2010 10 27

„Lietuvos rytas“ apmaudžiai pralaimėjo „Montepaschi“ (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ nepadovanojo pirmos pergalės Eurolygoje savo žiūrovams. Atkaklias ir permainingas rungtynes sėkmingiau baigė Sienos „Montepaschi“ krepšininkai ir Eurolygoje iškovojo jau antrą pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas – 75:79 svečių naudai.
A.Trifunovičiaus auklėtiniai patyrė antrą nesėkmę Eurolygoje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmas kėlinys sėkmingiau klostėsi šeimininkams – jam pasibaigus sostinės ekipa turėjo 6 taškų persvarą. Geriausią žaidimą vilniečių gretose demonstravo aukštaūgiai Jonas Valančiūnas, Milko Bjelica ir Kenanas Bairamovičius.

Vėliau svečiai išlygino rungtynių pusiausvyrą ir iki ketvirto kėlinuko virė atkakli bei permaininga kova. Paskutinis ketvirtis kur kas sėkmingesnis buvo svečiams – jie ne tik mažiau klydo, bet ir sėkmingiau baigdavo atakas. Vilniečiai tragiškai metė iš toli: iš 16 metimų taiklūs buvo vos du.

Kitas rungtynes Vilniaus „Lietuvos“ rytas žais kitą ketvirtadienį išvykoje su Šolė „Basket“ klubu.

Statistika

„Lietuvos rytas“: M.Bjelica 18, K.Bajramovičius 14 (12 atk. kam.), J.Valančiūnas (6 atk. kam.) ir Kh.el Aminas po 11, I.Miloševičius 6, M.Gecevičius 5, B.Newley ir A.Šikšnius po 4, A.Jomantas 2.

„Montepaschi“: R.Kaukėnas 16 (6 kl.), B.McCalebbas 14, K.Lavrinovičius 13 (7 atk. kam.), M.Rakovičius ir D.Mossas po 10.

Prieš rungtynes

Antrąjį Eurolygos ratą šeimininkai pradės nusiteikę reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo pirmose rungtynėse Stambulo „Fenerbahce“ ekipai („Fenerbahce“ – „Lietuvos rytas“ 69:86). Priešingai nei vilniečiai, svečiai pirmajame rate pasiekė nesunkią pergalę prieš Šolė „Basket“ („Montepaschi“ – „Basket“ 76:44).

Prieš trečiadienio dvikovą sostinės komandos vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius labiausiai baiminosi lietuvių Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus, kuriuos įvardijo kaip pavojingiausius Sienos klubo ginklus puolime. Serbas tikisi, kad šį vakarą „Siemens“ artenoje jo komandą palaikys didžiulė žiūrovų minia.

K.Lavrinovičiaus teigimu, ir „Žalgiris“, ir „Lietuvos rytas“ šį sezoną Eurolygoje gali žaisti sėkmingai. Jo nuomone, abi ekipos – tikrai gerai sukomplektuotos, o namuose Lietuvos klubai visuomet būna ypač stiprūs. Todėl ir trečiadienį apie lengvą pergalę Sienos „Montepaschi“ negalvoja.

Rungtynių eiga

1 kėlinys 1 min.

Komandos rungtynes pradeda tokiu startiniu penketu:

Vilniaus „Lietuvos rytas“: A.Šikšnius, J.Valančiūnas, K.Bairamovičius, K.el Aminas, B.Newley.

Sienos „Montepaschi“: B.McLebbas, R.Kaukėnas, M.Carraretto, M.Rakovičius ir Sh.Stonerookas.

1 kėlinys 2 min.

Rungtynes sėkmingiau pradeda „Lietuvos ryto“ krepšininkai (8:4). Svečių gretose labai aktyvus Rimantas Kaukėnas.

1 kėlinys 5 min.

Sužaidus pusę kėlinio, rezultatas 11:9 šeimininkų naudai.

1 kėlinys 6 min.

K.Bairamovičius puikiai perduoda kamuolį po krepšiu stovinčiam J.Valančiūnui ir šis pelno devintą savo tašką bei uždirba baudų metimą.

1 kėlinys 7 min.

B.Newley prasižengia prieš R.Kaukėną, ant suolelio sėdasi rezultatyviausias Vilniaus žaidėjas J.Valančiūnas.

M.Rakovičius prasižengia prieš K.Bairamovičių ir du taiklūs jo baudų metimai didina vilniečių persvarą iki 6 taškų.

1 kėlinys 9 min.

I.Milosevičius grąžina „Lietuvos rytui“ 8 taškų persvarą.

Paskutinę pirmo kėlinio ataką vilniečiai baigia nesėkmingai, R.Kaukėnas taip pat nesėkmingai perduoja kamuolį komandos draugui. Vilniečiai turi 6 taškų persvarą.

2 kėlinys 1 min.

Pirmame kėlinyje vilniečiai demonstravo neblogą gynybą: sustabdė R.Kaukėną, kuris pataikė tik vieną metimą iš penkių. Šeimininkai sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir taikliau meta iš dviejų taškų zonos.

I.Miloševičius užsidirba trečią asmeninę pražangą, tačiau K.Lavrinovičius nepataiko nė vieno baudų metimo.

2 kėlinys 2 min.

Dar du A.Šikšniaus taškai. Po krepšiu ir toliau karaliauja vilniečių aukštaūgiai, dar vieną sėkmingą ataką surengia M.Bjelica.

S.Babrauskas gauna antrą pražangą, o R.Kaukėnas pelno 5 tašką savo ekipai.

2 kėlinys 3 min.

A.Šikšnius, gavęs 2-ą asmeninę pražangą, sėdasi ant suolelio, tačiau K.Lavrinovičius ne tik realizuoja vieną baudą iš dviejų, bet ir smeigia tritaškį, mažindamas atsilikimą iki 3 taškų.

Nuo suolo kyla A.Jomantas. Svečiai perima kamuolį, tačiau jų ataka nesėkminga ir rezultatas išlieka toks pat.

2 kėlinys 4 min.

Puolime prasižengia K.Bairamovičius, bosnis pirmą kartą pažeidžia taisykles. Į aikštę grįžta J.Valančiūnas, kurio sąskaitoje jau yra 9 taškai.

I.Miloševičius meta baudų metimus. Abu pataiko ir skirtumas didėja iki 5 taškų.

2 kėlinys 5 min.

Skubotas A.Jomanto metimas, tačiau netrukus jis greitos atakos metu vėl didina vilniečių persvarą.

2 kėlinys 6 min.

Dar vienas puikus perdavimas J.Valančiūnui ir jis pelno 11-ą savo tašką.

2 kėlinys 7 min.

Komandas skiria 5 taškai. I.Miloševičius netaikliai meta iš vidutinio nuotolio, o svečiai tritaškiu nutildo „Siemens“ areną. Skirtumas tirpsta iki dviejų taškų.

2 kėlinys 8 min.

M.Bjelica pelno dar du taškus. Antrą pražangą užsidirbęs J.Valančiūnas sėdasi ant suolelio.

2 kėlinys 9 min.

Svečiai lygina rezultatą 37:37.

8 tašką pelno K.Bairamovičius, be to, jis jau atkovojo 8 kamuolius.

2 kėlinys 10 min.

„Lietuvos rytas“ kol kas prameta visus metimus iš toli. Varžovai pataikė jau 5 metimus iš 9.

Paskutinę antro kėlinio ataką sėkmingai baigia Sienos krepšininkai ir lygina rezultatą. Didžioji pertrauka.

3 kėlinys 1 min.

Prasideda trečias rungtynių kėlinys, jį sėkmingiau pradeda vilniečiai. M.Bjelica išprovokuoja varžovų baudą ir realizuoja abu metimus.

3 kėlinys 2 min.

Dviem taikliais baudų metimais svečiai lygina rezultatą, o jau kitą ataką persveria rezultatą savo naudai. Šeimininkai labai greitai išlygina rezultatą, o B.Newley greitos atakos metu pelno du taškus.

3 kėlinys 3 min.

Aikštelėje ir toliau verda kova taškas į tašką. Ekipos keičiasi rezultatyviomis atakomis ir rezultatas vėl lygus.

3 kėlinys 4 min.

Rezultatas nesikeičia 47:47.

3 kėlinys 5 min.

M.Gecevičiui ir toliau nesiseka pulti, šeimininkų komanda vis dar nepataiko nė vieno tolimo metimo.

3 kėlinys 6 min.

Rezultatyviausių „Lietuvos ryto“ trejetukas: J.Valančiūnas 11 tšk., M.Bjelica 10 tšk., K.Bairamovičius 8 tšk.

B.McCalebbas lygina rezultatą 49:49. Čia pat M.Bjelica pelno du taškus su pražanga.

3 kėlinys 7 min.

Du Rimanto Kaukėno taškai ir persvara svečių pusėje. Vilniečiams labai stinga taiklių tolimų metimų.

3 kėlinys 8 min.

Aikštėje siautėja R.Kaukėnas. Jis pelno dar tris taškus ir tampa rezultatyviausiu savo ekipoje.

3 kėlinys 9 min.

I.Miloševičius mažina skirtumą iki 2 taškų.

3 kėlinys 10 min.

Trečią kėlinį svečiai baigia padrika ir netikslia ataka. Skirtumas išlieka 2 taškai.

4 kėlinys 1 min.

Pirmoji vilniečių ataka netaikli, bet svečiai taip pat nepataiko. Pirmą tritaškį smeigia M.Bjelica ir persvara vėl vilniečių pusėje.

4 kėlinys 2 min.

„Montepaschi“ išsiveržia į priekį.  Dar po akimirkos komandos keičiasi nerezultatyviomis atakomis.

4 kėlinys 3 min.

B.Newley išmaudo R.Kaukėnas ir pelno 13-ą tašką.

4 kėlinys 4 min.

Svečiai didina atotrūkį iki 5 taškų, o M.Gecevičius ir toliau nepataiko iš toli.

4 kėlinys 5 min.

Šeimininkai per 4-ą kėlinį kol kas pataikė tik 3 taškus. 4-ą kartą prasižengia I.Miloševičius.

4 kėlinys 6 min.

Sudėtingą metimą pataiko K.Bairamovičius, skirtumas mažėja iki 3 taškų.

Pražangų limitą išnaudoja I.Miloševičius ir rungtynės krepšininkui baigiasi.

4 kėlinys 7 min.

R.Kaukėno taškai iš po krepšinio, persvarą išsaugo svečiai.

Vilniečiai mažina persvarą iki minimumo. Artėja rungtynių kulminacija.

4 kėlinys 8 min.

Klysta blankiai rungtyniaujantis M.Gecevičius, svečiai pelno du lengvus taškus ir A.Trifunovičius prašo minutės pertraukėlės.

Arčiau pergalės vis dar svečiai, o šeimininkai daro dar vieną klaidą.

Klysta ir R.Kaukėnas, bet čia pat klysta vilniečiai. Padrikas žaidimas tęsiasi.

4 kėlinys 9 min.

Du K.Lavrinovičiaus taškai iš po krepšio ir vilniečius gali išgelbėti tik mažas stebuklas.

4 kėlinys 10 min.

M.Gecevičius pataiko pirmą tritaškį, tačiau tai komandos gali neišgelbėti. Trijų taškų persvara svečių pusėje.

Aidi finalinė šių rungtynių sirena, skelbianti „Montepaschi“ pergalę.