Eurolyga: Vilniaus „Lietuvos rytas“ buvo arti pergalės, bet ja džiaugėsi Malagos „Unicaja“ (nuotraukos)

„Scanpix“ nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko antrą savaitę iš eilės Eurolygos „Top-16“ etape iškovoti dramatiškos pergalės Ispanijoje. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę vilniečiai galiausiai buvo priversti pripažinti aikštės šeimininkės Malagos „Unicaja“ ekipos pranašumą – 91:98.

Vilniečiai į priekį šovė nuo pat mačo pradžios (13:3). Visgi „Unicaja“ netruko atsigauti ir antrame kėlinyje švieslentėje jau degė lygus rezultatas (25:25). Nors „Lietuvos rytas“ ir toliau dažniau buvo priekyje, atitrūkti nepavyko. Iki trečio kėlinio pabaigos, kai Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai vėl spurtavo ir susigrąžino dviženklę persvarą (67:57).

Tačiau vilniečių scenarijų sujaukė Nedzadas Sinanovičius. Aikštelėje tik trečiame kėlinyje pasirodęs 222 cm ūgio bosnis vos per 6 minutes pelnė 15 taškų ir apvertė rungtynes aukštyn kojomis. „Unicaja“ netruko pasivyti (73:73) ir aplenkti varžovus (85:90).

Nors vilniečiai mačo pabaigoje dar pataikė keletą sunkių tritaškių, apsiginti po savo krepšiu nepavyko ir „Unicaja“ šventė pirmą pergalę Eurolygos antrame etape. Vilniečiams tai buvo antroji nesėkmė „Top-16“ etape.

„Lietuvos rytas“: Khalidas el Aminas 14 (8 rez. perd.), Simas Jasaitis 13 (3/3 tritaškiai), Bradas Newley (6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) ir Milko Bjelica po 12, Martynas Gecevičius 11, Cemalis Nalga 8, Kenanas Bajramovičius 7, D.J. trawberry 2.

„Unicaja“: Nedzadas Sinanovičius 15 (8 atk. kam. 27 naud. bal.), Robertas Archibaldas 13, Joelis Freelandas bei Terrellas McIntyre‘as po 12, Georgias Printezis ir Berni Rodriguezas po 10.

Kitos ketvirtadienį vykusios E grupės rungtynės baigėsi „Lietuvos rytui“ taip pat nenaudingu rezultatu – Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) namuose 77:70 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija).

E grupė
V.KomandaR.P.Pr.Tašk. sant.
1.„Panathinaikos“321+40
2.„Caja Laboral“321+9
3.„Unicaja“312-24
4.„Lietuvos rytas“312-25

Kitą savaitę rungtynės Eurolygoje nevyks. „Lietuvos rytas“ į kovą vėl stos vasario 17 dieną, kai namuose susitiks su ta pačia „Unicaja“ ekipa.

Prieš rungtynes

Per dvi E grupės rungtynes kartą laimėję ir kartą pralaimėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai dalijasi 2–3 vietas grupėje. Tuo tarpu abu kartus „Top -6“ etape kol kas suklupusi „Unicaja“ yra grupės dugne.

Anot „Unicaja“ vyriausiojo trenerio Chuso Mateo, Malagos ekipa nebeturi kur trauktis. „Turime pagaliau laimėti“, – teigė Ch.Mateo.

Apie pergalę prieš rungtynes kalbėjo ir „Lietuvos ryto“ treneris A.Trifunovičius. „Sieksime laimėti. Niekam dovanų nedalysime“, – sakė vilniečių strategas.

„Lietuvos ryto“ stovyklą prieš išvyką į Malagą buvo užklupusi krepšininkų sveikatos problemų virtinė, tačiau susižeidę Simas Jasaitis, Martynas Gecevičius ir Jonas Valančiūnas turėtų padėti Lietuvos čempionams mūšyje su „Unicaja“.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Lietuvos rytas“: Kh.el Aminas, B.Newley, S.Jasaitis, M.Bjelica ir J.Valančiūnas.

„Unicaja“: T.McIntyre'as, B.Rodriguezas, S.Blanco, G.Rubio ir J.Freelandas.

1 kėlinys 1min.

Rungtynių pradžia – chaotiška. Abi ekipos klysta, nepataiko.

1 kėlinys 2min.

Pirmuosius taškus sužaidus dvi minutes pelno Kh.el Aminas (2:0).

1 kėlinys 3min.

Vieną baudų metimą iš dviejų prideda B.Newley (3:0).

Pirmuosius taškus „Unicaja“ ekipai pelno J.Freelandas (3:2).

1 kėlinys 4min.

Susižeidžia S.Jasaitis.

Padedamas medikų, S.Jasaitis sėdasi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Jį keičia M.Gecevičius.

1 kėlinys 5min.

Taiklus B.Newley tritaškis (8:2), o „Unicaja“ dar ir prasižengia.

Iš toli pataiko ir M.Bjelica – šeši taškai per vieną ataką (11:2).

1 kėlinys 6min.

Svečių persvara jau dviženklė – 13:3. Puiki mačo pradžia „Lietuvos rytui“.

1 kėlinys 7min.

J.Valančiūnas pataiko abu baudų metimus (16:5), o „Unicaja“ atakos toliau stringa.

Keturi iš eilės R.Archibaldo taškai (16:9).

Dar trys R.Archibaldo taškai. Britas aikštelėje dar nepraleido nė dviejų minučių, o jau yra pelnęs 7 taškus (18:12).

1 kėlinys 8min.

„Unicaja“ pataiko du tritaškius iš eilės ir mažina savo deficitą iki 2 taškų (20:18). Atsigauna arenoje susirinkę Malagos ekipos sirgaliai.

1 kėlinys 9min.

Taiklus M.Gecevičiaus tritaškis (23:18).

2 kėlinys 1min.

Antrasis mačo kėlinys prasideda dar vienu U.Tripkovičiaus tritaškiu (23:21).

2 kėlinys 2min.

G.Printezis lygina rezultatą (25:25).

2 kėlinys 4min.

Neįtikėtinai sudėtingas D.J.Strawberry dvitaškis (31:27).

2 kėlinys 5min.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis (34:31).

2 kėlinys 6min.

„Unicaja“ vėl išsiveržia į priekį (34:36).

2 kėlinys 7min.

M.Gecevičius smeigia dar vieną tritaškį (39:38).

2 kėlinys 9min.

„Lietuvos rytas“ naudojasi „Unicaja“ komandos skylėmis gynyboje (49:44).

2 kėlinys 10min.

Kh.el Aminas antrą kėlinį baigia taikliu tritaškiu. Prieš didžiąją pertrauką vilniečiai pirmauja 7 taškais (52:45).

3 kėlinys 1min.

Po pertraukos pirmuosius taškus pelno šeimininkai ir mažina savo deficitą iki 5 taškų (52:47). Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ klysta.

3 kėlinys 2min.

Graži „Unicaja“ klubo ataka – J.Freelandas grūda kamuolį, pagavęs jį ore. Netrukus tritaškį prideda T.McIntyre'as ir trečias kėlinys tragiškai prasideda svečiams – pralaimėta atkarpa rezultatu 0:7 (52:52).

D.J.Strawberry greičiausiai jau neišvysime vilniečių gretose. Pirmoje mačo dalyje traumą patyręs amerikietis ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdi jau nusiavęs sportinę avalynę.

3 kėlinys 3min.

Pirmuosius taškus svečiams trečiame kėlinyje baudų metimais pelno Kh.el Aminas (54:52).

3 kėlinys 4min.

S.Jasaitis smeigia tritaškį. Tai tik pirmas vilniečio taiklus šūvis iš toli Eurolygoje šiame sezone (57:54).

3 kėlinys 5min.

M.Gecevičius vėl pataiko iš toli (60:56).

3 kėlinys 6min.

Kh.el Aminas toliau terorizuoja varžovų gynybą. Vilniečiai spurtuoja 8:1 ir vėl šauna į priekį (65:57).

3 kėlinys 8min.

B.Newley sumeta baudas ir vilniečiai vėl priekyje dviženkle persvara (67:57).

3 kėlinys 9min.

„Unicaja“ priartėja iki 6 taškų (68:62).

3 kėlinys 10min.

Trečiasis kėlinys baigiasi svečiams pirmaujant 8 taškais – 70:62.

4 kėlinys 1min.

Lemiamą ketvirtį taškais pradeda „Unicaja“ – 70:64.

4 kėlinys 3min.

Neseniai aikštelėje pasirodęs 222 cm ūgio „Unicaja“ vidurio puolėjas N.Sinanovičius tampa tikra mįsle „Lietuvos ryto“ ekipai. Skirtumas tirpsta iki 2 taškų (72:70).

4 kėlinys 4min.

Rezultatas lygus – 73:73.

Fantastiškas M.Bjelicos metimas iš maždaug 8 metrų nuo lentos (76:73).

Susidūręs su M.Bjelica ant perketo atsiduria Kh.el Aminas. Amerikietis atsigauna po nokdauno.

N.Sinanovičius toliau siautėja – bosnis aikštelėje kol kas yra dar tik 6 minutes, o jau spėjo surinkti 13 taškų (76:75).

„Unicaja“ jau priekyje (76:77).