„Žalgiris“ Eurolygoje nusileido „Maccabi“ 67:77 ir palaidojo visas viltis kovoti atkrintamuosiuose mačuose

„Maccabi“ ir „Žalgirio“ rungtynių akimirkos – Šarūnas Jasikevičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“
0

Kauno „Žalgirio“ krepšinio ekipa ketvirtadienį atsisveikino net ir su teorinėmis viltimis žaisti šio sezono Eurolygos atkrintamuosiuose mačuose. Šiandien „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos „Top 16“ etape Tel Avivo „Nokia“ arenoje po atkaklios kovos nusileido galingam „Maccabi“ klubui 67:77 (20:20, 13:20, 14:17, 20:20) ir palaidojo viltis tęsti varžybas atkrintamųjų varžybų etape. Net ir laimėję likusius tris mačus kauniečiai neužimtų reikiamos ir geidžiamos ketvirtosios vietos F grupėje.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šios nesėkmės kauniečiai vis dar turi vieną pergalę po dešimties „Top 16“ akistatų, o „Maccabi“ iškovojo 7 pergalę. F grupėje penktają pergalę ketvirtadienį iškovojęs vokiečių Miuncheno „Bayern“ klubas dabar užima ketvirtąją poziciją, o kauniečiai, net ir laimėję likusias dvikovas, sugebėtų palikti tik iki 5-sios ar 6-osios vietų.

Sekančiame ture „Žalgiris“ grumsis su kol kas 4 laimėjimus savo sąskaitoje turinčiais Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkais, kuriems atstovauja lietuviai Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kaip lygūs su lygiais ketvirtadienį pradėjo kovą su daugkartiniais Izraelio čempionais ir nebuvo nusiteikę pasiduoti. Pirmosios dešimt minučių vyko taškas į tašką, o kauniečiai dažniausiai pirmavo 1-2 taškų skirtumu. Bet „Maccabi“ sugebėjo paskutinėmis ketvirčio sekundėmis išlyginti rezultatą 20:20.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė – tai viena, tai kita komanda buvo priekyje, turėdama minimalią persvarą. Tik kėlinio pabaigoje visas kauniečių žaidimo kortas sumaišė Tel Avivo ekipos veteranas Davidas Blu, kuris sugebėjo pelnyti du tolimus metimus ir jo vedama ekipa atitrūko 40:33.

Didžiausia nesėkmė kauniečių laukė trečiojo kėlinio pradžioje – žalgiriečiai net 6 min. nesugebėjo pataikyti taškų, varžovai įmetė 7 taškus ir pabėgo 49:36. Didelių pastangų dėka kauniečiai sumažino skirtumą iki 47:54, tačiau „Maccabi“ jau daugiau nesuteikė jokių šansų kauniečiams pasivyti save.

„Maccabi“ pirmavo 60:47, 65:53, 69:61, 72:65 ir be didelių nervų pergalingai užbaigė akistatą 77:67. Tiesa, kauniečiai tuo metu nebuvo mušama bokso kriauše – jie bandė perimti iniciatyvą, bet bergždžiai.

„Maccabi“: Tyrese‘as Rice‘as (7/12 dvitaškiai) 19, Ricky Hickmanas 14, Guy‘us Pnini (3/4 tritaškiai) 11, Sofoklis Schortsanitis 10, Davidas Blu 8, Yogevas Ohayonas 7.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (4/7 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai) 14, Robertas Javtokas (27 naud. bal.) 12, Šarūnas Jasikevičius (5/6 dvitaškiai) ir Artūras Milaknis po 11, Vytenis Čižauskas 6, Martynas Pocius  ir Tadas Klimavičius po 5, Vytenis Lipkevičius 3.

"Maccabi" ir "Žalgirio" mačo akimirkos

Statistika

„Maccabi“ – „Žalgiris“ 77:67

Dvitaškiai: 43 proc. (19/44) – 53 proc.(19/36)

Tritaškiai: 41 proc. (10/24) – 26 proc. (6/23)

Baudų metimai: 81 proc. (9/11) – 61 proc. (11/18)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 41

Klaidos: 10 –16

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Blokai: 7 – 7

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno „Žalgiris“ 1 9 751:847

E grupėje pirmauja visus devynis susitikimus laimėjusi „FC Barcelona“ (Ispanija) komanda.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 8 705:798

Į atkrintamąsias ULEB Eurolygos varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys

9 min. Kauniečiai dar siekė pakeisti įvykių eigą – po R.Javtoko dvitaškio „Žalgiris“ atsiliko 67:74. Tačiau dvitaškį su bauda įmetė T.Rice'as ir šeimininkai vėl atitrūko 77:67. Taip mačas ir baigėsi.

8 min,  Nors J.Dentmonas baudos metimais sumažino skirtumą iki 63:69, skaudų tritaškį įsūdė T.Rice'as ir „Maccabi“ vėl pabėgo 72:63.

7 min. Po Š.Jasikevičiaus keturių taškų iš eilės „Žalgiris“ atsiliko tik 61:67.

5 min. Ne tik S.Štombergas, bet ir „Maccabi“ treneris D.Blattas užsidirbo techninę pražangą. Po vieno taiklaus metimo, Š.Jasikevičiaus tritaškio ir J.Dentmono taškų kauniečiai vėl sumažino atsilikimą iki 57:65.

4 min. Nors varžovai ir toliau taikliai metė tritaškius, kauniečiai nesirengė kelti baltos vėliavos ir vijosi 52:63.

2 min. G.Pinni tęsė savo šou – pataikė tritaškį ir atitrūko 13 taškų skirtumu 60:47.

Trečiasis kėlinys

9 min. Po R.Javtoko kablio „Žalgiris“ dar daugiau priartėjo 47:54. Atrodė, kad kėlinys taip ir baigsis, tačiau paskutinėmis sekundėmis tritaškį pelnė G.Pinni ir „Maccabi“ po trijų kėlinių pirmavo 57:47.

8 min. Už kalbas „Žalgirio“ treneris S.Štombergas gavo techninę pražangą, varžovai vėl nutolo dviženkliu pranašumu – 54:43, tačiau jį sumažino dvitaškį įmetęs Š.Jasikevičius.

7 min. Nors „Maccabi“ ir vėl taikliai mėtė, bet atsigavo ir žalgiriečiai – po A.Milaknio tritaškio šeimininkai turėjo 8 taškų pranašumą – 41:49.

6 min. Pagaliau J.Dentmonas pelnė vieną tašką, pridėjo dvitaškį ir kauniečia atsiliko 36:47. Bet ir vėl T.Rice'as padidno atotrūkį iki 49:36. Pirmuosius taškus pelnė Š.Jasikevičius.

4 min. „Žalgiris“ niekaip negalėjo pelnyti taškų, o „Maccabi“ savo sąskaitoje turėjo 5. Pakeitę gynybos sistemą „Maccabi“ dominavo ne tik po savo krepšiniu, bet ir varžovų. Po S.Schortsantsio taškų šeimininkai pabėgo 47:33.

3 min. Po T.Rico dvitaškio Tel Avivo klubas pirmavo 45:33, o kauniečiams niekaip nesisekė regzti sėkmingų atakų – nepataikė M.Pocius, J.Dentmonas.

1 min. Sėkmingiau kėlinį pradėjo šeimininkai – po D.Smitho tritaškio „Maccabi“ įgijo 10 taškų pranašumą – 43:33.

Antrasis kėlinys

9 min. D.Blu įmetė du baudos metimus – 34:31. Maža to – D.Blu įsūdė tritaškį ir „Maccabi“ pirmą kartą pirmavo 6 taškų skirtumu – 37:31. Kauniečiai nenuleido rankų – V.Lipkevičius pelnė du taškus – 33:37. Bet tas pats D.Blu vėl įmetė tritaškį ir „Maccabi“ po dviejų kėlinių pirmavo 40:33.

8 min. Po T.Rice'o taškų „Maccabi“ susikrovė 3 taškų persvarą – 32:29. Du taškus pataikė J.Dentmonas ir vėl šeimininkų persvara buvo minimali – 31:32.

7 min. Nors kauniečiai ir labai stengėsi, jie vis dėlto ir darė daugiau klaidų – „Maccabi“ jų padarė 4, o žalgiriečiai – dvigubai daugiau.

6 min.  V.Čižauskas pelnė dvitaškį – vėl lygu 29:29.

4 min. T.Klimavičius nepataikė dviejų baudos metimų, tačiau jau kitoje atakoje V.Čižauskas iš po krepšinio pelnė du taškus – 27:27. Bet Tel Avivo komanda vėl išsiveržė į priekį 29:27.

3 min. Tritaškiu atsakė R.Hickmanas ir „Maccabi“ vėl išsiveržė į priekį 27:25.

2 min. „Maccabi“ išsiveržė į priekį 24:22. Tačiau reikiamu momentu Lietuvos ekipą traukė „tamsusis arkliukas“ – A.Milaknis. Jis pelnė tritaškį ir kauniečiai vėl pirmavo 25:24.

1 min. A.Milaknis pelnė dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl priekyje 22:20. Bet T.Rice'as atstatė lygybę.

Pirmasis kėlinys

9 min. A.Milaknis pelnė tritaškį ir kauniečiai vėl išsiveržė į priekį 20:18. Paskutinėje kėlinio atakoje tas pats J.Inglesas pelnė dvitaškį ir po pirmųjų dešimties minučių – 20:20.

8 min.Po beveik dviejų minučių „sausros“, du taškus pelnė J.Ingesas ir „Maccabi“ pirmavo 18:17.

7 min. Abi komandos surengė po keturias nerezultatyvias atakas.

6 min. Po M.Pociaus tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 17:14, tačiau Lietuvos sirgaliams žinomas T.Rice'as sumažino atotrūkį iki 16:17.

5 min.Greitose atakose ir gynybiniuose veiksmuose geriau atrodė kauniečiai ir po R.Javtoko taiklaus baudos metimo rezultatas vėl tapo lygus 12:12, o po J.Dentmono reido jau pirmavo 14:12.

4 min. Nors abi ekipos „pasidalijo“ po vieną rezultatyvią ataką, G.Pinni pelnė tritaškį ir Tel Avivo komanda pirmavo 12:9. Tačiau kauniečiai pradėjo presinguoti ir sumažino skirtumą iki 11:12.

3 min. Po M.Pociau reido ir dviejų taškų su bauda rezultatas tapo lygus 7:7.

1 min. Pirmuosius taškus pelnė S.Schortsanitis, tačiau J.Dentmonas atsakė tritaškiu. Tiesa, „Maccabi“ surengė iškart dvi puikias taiklias atakas ir pirmavo 7:3.

„Maccabi“ starto sudėtis: Devinas Smithas, Sofoklis Schortsanitis, Guy Pinni, Yogevas Ohayonas, Ricky Hickmanas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: Justinas Dentmonas, Tadas Klimavičius, Robertas javtokas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius

--------------

„Top 16“ etapo F grupėje Izraelio ekipa užima kol kas nėra tarp lyderių, tačiau vis tiek jaučiasi patogiai – ji užima trečiąją vietą (6 pergalės, 3 pralaimėjimai), o kauniečiai – paskutinę aštuntąją (1 pergalė, 7 pralaimėjimai).

Nuo antrosios vietos grupėje „Maccabi“ skiria dvi pergalės, tačiau ketvirtąją poziciją užimantys Krasnodaro „Lokomotiv“ ir „Miuncheno „Bayern“ tai pat atsilieka nuo Izraelio ekipos dviem įskaitiniais taškais.

Pirmąjį šių klubų mačą Kaune po atkaklios kovos laimėjo „Maccabi“ 87:78. Tada didžiąją dvikovos dalį priekyje buvę žalgiriečiai jėgų iškovoti pergalę neteko likus varžytis kelias minutes.

Nors „Žalgirio“ svajonės žaisti Eurolygos atkrintamuosiuose mačuose žlunga kas kiekvienu pralaimėjimu, kauniečiai vis dar teoriškai turi šansų patekti į kitą turnyro etapą – likę keturi pergalingi mačai galėtų suteikti žalgiriečiams šią teisę.

Kai sunkią traumą patyrė pagrindinis „Maccabi“ vidurio puolėjas Shawnas Jamesas, Tel Avivo komanda pradėjo buksuoti. Ji Eurolygoje iš pastarųjų penkerių rungtynių pralaimėjo trejas, tad „Žalgiris“ galėtų pasinaudoti varžovų problemomis ir turi šiokių tokių šansų pakovoti dėl pergalės.

Izraelio ekipa neturi ryškesnio puolimo lyderio. Rezultatyviausiai žaidžia 11,6 taško pelnantis gynėjas Ricky Hickmanas. 10,4 taško renka ir 5,4 kamuolio atkovoja kitas amerikietis puolėjas Devinas Smithas.

Pasak „Žalgirio“ trenerio Sauliaus Štombergo, svarbiausia atremti žaibiškas varžovų kontratakas. „Stengsimės kontroliuoti ritmą, bandysime primesti savo žaidimą, išnaudoti aukštaūgius, jaunesnius žaidėjus. Leisime daugiau žaisti Tadui Klimavičiui, iki tol jis mažai gaudavo žaisti. Mes mėgstame tritaškius“, – kalbėjo S.Štombergas.

Kitas žalgiriečių rūpestis – „uždengti“ Izraelio klubo monstrą Sofoklį Schortsanitį.

Silpnosios „Maccabi“ savybės – baudų metimai (tik 68,9 proc.) ir kova dėl kamuolių (vid. tik 31,5). Šiais statistikos rodikliais „Žalgirio“ krepšininkai pranašesni.