2011 10 27 /23:51

Eurolygos D grupė: visą mačą pirmavęs Dariaus Songailos klubas apmaudžiai pralaimėjo rusams

Pirmąją nesėkmę Eurolygos D grupėje patyrė Dariaus Songailos atstovaujama Stambulo „Galatasaray“ komanda, kuri namuose 64:68 (21:12, 14:16, 15:17, 14:23) nusileido pirmą kartą laimėjusiems Kazanės „Unics“ krepšininkams.
Darius Songaila
Darius Songaila / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Visą susitikimą pirmavę turkai padėties šeimininkais buvo ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus rungtyniauti 3 minutes – 62:57. Tuomet svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį – 65:62. J.Lakovičiui realizavus baudas (64:65) Eurolygos debiutantai turėjo 34 sekundes. Ataka rezgėsi sunkiai ir paskutine jos sekundę įspūdingą tritaškį pataikė H.Domercantas (68:64), taip galutinai palaidodamas varžovus.

D.Songaila per 17 žaidimo minučių pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškiai), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė. Pralaimėjusiems Lukša Andričius įmetė 14, Joshua Shippas – 11 taškų.

Nugalėtojams Henry Domercantas surinko 16 taškų, Lynnas Greeras – 12, Aleksejus Savrasenko pridėjo 9 taškus (7 atk. kam.).

Puikus Kšyštofo Lavrinovičiaus pasirodymas

Antrąją pergalę D grupėje iškovojo Sienos „Montepaschi“ ekipa su dviem lietuviais, savų žiūrovų akivaizdoje 79:57 (26:4, 12:25, 23:11, 18:17) nugalėjusi be pergalių likusį Liublianos „Union Olimpija“ klubą.

Rimantas Kaukėnas per 20 minučių pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą prarado kamuolį ir suklydo.

21 minutę žaidęs Kšyštofas Lavrinovičius pasižymėjo 12 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 5/7 baudos metimai), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prarado 2 kamuolius, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Nugalėtojams Bo McCalebbas įmetė 17 taškų (7/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Davidas Mossas – 10. Pralaimėjusiems Latvijos talentas Davidas Bertanis surinko 12 taškų.

T.Pačėso klubas su D.Motiejūnu sutriuškintas Barselonoje

Antrąją nesėkmę D grupės rungtynėse patyrė Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“ komanda, kurioje rungtyniauja Donatas Motiejūnas, išvykoje suklupusi prieš Barselonos „Regal Barcelona“ krepšininkus – 61:88 (18:23, 18:24, 10:17, 15:24).

Lenkai katalonams priešinosi penkiolika minučių, kai rezultatas dar buvo lygus – 33:33. Tačiau tuomet sekė „Regal Barcelona“ spurtas 14:2, po kurio šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą ir galutinai palaužė T.Pačėso auklėtinius. Po pertraukos „Asseco Prokom“ neatsitiesė ir buvo priversti pripažinti varžovų pergalę.

D.Motiejūnas aikštėje praleido 34 minutes, pasižymėjo 9 taškais (3/4 dvit., 1/3 trit.), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, suklydo bei prasižengė po 3 kartus.

„Regal Barcelona“: Erazemas Lorbekas 20, Juanas Carlosas Navarro 14 (5 rez. perd.), Marcelinho Huertas 11 (5 rez. perd.), Chuckas Eidsonas (7 atk. kam.) ir Pete'as Mickaelas po 10.  „Asseco Prokom“: Oliveris Lafayette'as 15 (5 kl.), Alonzo Gee 10, D.Motiejūnas ir Adamas Lapeta po 9.