2011 02 18

Eurolyga: tarp aštuonių stipriausių klubų pateko du Ispanijos krepšinio grandai

Ketvirtą pergalę iš eilės Eurolygos „Top-16“ etapo F grupėje iškovojo ir vietą tarp aštuonių stipriausių turnyro komandų užsitikrino čempionės titulą ginanti Barselonos „Regal Barcelona“ ekipa, kuri svečiuose 74:65 (14:14, 11:13, 21:24, 29:14) palaužė kovas turnyre jau po antro etapo baigsiančią Romos „Lottomatica“ (0/4) komandą.
Barselonos krepšininkai pateko į kitą etapą.
Barselonos krepšininkai pateko į kitą etapą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečio ketvirčio viduryje aikštės šeimininkai turėjo net trylikos taškų pranašumą (43:30), tačiau svečiai dar iki lemiamo kėlinio pradžios sugebėjo gerokai priartėti (46:51), o likus žaisti septynias minutes rezultatas tapo lygus – 53:53. Perėmę iniciatyvą katalonai jos iš rankų nepaleido ir iškovojo pergalę rezultatu 74:65.

„Lottomatica“: L.Datome 15, N.Gordičius 12, V.Dasičius 10, A.Crosariolas 7.

„Regal Barcelona“: J.C.Navarro 19, A.Andersonas 15, B.Ndongas ir R.Rubio (baudos 6/6) – po 9, J.Lakovičius 7.

Madrido „Real“ gerbėjai irgi gali lengviau atsipūsti. Ettore Messinos auklėtiniai ketvirtose Eurolygos „Top-16“ etapo G grupės rungtynėse 77:60 (13:12, 22:12, 21:13, 23:21) išvykoje pranoko Stambulo „Efes Pilsen“ ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Per keturis turus karališkasis klubas nesuklupo nė karto, o „Efes Pilsen“ su Sienos „Montepaschi“ turi po dvi pergales. Tiesa, abi komandos dar žais tarpusavyje.

Rungtynių lūžis įvyko antro ketvirčio pabaigoje. Ispanai spurtavo 11:2 ir padidino skirtumą iki dviženklio – 35:24. 25-ą minutę „Real“ persvara šoktelėjo iki 19-os taškų (46:27) ir E.Messinos auklėtinių pranašumas jau nebekėlė abejonių.

„Real“: Sergio Llullas 17 (5 rez. perd.), Ante Tomičius 14 (6 atk. kam.), Felipe Reyesas 10, Sergio Rodriguezas 8.

„Efes Pilsen“: Keremas Tunčeri 14, Marvis Thorntonas 10 (7 atk. kam.), Keremas Gonlumas 8.

Dar vieną pergalę Eurolygos „Top-16“ etape iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ (3 pergalės ir 1 pralaimėjimas) krepšininkai, kurie F grupės rungtynėse antrą sykį iš eilės 83:62 (22:19, 11:22, 23:8, 27:13) nugalėjo Liublianos „Union Olimpija“ (1 pergalė ir 3 nesėkmės) komandą.

Nors po antro kėlinio 8 taškų persvarą dar turėjo Slovėnijos ekipa (41:33), viskas pasikeitė po didžiosios pertraukos, kai trečią kėlinį „Maccabi“ laimėjo 23:8 ir įgijo septynių taškų persvarą – 56:49. Nuo tada skirtumas tarp komandų tik didėjo, o rungtynės baigėsi svečiams turint 19 taškų persvarą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė trys krepšininkai, surinkę po 16 taškų – Lioras Eliyahu, Doronas Perkinsas (7 rez. perd.) ir Jermey Pargo (7 rez. perd.), 15 taškų pridėjo Davidas Blu.

Pralaimėtojams 13 taškų (7 atk. kam.) pelnė Giorgio Shermadini, 11 taškų įmetė Kenny Gregory, po 10 – Goranas Jagodnikas ir Vlado Ilievski.