2011 02 25

Eurolyga: Sienos „Montepaschi“ su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi pateko į ketvirtfinalį

Ketvirtadienį Eurolygoje baigėsi penktasis „Top 16“ etapo turas, kurio metu vietą turnyro ketvirtfinalyje užsitikrino Sienos „Montepaschi“ (Italija) su Rimantu Kaukėnu bei Kšyštofu Lavrinovičiumi.
Rimantas Kaukėnas
Rimantas Kaukėnas buvo vienas svarbiausių „Montepaschi“ pergalės kalvių. / „Scanpix“ nuotr.

Penktosiose G grupės rungtynėse „Montepashi“ (3 pergalės ir 2 pralaimėjimai) namuose 88:76 nugalėjo Stambulo „Efes Pilsen“ (2 ir 3) komandą ir atsirevanšavo pastarajai už pralaimėjimą 58:60 pirmajame poros mače.

Būtent įgytas pranašumas tarpusavio rungtynėse atvėrė „Montepaschi“ ekipai duris į kitą Eurolygos etapą.

R.Kaukėnas per 29 minutes pelnė 14 taškų (dvitaškiai 3/7, tritaškiai 1/4, baudos 5/5), atkovojo 3 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, padarė tris klaidas, perėmė vieną kamuolį, prasižengė bei privertė prasižengti varžovus po tris kartus.

K.Lavrinovičius ant parketo praleido 19 minučių, per kurias įmetė 11 taškų (dvitaškiai 2/5, tritaškiai 1/2, baudos 4/4), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo bei prasižengė ir išprovokavo tris varžovo pražangas.

Nugalėtojams Milovanas Rakovičius pelnė 15 taškų, 11 įmetė Davidas Mossas.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 24 taškus surinkęs Igoris Rakočevičius, po 10 pridėjo Keremas Gonlumas ir Nikola Vujčičius.

„Real“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės

Kitose G grupės rungtynėse penktąją pergalę paeiliui Eurolygos „Top 16“ etapo varžybose iškovojo Madrido „Real“ (5 ir 0) klubas, kuris šįsyk išvykoje 61:56 (15:12,18:6, 11:18, 17:20) palaužė Belgrado „Partizan“(0 ir 5) ekipos krepšininkus.

Nugalėtojams Ante Tomičius pelnė 21 tašką ir atkovojo 7 kamuolius. Po 13 taškų pridėjo Nikola Mirotičius (9 atk. kam.) ir Sergio Llullis.

Pralaimėjusiems Janas Vesely įmetė 15 taškų, Rasko Katičius pridėjo 14, Dušanas Kečmanas – 11.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis Mirza Begičius „Real“ komandoje per septynias minutes taškų nepelnė (dvitaškiai 0/2).

„Barcelona“ dar kartą įveikė „Maccabi“

Penktąją pergalę iš eilės Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje iškovojo ir „Barcelona“ (5 ir 0) ekipa, kuri išvykoje po pratęsimo 92:85 (16:24, 14:15, 24:21, 19:13, 19:12) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (3 ir 2) krepšininkus.

Nors abi komandos vietą ketvirtfinalyje užsitikrino dar prieš šią dvikovą, mačas susiklostė atkakliai ir dramatiškai. Visgi pergale ir pirmąja vieta grupėje džiaugėsi „Barcelona“.

„Maccabi“: J.Pargo 19, S.Schortsanitis 16, Ch.Eidsonas 13, L.Eliyahu ir D.Perkinsas – po 12.

„Barcelona“: T.Morrisas 19, J.C.Navaaro 17, A.Andersonas 14, J.Inglesas 10, E.Lorbekas 8.

Verta pažymėti, jog F grupės ekipos Eurolygos ketvirtfinalyje varžysis su E grupės komandomis. Tarp jų į kitą turnyro etapą patekti vis dar pretenduoja ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.