2010 02 04

Eurolyga: Šaras ir „Panathinaikos“ pralaimėjo „Maroussi“, Lavrinovičius ir Kaukėnas – „Maccabi“

Ketvirtadienį Eurolygos „Top-16“ etape buvo žaidžiamos likusios trejos antrojo rato rungtynės, tačiau nė viena savo gretose krepšininką iš Lietuvos turinti komanda pergalės džiaugsmo nepatyrė.
41FP100204C916
R.Kaukėno rezultatyvaus žaidimo pergalei neužteko. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jasikevičius nerungtyniavo, o „Panathinaikos“ atsidūrė E grupės dugne

Eurolygos „Top-16“ antrajame ture susikirto dviejų Graikijos komandų keliai. Atėnų „Panathinaikos“ ekipa 78:80 (21:21, 19:16, 17:18, 21:25) turėjo pripažinti to paties miesto „Maroussi“ krepšininkų pranašumą ir patyrusi jau antrą nesėkmę iš eilės nusirito į E grupės dugną.

Nors pastaruoju metu „Panathinaikos“ garbę ginantis lietuvis Šarūnas Jasikevičius nėra registruojamas Graikijos čempionato varžyboms, 33 metų gynėjui vietos aikštėje neatsirado ir per šias Eurolygos rungtynes.

Likus 2 minutėms iki ketvirto kėlinio pabaigos „Maroussi“ pirmavo 79:72, tačiau svečiai nepasidavė ir surengę nedidelį spurtą 6:0 priartėjo 78:79. Tiesa, to nepakako, kad išsigelbėtų. Rungtynės visą laiką vyko taškas į tašką.

„Panathinaikos“: Nikola Pekovičius 19 (8/11 dvitaškių), Mike‘as Batiste 15, Drew Nicholas 11, Dimitris Diamantidis 11.

„Maroussi“: Billy Keysas 17, Jaredas Homanas 13, Patas Calathes 11, Jamonas Lucas 10, Michalis Pelekanos 10.

„Maccabi“ namie ant menčių paguldė „Real“ žvaigždyną

Alanas Andersonas žaidė fantastiškai, o Tel Avivo „Maccabi“ komanda iškovojo pirmą pergalę Eurolygos „Top-16“ etape. „Maccabi“ savo aikštelėje 81:76 (18:18, 23:16, 23:20, 17:22) nukovė Madrido „Real“ krepšininkus.

29-ąją mačo minutę Chuckas Eidsonas smeigė tritaškį ir padidino „Maccabi“ pranašumą iki 12 taškų (62:50), tačiau „Real“ pasiduoti neketino. Įpusėjus ketvirtam kėliniui Novica Velickovičius pataikė dvitaškį ir skirtumas ištirpo iki 5 taškų (67:72).

Vis dėlto netrukus A.Andersonas realizavo abi baudas, dvitaškį pridėjo D‘oras Fischeris ir skirtumas vėl šoktelėjo iki 9 taškų (76:67).

Iki mačo pabaigos likus žaisti minutę Marko Jaričius perėmė kamuolį, pataikė tritaškį ir rungtynėse vėl atgimė intriga, kai skirtumas sumenko iki 4 taškų (78:74). Tačiau jau po 18 sekundžių „Maccabi“ amerikietis Doronas Perkinsas atsakė tokiu pačiu taikliu tolimu metimu ir nugalėtojas tapo aiškus.

A.Andersonas šiame mače per 37 minutes pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 9/9 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 11 pražangų, kartą suklydo, 3 sykius prasižengė ir iš viso surinko net 40 naudingumo balų.

Tuo tarpu Madrido ekipos lietuviai taip pat žaidė sėkmingai. Tiek Rimantas Kaukėnas, tiek Darjušas Lavrinovičius surinko po 19 naudingumo balų.

R.Kaukėnas per 31 minutę pelnė 17 taškų (5/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 7/7 baudų), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, bet kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Brolis žaidė 24 minutes, per kurias surinko 13 taškų (4/8 dvitaškių, 5/5 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 3 kartus prasižengė.

„Maccabi“: Alanas Andersonas 20, Chuckas Eidsonas 18, D‘oras Fisheris 14, Davidas Bluthenthalis 9, Stephane‘as Lasme 8.

„Real“: Rimantas Kaukėnas 17, Darjušas Lavrinovičius 13, Jorge Garbajosa 12, Novica Velickovičius 9, Marko Jaričius 9.

„Caja Laboral“ vos išsikapstė Zagrebe

Pirmą pergalę Eurolygos „Top-16“ etape iškovojo Vitorijos „Caja Laboral“. Ji svečiuose 78:75 (13:23, 20:18, 25:19, 20:15) palaužė Zagrebo „Cibona“ krepšininkus.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms „Cibona“ persvara siekė 7 taškus (69:62), tačiau „Caja Laboral“ spurtavo 9:0 ir svečiai iš Ispanijos išsiveržė į priekį (71:69).

„Cibona“ į tai atsakė dviem dvitaškiais (73:71). Tačiau tada prabilo Mirza Teletovičius. Bosnis pataikė tritaškį, o „Caja Laboral“ vėl buvo priekyje – 74:73.

Kitoje aikštės pusėje Zagrebo komandai nepavyko surengti rezultatyvios atakos, o Carlas Englishas įmetė abu baudų metimus ir taip padidino savo klubo persvarą iki trijų taškų (76:73).

Per likusį laiką komandos dar spėjo apsikeisti rezultatyviomis atakomis, tačiau rungtynių baigties tai nepakeitė.

„Caja Laboral“: Lioras Elyiahu 22 (9 atk. kam.), Carlas Englishas 17, Mirza Teletovičius 16, Walteris Herrmannas 10.

„Cibona“: Marko Tomasas 22, Jamontas Gordonas 19 (10 atk. kam.), Lukša Andričius 13, Samo Udrihas 8.