2010 11 18

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 73:65 (nuotraukos)

Kauno „Žalgiris“ tęsia galingą startą Eurolygoje. Ketvirtadienį Aco Petrovičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos namuose 73:65 palaužė Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) krepšininkus ir, iškovoję ketvirtą pergalę per penkis žaistus mačus, išliko A grupės viršūnėje.
„Žalgirio“ krepšininkai „Chimki“ nugalėjo antrą kartą šiame sezone. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Svečiai sėkmingiau pradėjo mačą (2:9), bet kauniečiai netrukus atsitiesė (12:11). Lygi kova rungtynėse tęsėsi iki trečio kėlinio, kai žalgiriečiai spurtavo ir nutolo dviženkle persvara (46:35).

Deja, A.Petrovičiaus auklėtiniai netrukus įkrito į gilią duobę. Penkias minutes taškų pelnyti nesugebėję kauniečiai leido varžovams ne tik pasivyti, bet ir pralenkti (51:54).

Lemiamas varžybų lūžis įvyko ketvirto kėlinio viduryje, kai Artūras Milaknis ir Dainius Šalenga pataikė po tritaškį  bei suteikė šeimininkams 7 taškų persvarą (67:60). Ją „Žalgiris“ išsaugojo iki pat mačo pabaigos.

Kauniečiams tai buvo jau ketvirta pergalė per penkis žaistus mačus. Tuo tarpu „Chimki“ pralaimėjimo kartėlį rijo trečią kartą.

6.Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija)404279:305

Kitas rungtynes Eurolygoje kauniečiai žais svečiuose. Lapkričio 25 dieną Belgrade žalgiriečiai bandys antrą kartą šiame sezone įveikti „Partizan“ (Serbija) komandą.

Statistika

„Žalgiris“ ketvirtadienį už varžovus taikliau metė tiek iš dviejų (18/35 – 51 proc. prieš 22/45 – 48 proc.), tiek iš trijų (7/20 – 35 proc. prieš 4/20 – 20 proc.) taškų žonos, bet akivaizdžiausias šeimininkų pranašumas buvo prie baudų metimų linijos (16/18 – 88 proc. prieš 9/17 – 52 proc.).

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 prieš 31), tačiau prarado net 17 kamuolių. Tuo tarpu varžovai suklydo vos 8 kartus.

Žalgiriečiai taip pat atliko net 5 blokus, o svečiai – nė vieno.

„Žalgiris“: D.Šalenga 11, M.Kalnietis 10, M.Begičius 9, M.Kalnietis, P.Jankūnas  (9 atk. kam.) ir D.Collinsas – po 8 taškus.
„Chimki“: Z.Planiničius 14, K.Langhfordas 10, K.Lončaras 10 taškų.

Prieš dvikovą

„Žalgirio“ ir „Chimki“ komandų keliai šiame sezone kartą jau buvo susitikę. Taip pat Kauno sporto halėje vykusiose VTB Vieningosios lygos rungtynėse žalgiriečiai mačo pabaigoje įrodė savo pranašumą – 75:69.

Tris pergales per keturis turus iškovoję kauniečiai sėkmingai startavo Eurolygos sezone, tačiau nedaug atsilieka ir „Chimki“ – Rusijos vicečempionai savo sąskaitoje turi du laimėjimus ir dvi nesėkmes.

Prieš ketvirtadienio dvikovą „Žalgirio“ gynėjas Tomas Delininkaitis teigė, kad svarbiausia bus nusiteikti taip, kaip prieš savaitę per istorinį mačą su Vitorijos „Caja Laboral“, ir kibiai gintis. Tuo tarpu buvęs „Žalgirio“ treneris Rimantas Grigas kauniečiams ketvirtadienį prognozavo dar vieną pergalę Eurolygoje.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse vis dar negalės remtis patyrusiu amerikiečiu Marcusu Brownu, o „Chimki“ gretose greičiausiai žaisti negalės Thomas Kelati.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Žalgiris": D.Collinsas, A.Milaknis, D.Šalenga, T.Watsonas ir P.Jankūnas.

„Chimki“: R.Lopezas, V.Fridzonas, K.Langfordas, S.Monia ir B.Eze.

1 kėlinys 1 min.

Mačą galingu dėjimu pradeda B.Eze, taip tarsi perspėdamas šeimininkus (0:2).

1 kėlinys 2 min.

Žalgiriečių atakos kol kas bevaisės (0:4).

1 kėlinys 3 min.

Pirmuosius taškus po puikaus T.Watsono perdavimo pelno D.Šalenga (2:4), tačiau „Chimki“ tęsia sėkmingas atakas (2:7).

Dar vienas galingas B.Eze dėjimas (2:9), kuris perpildo A.Petrovičiaus kantrybės taurę – serbas prašo pirmosios minutės pertraukėlės rungtynėse.

1 kėlinys 4 min.

Dar viena „Žalgirio“ klaida. Laimė, klysta ir varžovai.

1 kėlinys 5 min.

Nuo suolo pakilęs M.Begičius imasi darbo. Praėjusios savaitės didvyris pelno du taškus su pražanga (5:9).

Sėkmingas M.Begičiaus žaidimo epizodas ir gynyboje – galingas blokas B.Eze. Kauniečiai atsitiesia (7:9).

1 kėlinys 6 min.

A.Petrovičius lieka ištikimas savo filosofijai ir toliau drąsiai keičia žaidėjus aikštelėje. Nuo suolo kyla M.Pocius ir T.Delininkaitis.

M.Kalnietis dvitaškiu su pražanga pirmą kartą išveda šeimininkus į priekį (12:11).

1 kėlinys 8 min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis (14:15).

Kauno sporto halėje susirinkę sirgaliai pašoka iš savo vietų – T.Delininkaitis smeigia tritaškį su pražanga (18:15).

1 kėlinys 9 min.

Kauniečiams niekaip nesiseka sugaudyti Z.Planiničiaus. Kroatas pataiko dar vieną dvitaškį (20:19).

1 kėlinys 10 min.

Paskutinė žalgiriečių ataka nesėkminga, tačiau po pirmų 10 minučių jie pirmauja – 22:19.

2 kėlinys 1 min.

M.Pocius pataiko metimą iš fantastikos srities (24:19).

2 kėlinys 2 min.

„Chimki“ atsako keturiais taškais iš eilės (24:23).

2 kėlinys 4 min.

„Žalgiris“ perima iniciatyvą (28:23) ir S.Scariolo, norėdamas užbėgti įvykiams už akių, prašo minutės pertraukėlės.

Įspūdingas D.Šalengos dėjimas (30:23).

2 kėlinys 5 min.

„Chimki“ ekipą toliau traukia Z.Planiničius (30:25).

2 kėlinys 6 min.

„Žalgiris“ įkrinta į duobę ir Z.Planiničius tirpdo šeimininkų pranašumą iki minimalaus (30:29).

2 kėlinys 7 min.

„Žalgirio“ ekipoje aikštelėje pasirodo M.Kuzminskas (32:31).

M.Kuzminskas netrukus atidaro savo sąskaitą, pataikydamas abu baudų metimus (34:31).

2 kėlinys 8 min.

Tačiau ir vėl pataiko Z.Planiničius. Kroatas jau yra surinkęs net 12 taškų (34:33).

2 kėlinys 9 min.

Keturi iš eilės M.Begičiaus taškai (38:33).

2 kėlinys 10 min.

Z.Planiničius prameta abu baudų metimus ir taip pradžiugina Kauno „Žalgirio“ gerbėjus.

Abu baudų metimus prameta ir F.Dmitrievas.

Paskutinė šeimininkų ataka nerezultatyti, tačiau per antrą kėlinį žalgiriečiai dar šiek tiek padidino savo pranašumą – 38:33.

3 kėlinys 1 min.

Pirmuosius taškus po pertraukos pelno žalgiriečiai (40:33).

3 kėlinys 2 min.

Tritaškį pataiko T.Delininkaitis (43:35).

Dvitaškį su pražanga prideda T.Watsonas ir „Žalgiris“ pirmą kartą susikrauna dviženklį pranašumą (46:35).

3 kėlinys 4 min.

Z.Planiničius įmeta baudas (48:41), tačiau T.Delininkaitis įsūdo dar vieną tolimą bombą (51:41). Deja, tuo pačiu atsako svečiai (51:44).

3 kėlinys 5 min.

Žalgiriečiai klysta kelis kartus iš eilės, o „Chimki“ tirpdo deficitą jau iki 5 taškų (51:46).

3 kėlinys 7 min.

M.Begičius klysta gynyboje ir puolime, o tuo pasinaudodami svečiai jau kvėpuoja žalgiriečiams į nugarą (51:50).

„Chimki“ keturių minučių atkarpą laimi rezultatu 9:1.

3 kėlinys 8 min.

„Žalgirio“ žaidimas toliau stringa ir A.Petrovičius prašo minutės pertraukėlės.

V.Fridzonas pataiko baudų metimus ir svečiai po ilgos pertraukos vėl išsiveržia į priekį (51:52).

„Žalgiris“ taškų nesugeba pelnyti jau 5 minutes (51:54).

3 kėlinys 10 min.

Taškų sausrą nutraukia M.Kalnietis, pataikydamas tritaškį paskutinėmis kėlinio akimirkomis ir išlygindamas rezultatą (54:54).

4 kėlinys 1 min.

Lemiamas ketvirtis šeimininkams prasideda nesėkmingai – V.Fridzonas pataiko iš toli (54:57). Laimė, tuo pačiu netrukus atsako A.Milaknis (57:57).

4 kėlinys 2 min.

Įspūdingas T.Watsono dėjimas (59:57).

4 kėlinys 3 min.

Komandos apsikeičia taikliais metimais iš po krepšio (61:59).

T.Watsonas užsidirba ketvirtą asmeninę pražangą ir sėda ant atsarginių žaidėjų suolelio.

4 kėlinys 4 min.

„Žalgiris“ nepataiko, bet sugeba apsiginti. Rezultatas kurį laiką nesikeičia (61:60).

4 kėlinys 5 min.

Dar vienas taiklus tolimas A.Milaknio dūris (64:60).

Paskutinę atakos sekundę D.Šalenga atlieka desperatišką metimą nuo trijų taškų linijos ir jis pasiekia tikslą. Kauno sporto halė triumfuoja, o S.Scariolo prašo antros minutės pertraukėlės iš eilės (67:60).

4 kėlinys 6 min.

M.Begičius apdovanoja bloku Z.Planiničių (67:60).

4 kėlinys 7 min.

A.Milaknis paskuba puolime, o svečiai pataiko dvitaškį (67:62).

4 kėlinys 8 min.

V.Fridzonas atkovoja kamuolį puolime, bet prameta abu baudų metimus. Klysta puldami ir žalgiriečiai.

Nervų karas tęsiasi. Komandos pastarosiomis minutėmis dažniau klysta, o ne renka taškus. Rezultatas nesikeičia – 67:62. Kamuolys kauniečių rankose, o iki mačo pabaigos lieka žaisti dvi minutės.

D.Collinsas pataiko paskutinę atakos sekundę (69:62).

4 kėlinys 9 min.

K.Langhfordas pataiko tritaškį (69:65), tačiau netrukus užsidirba penktą asmeninę pražangą.

4 kėlinys 10 min.

D.Collinsas įmeta abi baudas. Lieka 30 sek.

„Chimki“ desperatiška ataka pasibaigia nesėkmingai, o D.Collinsas vėl įmeta baudas (73:65).

Rungtynės baigiasi. „Žalgiris“ antrą kartą šiame sezone įveikia „Chimki“ ir švenčia jau ketvirtą pergalę Eurolygoje. Tuo tarpu „Chimki“ patiria trečią pralaimėjimą per penkerias rungtynes.