelona“ nesėkmių, prisidėjo Valensijos „Power Electronics“ bei Vitorijos „Caja Laboral“ pralaimėjimai.
Runtynių akimirka
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Net ir vyriausiojo trenerio pasikeitimas kol kas neduoda teigiamų permainų Valensijos ekipos žaidimui. Roberto Javtoko klubas svečiuose 68:72 (13:21, 22:11, 19:18, 18:18) nusileido Liublianos „Union Olimpija“ ekipai. Puikiai mačą pradėjusi Ispanijos komanda pirmame kėlinyje tiesiog triuškino varžovus. Tačiau jau antrame vaizdas aikštelėje visiškai pasikeitė: „Olimpija“ krepšininkai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Atkakliose iki pat finalinės sirenos rungtynėse pergalę vis dėlto šventė šeimininkai. Aukštaūgis iš Lietuvos R.Javtokas buvo naudingas: surinko 12 taškų ir 2 kartus atkovojo kamuolį. Rezultatyviau už jį žaidė Nando Di Colo (16 taškų), 13-a pridėjo Omaras Cookas.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausias buvo 14 taškų pelnęs Kevinnas Pinkney, beje, taškus pelnė visi dešimt aikštelėje buvę Slovėnijos komandos žaidėjų.

Nesėkmę patyrė ir Ispanijos čempionė „Caja Laboral“ komanda. Nors ketvirto kėlinio viduryje ši ekipa dar pirmavo prieš Belgrado „Partizan“ klubą, vis dėlto pergalę šventė serbai – 74:71 (18:25, 24:13, 14:18, 18:15). Permainingose rungtynėse persvarą turėdavo tai viena, tai kita komanda. Tačiau kai ketvirto kėlinio pradžioje Vitorijos ekipa atitrūko, atrodė, kad baigtis nulemta. Vis dėlto savos publikos akivaizdoje žaisdami „Partizan“ krepšininkai nebuvo linkę su tuo susitaikyti ir sugebėjo išplėšti pergalę. Nugalėtojams 14 pelnė Jamesas Gistas, 13 – Nathanas Jawai, 12 – Dušanas Kečmanas. Vitorijos klube sėkmingiausiai rungtyniavo Stanko Baračas – 17 taškų, po 14-a pelnė Fernando San Emeterio ir Davidas Loganas.

Pergalę išvykoje trečiadienį sugebėjo iškovoti tik „Olympiacos“ klubas. Pirėjo komanda 86:71 (24:18, 29:22, 15:15, 18:16) įveikė Romos „Lottomatica“ ekipą. Nugalėtojams 15 taškų pelnė Milošas Teodosičius, pralaimėjusiųjų gretose labiausiai išsisikyrė Andrea Crosariolas – 17 taškų.